To jest archiwalna wersja serwisu nj24.pl Tygodnika Nowiny Jeleniogórskie. Zapraszamy do nowej odsłony: NJ24.PL.

Kto w ścisłym finale 44. plebiscytu sportowego?

Kto w ścisłym finale 44. plebiscytu sportowego?

To już finisz głosowania w pierwszym etapie plebiscytu „NJ” na najpopularniejszych sportowców i trenerów z klubów regionu jeleniogórskiego w 2018 roku. Wybór ulubieńców naszych Czytelników - kibiców różnych dyscyplin sportu, kończymy 31 stycznia 2019 r. Trójki kandydatów z obu kategorii z największą ilość punktów znajdą się w ścisłym gronie finalistów. Już w piątek, 1 lutego, ogłosimy ich nazwiska.

Codziennie nadal można głosować na dwa sposoby: za pomocą gazetowych kuponów i SMS-ów. Każdy kibic może wysłać nieograniczoną ilość kuponów z „NJ” (z datą ważności). Typowania za pomocą oryginalnych, wyciętych z „Nowin” kuponów premiujemy dwoma punktami, SMS-y jednym punktem. Gazetowe kupony prosimy osobiście dostarczyć lub przysłać pocztą do siedziby redakcji „NJ” przy ulicy M. Skłodowskiej -Curie 13 w Jeleniej Górze.

Przypominamy, że plebiscyt jest dwuetapowy. Trójki sportowców i szkoleniowców z największym poparciem fanów gier zespołowych i konkurencji indywidualnych po pierwszym etapie (do 31 I), przejdą do drugiego, lutowego etapu głosowania. To on, po kolejnym głosowaniu, ustali ostateczną kolejność miejsc 1-3 w obu plebiscytowych kategoriach.

Aby oddać głos elektronicznie trzeba wysłać SMS na numer 72051 o treści zawierającej litery oznaczające odpowiednie głosowanie i numer kandydata: w głosowaniu na Sportowca Roku (SR) np. SR.50, w głosowaniu na Trenera Roku (TR) np. TR.30. Koszt jednego SMS-a we wszystkich polskich sieciach telefonii komórkowej to 2,46 złotych

Pełną listę kandydatów do tytułów NAJ publikowaliśmy w kolejnych numerach „NJ”, także we wtorkowym wydaniu z 29 stycznia 2019 roku. Nazwiska wszystkich zarejestrowanych pretendentów można też znaleźć w internetowych odnośnikach poniżej.

Na zakończenie ożywionej dyskusji kibiców na temat plebiscytowych kryteriów - wybieramy najpopularniejszych czy najlepszych? - ciepliczanka pani Iga napisała: „Cała trzydziestka nominowanych zawodników i zawodniczek oraz trenerów, niezależnie od skali i rangi sukcesów na różnych sportowych arenach w 2018 roku, zadziwiła wynikami, dostarczyła radości i co najważniejsze - zasłużyła na wielkie słowa uznania od wszystkich kibiców jeleniogórskiego sportu. Niezależnie od zajętego miejsca w rankingach i w końcowej punktacji już tradycyjnej, redakcyjnej zabawy z zasadami”.

Wyniki 44. plebiscytu ogłosimy na Gali Nowin Jeleniogórskich zaplanowanej w niedzielę, 17 lutego 2019 roku. Laureaci z obu kategorii odbiorą nagrody.