To jest archiwalna wersja serwisu nj24.pl Tygodnika Nowiny Jeleniogórskie. Zapraszamy do nowej odsłony: NJ24.PL.

Kto do władzy w regionie?

Kto do władzy w regionie?

Ostra walka zapowiada się w Karpaczu, Kowarach czy Piechowicach. W Mysłakowicach i Janowicach Wielkich wybory najprawdopodobniej skończą się w pierwszej turze. Kto kandyduje w gminach powiatu jeleniogórskiego?

W Kowarach na pewno dojdzie do zmiany władzy, bowiem dotychczasowy burmistrz Mirosław Górecki nie ubiega się o reelekcję. O miano szefa miasta walczą: Krzysztof Łubiński, Kamila Pietraszek, Tadeusz Siemek, Bożena Wiśniewska, Artur Wrona i Elżbieta Zakrzewska.
Równie długa jest lista kandydatów na burmistrza Piechowic. Są na niej urzędujący obecnie Witold Rudolf a także poprzedniczka – Zofia Grabias-Baranowska. O zwycięstwo w wyborach starają się także Paweł Kalisz, Jacek, Kamiński, Dorota Piróg i Piotr Szyszka.
Podobna sytuacja jest w Szklarskiej Porębie, z tym, że lista zawiera o jednego kandydata mniej. Do walki o fotel szefa miasta z obecnym burmistrzem Grzegorzem Sokolińskim stanie jego poprzednik Arkadiusz Wichniak a także: Ryszard Głodek, Mirosław Graf, Joanna Misiewicz-Krogsgaard.
W Karpaczu jest czterech kandydatów na burmistrza. Oprócz Bogdana Malinowskiego, który walczy o kolejną kadencję, startują: Lucjan Szpila, Radosław Jęcek i Grzegorz Kubik. Tyle samo kandydatów zgłosiło się na wójta Podgórzyna. To obecna wójt Anna Latto, były wójt Robert Tarsa a także Karolina Benesz i Mirosław Kalata.
Po troje kandydatów zgłosiło się w Starej Kamienicy oraz Jeżowie Sudeckim. W pierwszej z tych gmin rywalizują: Paweł Kwiatkowski, Adam Spolnik i Zofia Świątek. W Jeżowie rywalizować będą: Edward Dudek, Anna Konieczyńska i Marek Węsławowicz.
Niemal pewne jest, że w Mysłakowicach i Janowicach Wielkich wybory rozstrzygną się w pierwszej turze. To dlatego, że jest tylko po dwóch kandydatów. W Janowicach urzędujący Kamil Kowalski zmierzy się z Andrzejem Ussem, a w Mysłakowicach Zdzisława Pietrowskiego spróbuje pokonać Michał Orman.
 

Komentarze (55)

Najlepiej żadnej kotki do władzy partyjnych komuchów nie dopuszczać, wszystkie postaci to misiu*one partyjne szmaty, oszuści i złodzieje, robiący za wszelką cenę pod siebie !

Niech pani wójt z gminy Podgórzyn powie nam jakie jest obecne zadłużenie gminy, które to zrobiła była wójtowa. Jak wiadomo po tej wójtowej co narobiła tyle długów zostało część kwoty spłacone przez byłego wójta pana Tarsę a teraz jestem ciekaw ile wynosi zadłużenie. Czy zostało częściowo spłacone czy też ten dług urósł. Jest to bardzo istotna sprawa zanim obecna wójtowa wystartuje po kolejny raz.

Można jeszcze zapytać, dlaczego w tym urzędzie pracuje tylu niekompetentnych ludzi, a także, czy przy zadłużeniu gminy stać ją na samochód, którym "porusza" się wójtowa i nie koniecznie tylko w celach służbowych?

Rafał Mazur z Piechowic nic nie potraf robić.

Ale do polityki pcha się.
Bo są z tego duże pieniądze i nic nie musi robić.

Buduje sobie dom i nie chce publicznie powiedzieć skąd na to wziął tak dużą kasę.

A gdzie on ten dom buduje?

Zaradny jest ten Mazur z Piechowic.

