To jest archiwalna wersja serwisu nj24.pl Tygodnika Nowiny Jeleniogórskie. Zapraszamy do nowej odsłony: NJ24.PL.

„Kontrabasista” na scenie ODK

„Kontrabasista” na scenie ODK

Monodram „Kontrabasista” według tekstu Patricka Süskinda w reżyserii Krzysztofa Pulkowskiego, z Krzysztofem Rogacewiczem w roli głównej obejrzeć można będzie w sali teatralnej Osiedlowego Domu Kultury na jeleniogórskim Zabobrzu w dwie kolejne środy - 2 i 9 grudnia 2015. Oba spektakle rozpoczynają się o godzinie 19.00.

Śmierć i Dziewczyna Kontrabasisty
Kontrabasista Süskinda, Pulkowskiego i Rogacewicza jest jakby męską odmianą pianistki Elfriede Jelinek. On, tak jak ona z kobiecością, ma kłopoty z akceptacją i celebracją swojej męskości. Nie wolny jest od tortur fantasmagorii erotycznych, samogwałtów i różnego rodzaju oboczności seksualnych. (...) To wszystko dzieje się bezwstydnie na scenie, bowiem ten Kontrabasista myśli, iż jest sam i nikt go nie obserwuje. Jest jakby z innego świata i nie wie, że dzisiaj wszyscy jesteśmy „na oku”, wszyscy obserwowani i wszyscy bezwstydnie się obnażamy przed wszystkimi - czy tego chcemy czy nie. Nie wiem zatem, co jest większym skandalem obyczajowym Śmierć i Dziewczyna Jelinek i Marciniak na deskach Teatru Polskiego we Wrocławiu czy Kontrabasista Süskinda, Pulkowskiego i Rogacewicza na deskach sceny teatralnej ODK w Jeleniej Górze. To musicie Państwo ocenić sami, ale pamiętajcie, że mamy Was „na oku”
- informują twórcy spektaklu.
Bilety w cenie 20 zł do nabycia w sekretariacie ODK (ul.K.Trzcińskiego 12).

Uwaga! Dla naszych Czytelników mamy po dwie podwójne wejściówki na każdy z zapowiadanych spektakli. Rozdamy je osobom, które najszybciej zatelefonują na redakcyjny numer 757524781 w środę, 2 grudnia, po godz. 14.00. Jedynym warunkiem odbioru zaproszenia jest posiadanie aktualnego wydania „Nowin Jeleniogórskich”. Zapraszamy!