To jest archiwalna wersja serwisu nj24.pl Tygodnika Nowiny Jeleniogórskie. Zapraszamy do nowej odsłony: NJ24.PL.

Lewica jak... drużyna siatkówki

Lewica jak... drużyna siatkówki

– Stefanowi Antidze przed mistrzostwami świata zarzucano, że odstawił najlepszych graczy. A on zbudował równą, silną drużynę, bez gwiazd – mówił wczoraj Robert Obaz, rozpoczynając kampanię wyborczą komitetu SLD Lewica Razem. Inauguracja kampanii odbyła się w Hotelu Europa w Jeleniej Górze.

Obaz przyrównał tym samym komitet lewicy do drużyny siatkarskiej. Wczoraj podczas inauguracyjnej kampanii przedstawiano poszczególnych kandydatów, nie tylko na urząd prezydenta, ale członków listy do sejmiku i do rady powiatu.
Na czele listy do Sejmiku jest Grażyna Malczuk, z drugiego miejsca startuje Elżbieta Zakrzewska. Zaraz za nią jest Kazimierz Janik a czwarte miejsce zajmuje Olgierd Poniźnik.
Kandydatem na prezydenta Jeleniej Góry jest – o czym już informowaliśmy – Piotr Paczóski.
– Postrzegamy Jelenią Górę i Kotlinę Jeleniogórską jako jedno – zaznaczył Robert Obaz, kiedy zapytaliśmy go o program. – Dużą wagę przywiązujemy do współpracy powiatu i miasta Jeleniej Góry. Jednym z elementów programu ma być wspólna promocja, ale nie skierowana do wewnątrz, tylko na zewnątrz. To np. wspólna reklama w wielu miastach Polski: Łodzi, Poznaniu czy Warszawie. Druga rzecz to zachęcenie turystów z okolicznych miejscowości do przyjazdu do Jeleniej Góry, poprzez choćby podstawienie bezpłatnych autobusów.
– Myślimy też o miejscu, w którym będzie możliwe prowadzenie targów. To taki inkubator przedsiębiorczości, gdzie zarówno studenci z naszych uczelni jak i innych będą mogli uczyć się zawodu – powiedział.
Podkreślił też poprawę współpracy na linii urząd – mieszkańcy. – Nie chodzi mi o slogan, który pojawia się często w kampanii - mówi. – Proponujemy na przykład zatrudnienie dwóch osób, zajmujących się ściśle współpracą z organizacjami pozarządowymi. Te osoby miałyby pomagać organizacjom przy pisaniu wniosków. Urząd powinien też pomagać oferując wkład własny. Takie rozwiązania sprawdzają się w Polsce: samorząd daje wkład własny, a nie zabiera infrastruktury, powstałej po realizacji projektu.
 

IMG_4018.JPG
IMG_4020.JPG
IMG_4024.JPG
IMG_4031.JPG
IMG_4037.JPG
IMG_4041.JPG
IMG_4042.JPG
IMG_4047.JPG
IMG_4055.JPG
IMG_4057.JPG
IMG_4060.JPG
IMG_4065.JPG
IMG_4073.JPG
IMG_4084.JPG
IMG_4091.JPG
IMG_4102.JPG
IMG_4113.JPG
IMG_4115.JPG
IMG_4122.JPG

Komentarze (32)

Życzę sukcesów na boisku siatkarskim ale od polityki trzymajcie się z daleka!

Zgadzam się z Ryszardem nie potrzebujemy pogrobowców towarzyszy Bieruta, Gomułki i reszty zdrajców.W normalnym kraju, a niestety takim nie jesteśmy dla takich ludzi nie byłoby miejsca na scenie politycznej. Kłania się gruba kreska Mazowieckiego oraz tupet komunistów, którzy przemalowali się na socjaldemokratów.

Szkoda, że Elżbieta Zakrzewska startuje z zaprezentowanego układu. A tak na marginesie,zdjęcia pokazują przeszłość a nie przyszłość lewicy. Za to jak im blisko do komitetu M.Zawiły. Może to był jednak,ich wspólny pomysł na trwanie w Jeleniej Górze.

Gdyby nie gruba kreska to wszyscy by sobie dzisiaj cieciowali po budowach i nie byloby problemu. Na pocieszenie 90% z nich jest juz w zaawansowanej cukrzycy, po pierwszych wylewach, drugich zawalach itp . Zycze jeszcze zebranym zlosliwego.

Szału nie ma i tak jakoś dziadkowo poza paroma twarzami hehe

Pani Zakrzewska już raz była na drugim miejscu na listach z SLD i zawaliła na całej linii bo następny kandydat z trzeciego miejsca wszedł do Sejmu. Ta Pani może być po prostu trefna. Szkoda miejsca.

Widać na zdjęciach osoby na których widok nóż mi się w kieszeni otwiera. Są też takie postacie które poparłbym bez zastanowienia. Jak to przeszłość odciska okrutną pieczęć na teraźniejszości. Dziwi mnie, że Józef Kusiak jest gdzieś tam daleko!?! Jerzy Szmajdziński był dla lewicy wielką postacią, ale jego śmierć spowodowała ogromną pustkę wśród działaczy tzw. lewicy. Dopóki nie nastapi całkowita wymiana pokoleniowa skazani jesteśmy, a szczególnie "oni" na szufladkowanie bez wzgledu na rzeczywiste przekonania. Lubię niektórych z nich, ale żeby aż na nich głosować to jeszcze nie!

Kazimierzup, XXI wiek a Ty nadal z nożem w kieszeni po ratuszu biegasz. Czyżbyś z takim wyposażeniem - dołączył do przyszczromowych Silnych Mieszańców, zbrojnego ramienia PS-partii?