Zazdrość czy zawiść przemawia twoimi ustami.

właśnie wyczytałem, że mój sąsiad kandyduje z Kamilem Kowalskim... hehe koń by się uśmiał
Człowiek, który nie miał odwagi kandydować z poprzednim wójtem G. kandydował do rady z komitetu Kamila Kowalskiego, a teraz nagle pcha się do urzędu...
Kochani Janowiczanie zapraszam na ul. Partyzantów aby zobaczyć co ów kandydat zrobił w swoim otoczeniu... śmieszna,,, bardzo śmieszna kandydatura...

Głosujcie na Mirka Grafa w Szklarskiej Porębie oraz na jego komitet. Mirek wyprowadził z długów rehabilitacją w Janowicach, wyprowadzi i Szklarską Porębę. W swoi komitecie ma samych konkretnych ludzi, którzy chcą oddłużyć miasto i coś zmienić. Poprzedni burmistrzowie pokazali już co potrafią i jak widać, kiepsko miasto wygląda po ich rządach. Same długi, zaniedbane ulice, żadnych imprez, przegonieni turyści i coraz biedniejsi mieszkańcy. Krótko mówiąc ch*j, d*pa i kamieni kupa!!!

[quote=mieszkaniec]Mirek wyprowadził z długów rehabilitacją w Janowicach, ...[/quote]
ha, ha, ha - za pieniądze, które dali mu koledzy, teraz kolegów już nie ma więc trzeba się desantować.

Widziałeś gdzieś ich program, czy ich programem jest brak programu. Śmiechu warta ekipa.

Głosujcie na Panią KAMILE PIETRASZEK KOWARY

A co ta pani sobą REPREZENTUJE? To trzeba napisać, nawet krótko.q

Idź i porozmawiaj z Panią Kamilą na spotkaniu. Od dawna spotyka się z mieszkańcami. Zrobiła i osiągnęła bardzo wiele i krótko Ci nie napiszę, bo jest tego za dużo :)

Mam nadzieję ze w końcu w Mysłakowicach stołek grzać przestanie obecny wójt wraz z radnymi którzy pazurami się trzymają.Wpuście Świeżość i nowe pomysły dla mieszkańców

SUPER KOBIETA WIE CZEGO CHCE.

W Piechowicach Zofia Grabias Baranowska ma czelnośc startować... ale o dziwo jej pociotek Jacek Kamiński też się pcha do burmistrzowania. Zapowiada się ciekawa druga tura.

Jedynie przewietrzyć może Kotlinę Jeleniogórską nowa ordynacja wyborcza ,ograniczająca lokalne układziki i sitwy do 2 kadencji. Jeśli dalej będzie obowiązywać obecna ordynacja, to będziemy tylko konserwować stare układy, co zapewni dalsza stagnację wielu gmin.

pcha się, bo widzi nieudolność obecnego burmistrza - próbuje szczęścia, Kamiński to kompetentny przewodniczacy rady miasta, wielu chce na niego głosować, baranowskiej pamiętają drogą wodę i wejście do KSWiK, Rudolf 4lata nic nie zrobił, nie wjedzie nawet do drugiej tury - jest spalony w Piechowicach za opłatę za cmentarz chyba z 550 zł na 20 lat i nic nie zrobienie przez 4 lata

co to za demokracja, skoro w mojej wsi jest kilkanaście okręgów po kilka domów. na ludzi, których znam i cenię nie mogę głosować a w moim "okręgu" dwóch oszołomów

Boże chroń Gminę Stare Kamienica przed Zofia Swiątek . To gwarant starych układów popoczynkowych i kiepski fachowiec. W gminie trzeba zrobić audit finansowy i wtedy wyjdzie zadłużenie i grzeszki

Ponowny wybór na wójta Podgórzyna pani Latto, to wybór ograniczenia wolności dla mieszkańców i nie tylko w wyniku zamykania dróg dla byle jakiej imprezek (zwłaszcza kolarskich) za to z oszałamiającymi tytułami.

