To jest archiwalna wersja serwisu nj24.pl Tygodnika Nowiny Jeleniogórskie. Zapraszamy do nowej odsłony: NJ24.PL.

Koncertowe urodziny Andrzeja Panufnika

Wspólnie z jeleniogórską orkiestrą wystąpi znakomity pianista, Maciej Grzybowski.

Jeleniogórska filharmonia zaprasza na kolejną odsłonę Festiwalu Muzyki XX Wieku. W piątek, 3 października, o godz. 19.00 specjalny koncert muzyki Andrzeja Panufnika. 

W koncercie z okazji 100. rocznicy urodzin wybitnego, polskiego kompozytora wystąpi znakomity pianista, Maciej Grzybowski, zdobywca nagrody głównej i nagrody specjalnej w Konkursie Muzyki XX Wieku dla Młodych Wykonawców zorganizowanym przez Polskie Towarzystwo Muzyki Współczesnej, znany z pasji do kompozycji XX i XXI wieku. Orkiestrę Symfoniczną Filharmonii Dolnośląskiej poprowadzi Tomasz Bugaj. W ten wieczór jeleniogórscy melomani będą mieli okazję posłuchać trzech utworów Andrzeja Panufnika: Uwerturę tragiczną, Koncert fortepianowy oraz Sinfonię Sacra. Andrzej Panufnik przez długie lata PRL-u był twórcą zakazanym z powodu wyboru życia na emigracji. Po 1989 jego muzyka znów rozbrzmiewa w polskich salach koncertowych. W pierwszy piątek października wypełni salę koncertową Filharmonii Dolnośląskiej w Jeleniej Górze.

Uwaga! Dla czytelników mamy trzy podwójne zaproszenia na koncert z okazji 100. rocznicy urodzin Andrzeja Panufnika. Rozdamy je osobom, które najszybciej zadzwonią pod redakcyjny numer 757524781 w poniedziałek, 29 września, po godzinie 14. 30. Warunkiem odbioru zaproszenia będzie posiadanie aktualnego numeru „Nowin Jeleniogórskich”.