To jest archiwalna wersja serwisu nj24.pl Tygodnika Nowiny Jeleniogórskie. Zapraszamy do nowej odsłony: NJ24.PL.

Kradła prąd, grozi jej więzienie

Nawet do 5 lat więzienia grozi jednej z mieszkanek Lwówka Śląskiego, która podejrzana jest o kradzież prądu. Energetycy wspólnie z policjantami szacują straty.

- W mieszkaniu 34-latki dokonano podłączenia do instalacji elektrycznej z pominięciem licznika. W ten sposób kobieta korzystała z domowych, elektrycznych urządzeń. Nie jest wykluczone, że licznik został przerobiony domowym sposobem – mówi Marek Madeksza oficer prasowy lwóweckich policjantów.

Policja sprawdza to. Licznik energetyczny został poddany ekspertyzie przez fachowców.
34-letnia mieszkanka Lwówka Śląskiego najprawdopodobniej kradła prąd od dłuższego czasu. Straty są trudne do oszacowania.

Mieszkance Lwówka Śląskiego grozi do 5 lat więzienia. Jak udało się nam dowiedzieć od policjantów, w regionie lwóweckim coraz częściej zdarzają się podobne przypadki.

Komentarze (6)

Prąd niedługo będzie w wielu biedniejszych rejonach Polski towarem luksusowym. Za parę miesięcy w cenie prądu będziemy liderem Europy. Prezydent odznaczył wczoraj prezesów od gazowni za najdroższy gaz w Europie, energetycy nie będą gorsi.

Czy delikwenci byli nespełna rozumu? Skoro licznik został pominięty w instalacji, to po co miałby być przerabiany? Albo więc delikwenci są k****nami, albo ta informacja tokowych z nich czyni.

I jeszcze coś. Czy prawo w tym kraju nie jest chore? Za kradzież prądu na szkodę komercyjnej firmy groci 5 lat odsiadki. Za jazdę bez prawa jazdy, co skutkuje zagrożeniem życia samemu sprawcy, oraz osobom postronnym grozi mandat 500 zł.
Czyje więc interesy są chronione bardziej - pazernej firmy, czy życia obywateli tego kraju?

No!Przestępstwo 100-lecia :silly: a co z tymi złodziejami na najwyższych stołkach,którzy okradają ten kraj i jego obywateli na miliardy :dry: ile oni powinni siedzieć? :shock:
Najlepiej uwalić najbiedniejszych :(

i to w biały dzień - podatników pieniądze .. i co - ja się pytam z nimi..?