Wyścigi kolarskie odbywają się w większości wypadków na drogach powiatowych i Gmina Podgórzyn MUSI zapewnić bezpieczeństwo podczas wyścigów. Władze Gminy nie mają wpływu na organizację imprez na powiatówkach!!! Jak się nie znasz, to się nie wypowiadaj!!!

Widać że się znasz więc odpowiedz jak to jest. Przed laty w gminie Piechowice odbywał się Rajd Karkonoski. Upierdliwość imprezy tak dała się we znaki mieszkańcom Jagniątkowa i Michałowic, że powiedzieli dosyć. Nie pomogło zebranie z udziałem władz i organizatora. Do dzisiaj nie odbywa się tam ta impreza i nikt po niej nie płacze.
Czy więc ma jakieś znaczenie głos mieszkańców, czy też nie?
Chyba że Podgórzyn to gmina na innych prawach , bo rządzą nią tacy znawcy i mądrale jak ty.

Oczywiście głos Mieszkańców się liczy - tak samo było z rajdem w Zachełmiu. Ale co do zasady gmina nie może odmówić organizacji zawodów na drogach powiatowych biegnących przez gminę. Pozwolenie takie wydaje starostwo i Gmina może tylko je zaopiniować, ale nie zablokować bo nie jest właścicielem dróg powiatowych !!! A poza tym co Ci przeszkadza rajd kolarski??? Stajemy się ważnym miejscem na rowerowej mapie Polski i w związku z zawodami kolarskimi tylko zyskujemy turystów i należy się z tego cieszyć :)

dokładnie ! :)

Pani Kamila P. razem z Elką Z ro niech lepiej chłopów pilnują i koniom zady pucują, hej

W Starej Kamienicy niema rady na układy,dla niektórych mieszkańców dobrze jest jak jest, boją się zmian i głosują wbrew logice ''tak dla dobrobytu''

Jedynym kompetentnym kandydatem na Wójta Gminy Podgórzyn jest Pani Latto. Kalata i Benesz uprawiają demagogię i nie mają pojęcia o funkcjonowaniu samorządu. Wciskają ludziom kiełbasy w stylu "obniżę cenę wody i ścieków"(jakby wójt miał jakikolwiek wpływ na ceny ustalane przez przedsiębiorstwo/spółkę prawa handlowego), albo "zredukuje etaty w Gminie żeby zaoszczędzić" (jakby nie wiedzieli że obowiązuje ustawa o samorządzie terytorialnym, która narzuca liczbę i rodzaje etatów) lub "jak będę wójtem to udostępnię Zbiornik Sosnówka pod rekreację" (jakby wójt miał wpływ na decyzję, które ważą się na poziomie ministerialnym). A Tarsa miał swoje 5 min i kiepsko je wykorzystał.

Panie zalewski m, głupot pan nie wypisuj. Niby co zrobiła pani wójtowa? Inwestycje który poprzedni wójt pan Tarsa rozpoczął ona je zakończyła i przypisała do siebie że to niby jej robota. Sęk w tym że tam pracują za nią a nie ona co jest bardzo istotne. Druga sprawa to żeby coś u wójtowej załatwić niestety liczy się to z cudem!!!. I dla gminy to powinna pracować dla wszystkich wsi a nie tylko swojej gdzie mieszka. Podam jeden przykład w Miłkowie jest takie stowarzyszenie SPM Miłków które co pamiętam to kolejny raz z rzędu (parę lat) prosiło się o budowę fontanny gdzie wójtowa na okrągło się z tego wymigiwała, dopiero teraz jak się kończy jej kadencja to zaczęła na otrzepane coś robić. Następna jeszcze bardziej sprawa to dług gminy który był spłacany za poprzedniego wójta był mniejszy niż wynosił a na dzisiejszą sprawę tego od wójtowej się dowiedzieć nie można. O ile był spłacany a może się okazać że jest jeszcze większy. A jeśli tak to może pan go spłaci, skoro mam głosować na osobę która nie jest w stanie spłacić zaległych długów a tak się składa że to my mieszkańcy gminy Podgórzyn musimy go spłacać. Jeszcze jedna sprawa to dlaczego kompletnie wójtowa się nie zgłasza na debaty? w Zachełmiu jej nie było. Osoba która kompletnie nie jest zainteresowana mieszkańcami gminy niech lepiej nie startuje, bo to nie ma żadnego sensu skoro jej zainteresowanie jest obojętnie to znaczy że stagnacja gminy będzie trwać dalej...

