KPR piknikowo w Zagłębiem

Nie udał się rewanż piłkarkom ręcznym KPR-u Jelenia Góra. Jeleniogórzanki przegrały jedną bramką, identycznie jak w niedawnych derbach ligowych.

Był to jednak zupełnie innym mecz od tego ligowego. Rozgrywany był w luźnej, piknikowej wręcz atmosferze. Jeleniogórzanki prowadziły wysoko, a potem to prowadzenie traciły. W pierwszej połowie było już 12:7, ale po 30 minutach wynik stopniał do 12:11. W drugiej – podobnie. W końcówce podopieczne Bożeny Karkut dogoniły jeleniogórzanki i wyszły na prowadzenie 24:23. Wtedy KPR wywalczył karnego, którego na bramkę zamieniła wchodząca z ławki Załoga. W ostatnich sekundach spotkania przyjezdne zdobyły zwycięskiego gola.

Trzeba jednak przyznać, że KPR niemal przez całą drugą połowę grał bez swoich czołowych zawodniczek: Joanny Załogi, Małgorzaty Buklarewicz czy Anny Fursewicz. Trenerka Małgorzata Jędrzejczak dała pograć zmienniczkom. Rozliczanie zawodniczek za grę nie ma najmniejszego sensu, gdyż był to mecz kontrolny i widać było, że jeleniogórzanki, zwłaszcza w drugiej połowie, nie bronią z takim zaangażowaniem, jak w meczu o punkty.

KPR Jelenia Góra – Zagłębie Lubin 24:25 (12:11)