Gdzie tylko wybije czerwone szambo od razu jak splawik wyskakuje na powierzchnie towarzysz Tadeusz vel Dolnoslazak. Tadeuszu, Ty nadal z czerwona szmata w kieszeni po swiecie chadzasz? Wlaz pod kamien i siedz cicho.

Niektórych na tych plakatach porozwieszanych nie poznaję ,żeby nie podpis pod zdjęciem. A do czego im te zdjątka przerobione w foto szopach, co wstydzą się swojej tuszy czy lat które pozostawiły skazy na buziach. Samą siebie przeszła już Pani Zakrzewska, co Ona lustra niema i nie widzi jak naprawdę wygląda. A po co jej znowu do sejmiku przecież już tam była i klaskała dla PO a teraz znowu z Lewicą to co coś jej obiecali. Może wybiorą ją na burmistrza Kowar to się pracownicy w Przedwiośniu uwolnią od Jej rządów czego im z całego serca życzę ale niech z sobą zabierze do Ratusza wszystkich wazeliniarzy bo i tak nic tam nie robią.

Na krzyżówce przy Tesco wisi baner p.Zakrzewskiej ,nie ma napisu z jakiego komitetu jest finansowany jak więc będzie rozliczany?

Oglądam zdjęcia i cóż????? Najpierw na balu teraz podczas kampanii wyborczej kanarzyca się lansuje??? o co tu chodzi????SLD lansuje kobiety z przeszłością???

Oglądam zdjęcia i cóż????? Najpierw na balu teraz podczas kampanii wyborczej kanarzyca się lansuje??? o co tu chodzi????SLD lansuje kobiety z przeszłością???

Część tego towarzystwa z etatów w prl-u w tym pzpr-owskich w Najjaśniejszej przeszła na podobne etaty i tak jest do dzisiaj.Kiedy elektorat zrozumie,że to on jest winien takiej sytuacji?

A ich kanclerz ogłosił ,że w samorządach SLD będzie w koalicji z PIS.A gDZie śmierc Blidy.Ale jak hołubił zdrajcę tysiąclecia ,to dziwoty nie ma.Róbta tak dalej to będą was wywalać z cmentarzy prawicowe a nie lewicowe miernoty.A Były poseł rozwalił miasto i nie ma co z nim płakać durnie.

A ich kanclerz ogłosił ,że w samorządach SLD będzie w koalicji z PIS.A gDZie śmierc Blidy.Ale jak hołubił zdrajcę tysiąclecia ,to dziwoty nie ma.Róbta tak dalej to będą was wywalać z cmentarzy prawicowe a nie lewicowe miernoty.A Były poseł rozwalił miasto i nie ma co z nim płakać durnie.Bo do tzw lewicy w SDRP.weszli i przejęli władzę miernoty i karierowicze .

Panie Paczóski, kto wysoko mierzy ten z hukiem spada.Że jeszce chce się Panu rowerkiem jeżdzic,no jesteś Pan nie do przebicia.

Jestem zaskoczona Wichniak znowu pcha się do władzy ,co on zrobił dla naszego miasta uważam ze nic .

Niezależny mówi, że jest zaskoczona a na innym portalu niezależny nazywa się już zaskoczony i mówi kto jego zdaniem powinien zostać burmistrzem
zaskoczony 2014-10-19 10:10
:D :D :D :D :D Jestem zaskoczony były burmistrz startuje do Powiatu i na Burmistrza Szklarskiej Poręby :oops: :-*
Co ten Pan zrobił dobrego dla naszego miasta uważam że nic ,czas na zmiany .Mamy nowego kandydata na Burmistrza naszego miasta Pana Ryszarda Głodka .
To jedyny kandydat który wyprowadzi nasze miasto z dołku.NASZ BURMISTRZ GŁODEK RYSZARD.
Cytować

SLD -> SDRP -> PZPR -> PPR - NKWD, UB
Nie zapominajmy o korzeniach.

NKWD oraz UB - Katyn, Laczka, wywozki, sybir, Mokotow, szubienica, strzal w tyl glowy, wyrywanie paznokci, mordowanie zolnierzy AK, NSZ, WiN, powracajacych z Wojska Polskiego na zachodzie, zakopywanie zwlok w lasach, Milicja Obywatelska, SB, ORMO, ZSMP, ZMS itp

stan wojenny, jaruzelski, kiszczak, paszporty za uslugi konfidenckie, kopalnia Wujek, stocznia gdanska, 1956, 1970...

ZOMO, sciezki zdrowia, internowania, palowanie, Przemyk, Popieluszko....

kolejki, tydzien stania za pralka, meblami; papierosy, alkohol, czekolada, mieso, cukier, maka, skarpety, buty na kartki, talony na samochody dla ''swoich''.....

kolejki, tydzien stania za pralka, meblami; papierosy, alkohol, czekolada, mieso, cukier, maka, skarpety, buty na kartki, talony na samochody dla ''swoich''.....

"Bój to jest Wasz ostatni..."

Ani sierpem ani młotem nie pogonisz demokracji czarna hołoto.

Idzie jesień , a na drzewach zamiast liści będą wisieć komuniści. Ciekawe jak komuniści fałszowali referendum w 1946 roku i wybory w 1947 roku to nie mówili o demokracji, że naród ich nie chce, pamięć was zawodzi towarzyszu.

O jak szybko byli komuniści,sekretarze demokracji się nauczyli.Może dojdzie do porozumienia PO PiS i temat lustracji powróci,ile to by wakatów w samorządach i państwowych firmach przybyło.

zombi reaktywacja

CBA na tropie Gwizdy,polecam artykuł na Nowinach Jeleniogórskich jest[był]kandydatem SLD do powiatu ziemskiego.Brawo CBA jeden towarzysz trafiony.