Początek tej wypowiedzi jest aż śmieszny. Jak można te kobietę nazwać kompetentną- kpina!!!!! Ona nie robi nic i o niczym nie ma pojęcia, tak jak Ty człowieku. Pan Tarsa w ciągu "swoich 5 minut" zrobił dużo więcej dla gminy niż ta "kobieta". A może dajmy dojść do głosu młodym, którzy mają pomysły i inne przygotowanie do zarządzania. Czego absolutnie nie można powiedzieć o osobie, która obecnie zajmuje to stanowisko. A co do etatów w gminie to nie wiem, czy znane jest Ci słowo nepotyzm......

Janowice są Wielkie. Żaden z poważnych mieszkańców nie ma parcia na władzę i koryto. Z drugiej strony, jakoś trudno mi sobie wyobrazić stan i wygląd gminy (jeżeli statutu gminy nie straci) za kilka lat przy takich kandydatach. Jedyna nadzieja w mądrości radnych.

Po fatalnej próbie sprzedania Przedszkola w Łomnicy obecnie urzędujący Pan Wójt powinien już dać sobie spokój. Mieszkańcy Gminy Mysłakowice głosujcie na młodego i energicznego kandydata na Wójta Pana Michała Ormana. W Mysłakowicach najwyższy czas na zmiany głosujmy na M.Ormana.

Stara Kamienica.Panie Pawle,popieramy i bedziemy glosowac!!!!!!!!

Mirek Graf - o, mocny kandydat - hahahaha, skupił koło siebie same tuzy.... np. znany ekolog Sapiela. Hm powodzenia Szklarsko!!!!!!!

W janowicach kiedys byla niby klika!Teraz jest banda pod bandera Kamila Kowalskiego!Wystarczy zobaczyc kto dostal stolek w Urzedzie Gminy!Kolesie i znajomi!Pleps Wielkich Janowic!

ja głosuję na Kamińskiego - swój chłop, nie bał się mówić Rudolfowi prosto w oczy, że się nie nadaje na burmistrza Piechowic. Kamiński liczę na Ciebie!

W Kowarach tylko Kamila Pietraszek. Jedyna kandydatka, która nie pcha się dla kasy, a chce ruszyć nasze miasto do przodu!

janinko ale zobacz jak sie zmienila obsluga petenta w janowcach wielkich wzgledem tego co bylo kiedys...
jezeli mial ludzi zdolnych do pracy na danym stanowisku to to wykorzystał - ja nie widzę zadnych przeszkod... poki oczywiscie obsluga jest szybka i rzeczowa... ja podczas wyborow wybeiram mniejsze zlo i Kowalskiego... strach pomyslec jakimi ludzmi obsadzilby stanowiska jego konkurent.. heh

Konkurent Kowalskiego mialby taki sam porządek w gmienie jak wkoło swojego domu ;)

Ja w Kowarach głosuję na Elżbietę Zakrzewską. Kobieta z niesamowitym zapałem do pracy społecznej. Ciągle szuka nowych rozwiązań w temacie zarządzania, restrukturyzacji służby zdrowia, poprawy wystroju otoczenia jednym słowem kobieta "dynamit" z nowymi pomysłami na życie i chęć niesienia pomocy innym. Abyście nie myśleli, że jestem gołosłowny zobaczcie jak zaczyna tętnić życiem "Przedwiośnie" obumarły ale piękny dom wczasowy MSWiA. To co zrobiła z tym ośrodkiem stawia ją na pierwszym miejscu kandydatów. Nie zmarnujcie takiej szansy dla miasta bo może jest to już ostatnia.

a gdzie ten fajny komentarz ze zdjęciem :)

W Mysłakowicach wybierzcie Michała Ormana to fajny gość postawił ostatni dwie piątki z historii. Zna się na rzeczy może być wójtem. Popieram... Na wsi to jednak dalej jest ciemnota.. jak można proponować nauczyciela historii który nie ma pojęcia o żądzeniu a już na pewno o urzędowaniu. LUDZIE OPAMIĘTAJCIE SIĘ bo tylko wam ebola zostanie .

