To jest archiwalna wersja serwisu nj24.pl Tygodnika Nowiny Jeleniogórskie. Zapraszamy do nowej odsłony: NJ24.PL.

Kolejowa ofensywa w majowy długi weekend

Kolejowa ofensywa w majowy długi  weekend

Jeleniogórzanie będą mogli łatwo dojechać do Trutnova czy Korzeniowa. Przewozy Regionalne i województwo dolnośląskie od majowego weekendu uruchamiają dodatkowe kursy do Czech.

- Codziennie sześć pociągów od 30 kwietnia do 3 maja, pozwoli turystom wybrać się w czeskie Karkonosze – informuje Tomasz Targański z biura prasowego Urzędu Marszałkowskiego Województwa Dolnośląskiego. - Będą to między innymi bezpośrednie połączenia z Wrocławia do Trutnova, oraz z Jeleniej Góry (przez Trutnov) do Swobody na Upą – jednego z najbardziej malowniczych miasteczek Wzgórz Rychorskich.

Pociągi do Trutnova od majowego weekendu będą kursowały w każdą sobotę, niedzielę i święto (2 i 3 V, 23 i 24 VI oraz 15 VIII), aż do końca sierpnia. Przykładowe ceny biletów: (bilety normalne): Wrocław Gł. – Lubawka – 19,70 zł, Lubawka – Trutnov – 6,40 zł.

Urząd przypomina, że kursują również pociągi z Jeleniej Góry i Szklarskiej Poręby do czeskiego Harrachova. Bilet ze Szklarskiej Poręby Górnej do punktu Szklarska Poręba Jakuszyce granica państwa - kosztuje 4,20 zł, natomiast z Harrachova do Korenova 14 koron czeskich lub 2,20 zł. Pociągi są skomunikowane tak, że pozwalają na kontynuację podróży do Tanvaldu, Liberca, a nawet Pragi! Pociągi kursują codziennie (zarówno w polskie jak i czeskie dni wolne).

Jak informuje urząd marszałkowski, istnieje również możliwość podróży do Lichkova – miejscowości położonej na południowym krańcu Kotliny Kłodzkiej. Pociąg kursuje przez Międzylesie do Usti n. Orlici. Na stacji Usti n. Orlici istnieje możliwość przesiadek do Pragi, Pardubic, Brna i Ołomuńca. Codziennie dla pasażerów przygotowano cztery połączenia – jedno z Wrocławia, a trzy z Kłodzka, dogodnie skomunikowane ze stolicą regionu.

Rozkład jazdy pociągów relacji Jelenia Góra – Harrachov/Korenov znajduje się na stronie koleje.dolnyslask.pl

Rozkład jazdy pociągu z Jeleniej Góry do Trutnova można znaleźć na stronie przewozyregionalne.pl. Niżej przypominamy rozkład do Trutnova.

Sędzisław (odjazd o godz. 8.27) – Trutnov (9.25) z Jeleniej Góry do Sędzisławia można dojechać pociągiem, wyruszającym o godz. 7.34 (w Sędzisławiu jest o 8.15)
Trutnov (odjazd o 9.30) – Jelenia Góra (przyjazd o godz. 11.27)
Jelenia Góra (godz. 11.42) – Swoboda nad Upą (przez Trutnov) – godz. 13.55
Swoboda nad Upą (14.05) – Jelenia Góra (przyjazd o 16.23)
Jelenia Góra (16.33) – Trutnov (18.30)
Trutnov (19.23) – Wrocław (w Sędzisławiu o godz. 20.20), pociąg z Sędzisławia do Jeleniej Góry odjeżdża o 20.23.

Komentarze (6)

Najlepiej niech wszyscy Polacy wyjada do Czech i tam wydają zarobione w kraju pieniądze.Urzad Marszalkowski wspiera przemysl turystyczny w Czechach.Typowo polskie glupie myslenie!!

Super!Samochody w domu zostawić i szynobusem do Czech,na piwo i knedle.

Do nas to moze przyjedzie paru duchodców kupić tatarke,uzeniny albo file z kurczaka.Nie pogardza tez tytoniem do skrecania cigaretów.Turystyka baranku to przemysł,i trzeba pilnować swojego rynku.Te cale pociągi to nierentowna ściema,za które płaci szary obywatel(Unia dofinasowuje i potem odbiera).Ale taki osiołek jak ten poniżej się cieszy bo w doopie byl i goowno widział!!

Przyjechałam do Jeleniej Góry na wakacje i ogromnie się cieszę z możliwości wyskoku do Czech.