To jest archiwalna wersja serwisu nj24.pl Tygodnika Nowiny Jeleniogórskie. Zapraszamy do nowej odsłony: NJ24.PL.

Koncert pod batutą Daniela Smitha

Koncert pod batutą Daniela Smitha

Jeleniogórska filharmonia zaprasza w tym tygodniu na koncert nadzwyczajny. W piątek, 18 maja, Orkiestra Symfoniczna Filharmonii Dolnośląskiej grać będzie pod batutą słynnego, australijskiego dyrygenta Daniela Smitha. W programie wielkie przeboje sal koncertowych: Suita symfoniczna Szeherezada op. 35 Mikołaja Rimskiego-Korsakow oraz IX Symfonia e-moll Z Nowego Świata op. 95 Antonína Dvoŕáka. Początek muzycznego wieczoru, który słowem poprowadzi Joanna Moryc, o godz. 19.00. Ceny biletów: 60 zł, 50 zł.

„Daniel Smith jest dyrygentem, o którym wszyscy mówią”, „Jeden z najwybitniejszych muzyków naszych czasów”, „Już teraz nazywany nowym Karajanem”, „Wyjątkowy muzyk, wyjątkowy dyrygent. Z jednej strony prowokuje gwałtowne uczucia, tworzy muzyczną grę dla utalentowanych muzyków i budzi zapał w orkiestrze, z drugiej bardzo profesjonalny dyrygent, wyposażony w wiedzę i inteligencję, ukształtowany nie tylko przez ogromną pasję i miłość do muzyki”. To tylko niewielki przykład recenzji, ukazujących się po koncertach Daniela Smitha, młodego i jednocześnie jednego z najbardziej rozchwytywanych dyrygentów na świecie. Koncertuje on z renomowanymi zespołami i wybitnymi artystami od Japonii po Stany Zjednoczone. Z naszą orkiestrą wykona dwie niezwykle barwne kompozycje wielkich kompozytorów, uwielbiane przez publiczność na całym świecie - zapowiadają organizatorzy koncertu.

Uwaga! Dla naszych Czytelników mamy trzy dwuosobowe zaproszenia na ten właśnie koncert w jeleniogórskiej filharmonii. Rozdamy je osobom, które najszybciej zatelefonują na redakcyjny numer 757524781 w czwartek, 17 maja, po godz. 11.00. Warunkiem odbioru zaproszenia jest posiadanie aktualnego wydania "Nowin Jeleniogórskich". Zapraszamy!