Historyk jest zły, a przez ostatnie 16 lat gminą zarządzał inżynier mechanik... I co z tego wyszło? Cała seria fatalnych błędów i decyzji, że przez grzeczność nie wspomnę o przedszkolu w Łomnicy, wyburzeniu Orła w Mysłakowicach, bataliach o zamknięcie kopalni w Karpnikach, likwidacji szkoły w Karpnikach, położeniu wszystkiego co się dało, zadłużeniu gminy. Ostatnie 16 lat to dla gminy Mysłakowice czas stracony i mnóstwo zmarnowanych szans, ale co się dziwić, skoro gminą tą zarządzał pan ze starej nomenklatury i jego najbliżsi współpracownicy - ludzie bez wizji i pomysłów na tę gminę. Już najwyższy czas na zmiany. 4 lata temu pojawił się młody, inteligentny człowiek, który chciał zmienić tę gminę na lepsze, mam nadzieję, że tym razem mieszkańcy wreszcie przejrzą na oczy i dadzą szansę komuś młodszemu. Panie Pietrowski dobra rada dla Pana: idź Pan na emeryturę i zajmij się wędkowaniem.

Głosujmy na Michała Ormana!Dajmy naszej gminie trochę świeżego powietrza ...

Gdzie można się dowiedzieć czegoś więcej o p.Michale Ormianie?
Chcę głosować za kimś a nie tylko przeciw komuś.
Kim On jest,co sobą reprezentuje,jakie wartości są mu bliskie?

O panu Michale Orman można dowiedzieć się na spotkaniach przedwyborczych lub na jego stronie. Ale po krótce .. to nauczyciel z Zawiercia nie zna naszego terenu nie zna realiów tej gminy. W życiu nic innego nie robił poza pracą w szkole tzn totalny brak doświadczenia w zarządzaniu biznesem. Na spotkaniach możemy się dowiedzieć że chce aby społecznie (tzn za darmo) fachowcy mu doradzali jak wyprowadzić gminę z długów. Co oczywiście jest nierealne i każdy trzeźwomyślący wie że śmierdzi to na odległość. A już chodzą pogłoski (które zainteresowany na spotkaniach dementuje) że ma pod ręką kilku aferzystów do zatrudnienia. I ludzie chcą takiego żółtodzioba żeby wybrać. Jeden z mądrych samorządowców powiedział kiedyś że co najmniej dwie kadencje trzeba rządzić aby nauczyć się co kiedy i z kim trzeba załatwiać. Czy stać nas na poligon doświadczalny?? Czy nie lepiej wybrać osobę która ma doświadczenie, która może się pochwalić co osiągnęła w swoim życiu która daje minimum szans na powodzenie. Taki na pewno nie jest p.Michał Orman. Szkoda że nie ma innych kandydatów. Może warto poczekać 4 lata i przygotować się do wyborów. Szkoda że trzeba wybierać mniejsze zło.

