To jest archiwalna wersja serwisu nj24.pl Tygodnika Nowiny Jeleniogórskie. Zapraszamy do nowej odsłony: NJ24.PL.

Kryształ Górski pojechał do Zgorzelca!

Kryształ Górski pojechał do Zgorzelca!

Po dziesięciu latach tytuł Człowieka Roku wrócił do Zgorzelca. W 2005 roku zwyciężył Mirosław Fiedorowicz, choć losy rywalizacji ważyły się do samego końca.

Po raz kolejny finał odbył się w hotelu „Las”. Znakomita kuchnia, miła obsługa, znakomici prowadzący – Jadwiga i Tadeusz Kutowie. Tegoroczny bal był wyjątkowy. Wzięła w nim udział rekordowa liczba ponad 200 osób. Wśród nich spora grupa fanów burmistrza Zgorzelca. Rozdawali oni ulotki popierające Fiedorowicza i co rusz skandowali jego nazwisko.

W głosowaniu na sali wyraźnie zwyciężyła Zuzanna Dziedzic ze sporą przewagą nad Mirosławem Fiedorowiczem i Lesławem Węgrzynowskim. Jury tradycyjnie wzięło pod uwagę także głosy Czytelników. W tym głosowaniu zwyciężył zdecydowanie Mirosław Fiedorowicz przed Ryszardem Dzięciołowskim. Trzeci był Stanisław Dziedzic, czwarta Zuzanna Dziedzic a piąty – Lesław Węgrzynowski.

Kapituła miała niełatwe zadanie. Ostatecznie zdecydowała, że Człowiekiem Roku 2004 został Mirosław Fiedorowicz. Obrady są tajne, jednak kapituła podczas ogłaszania wyników wskazywała także na Zuzannę Dziedzic jako osobę, która drugi rok z rzędu przegrała ledwie o włos.

Specjalnie dla zwycięzcy zaśpiewał Nikos Rusketos, a publiczność poderwała się do tańca w rytm greckiej muzyki.

Zabawa w hotelu „Las” trwała do 4 nad ranem.

 
Kryształ Górski pojechał do Zgorzelca!
Kryształ Górski pojechał do Zgorzelca!