za to o kandydatach na wójta Jeżowa dowiedzieć się nie da nic:(((((

za to o kandydatach na wójta Jeżowa dowiedzieć się nie da nic:(((((

Wójt Mysłakowic miał 4 kadencje żeby nauczyć się zarządzania gminą. I przez 16 lat chłopina niczego się nie nauczył. Mało to kuriozalnych decyzji w ostatnim czasie podjął?
Chciał sprzedać przedszkole, w Karpnikach szkołę zamknął. Sprawa Orła - ostatnio ucichła, ale... mądry wójt uczyniłby z tego perełkę, a nie był bierny wobec sytuacji, w której jakiś złomiarz z Wałbrzycha mając na względzie tylko swój interes (prywaciarze przecież tylko myślą o sobie) wyburzył tak wspaniały obiekt. Atmosfera w samym urzędzie gminy też nie jest najlepsza, a decyzje personalne z ostatnich miesięcy świadczzą że Pietrowski zupełnie się pogubił. Pan "Andrzej kostrzyca" jak wynika z jego wypowiedzi najpewniej jest pracownikiem Urzędu Gminy - z pewnością kimś z najbliższego otoczenia wspaniałych doradców Pana Wójta. Lepiej poprzeć kogoś kto ma 40 lat niż Pana 67-letniego, który powinien już być na emeryturze. Ciepłe kapcie i fotel to najwłaściwsze miejsce dla miejmy nadzieję byłego Wójta Pietrowskiego.A co do pogłosek o zatrudnieniu aferzystów przez P. Ormana. Niech lepiej Pan Pietrowski przyjrzy się temu kogo zatrudnia, bo tam przynajmniej połowę osób powinien wymienić na ludzi młodych, a przede wszystkim wykształconych i kompetentnych.W tej chwili kilku pracowników nie posiada nawet matury, a piastuje dość istotne stanowiska. Niech mieszkańcy gminy Mysłakowice wezmą przykład z mieszkańców sąsiedniej gminy Janowice Wielkie. Tam też się wydawało, że Grygorcewicz będzie rządził wiecznie,aż wreszcie ludzie dali szansę komuś młodemu. Panu Ormanowi życzę zwycięstwa i apeluję o to, aby jego pierwsze decyzje dotyczyły przeglądu kadr zatrudnionych w Urzędzie Gminy, bo to kto tam pracuje...w niektórych przypadkach woła o pomstę do nieba.

jak się 16 lat rządziło tzn że miało się poparcie i tzn że ktoś go wybierał. A przecież były wybory i byli kontrkandydaci. Także nie opowiadaj koleżanko głupot że się nic nie nauczył. Co do kuriozalnych decyzji to łatwo się opowiada z poziomu fotela ale weż zapłać za utrzymanie szkoły jak nie masz z czego. Mysłakowice to jedna z najbiedniejszych gmin w Polsce. A decentralizacja doprowadziła do tego że wójtowie muszą wybierać komu dać a komu zabrać. A pieniądze z Warszawy nie płyną do gmin szerokim strumieniem. Bądź pewien/pewna że pierwszą decyzją nowego wójta będzie podniesienie podatków oraz ściganie (włącznie z sądem i komornikiem) tych którzy nie płacą podatków ( mam tu na myśli byłych rolników którzy są starcami, ich rodziny pouciekały do miast lub za granicę a oni zostali ze stodołami itp budowlami. I tu nie będzie litości a wiesz dlaczego .. bo w Mysłakowicach pieniądze można ściągnąć tylko z ludzi fizycznych- nie ma tu firm, fabryk itd itp. Zresztą wrócimy do tematu za rok wtedy będzie tak jak w Polsce bywa ... Wałęsa też miał chęci ale niestety wiedzy zabrakło i tu jest tak samo ... "wybierzcie bo młody" .. takie jaja to tylko w Polsce .. nie liczy się doświadczenie , nie jest ważne co osoba osiągnęła, czy ma firmę z wynikami czy można jej zaufać. Tu mamy przykład osoby z innej krainy bo nigdy nie mieszkał w Mysłakowicach, bez doświadczenia w działalności gospodarczej, bez programu który by coś konkretnego pokazał... a do tego pokazujący się z panem B.K. który miał kiedyś KEM-BUD i rozłożył go na łopatki. I z czym tu do rządzenia...dobrymi chęciami to piekło jest wybrukowane. Polska to dziwny kraj bo dziwni ludzie tu żyją.

Zofia Grabias i jej pociotek Jacek Kaminski hahaha, czy to jest firma rodzinna? Nie zla ta cala rodzinka... Pani Zosi juz dziekujemy - 68 lat to juz spokojna emerytura i ewentualne dzialamie na rzecz swojej grupy wiekowej. Ciekawe czy ktos wie na czym on wcześniej zarabiał? Jakim cudem taka chatę postawił, albo to ze inni za niego spłacają kredyty albo inne, idace w setki zobowiązania podatkowe. Jak takim będzie burmistrzem i z kasy państwowej bedzie realizował swoje "biznesowe" potrzeby , to współczuję Piechowiczanom!! I to jest Polska właśnie.