To jest archiwalna wersja serwisu nj24.pl Tygodnika Nowiny Jeleniogórskie. Zapraszamy do nowej odsłony: NJ24.PL.

Kolejna posłanka protestuje w sprawie S3

Kolejna posłanka protestuje w sprawie S3

Apel do premiera Donalda Tuska w sprawie nie przesuwania terminu budowy drogi S3 wystosuje posłanka PiS-u Marzena Machałek. Chce zaangażować do tego także samorządowców z naszego regionu.

Posłanka wraz z samorządowcami przedstawią dziennikarzom apel we wtorek podczas konferencji prasowej. Będą w nim nawoływać do „rezygnacji ze szkodliwych dla naszego regionu planów”.

Chodzi o plany przesunięcie budowy drogi ekspresowej Legnica - Lubawka z lat 2011-2013 na bliżej nieokreślony termin po roku 2013.

- Prawo i Sprawiedliwość pod patronatem Marzeny Machałek od poniedziałku uruchamia akcję zbierania podpisów pod protestem ws. odłożenia budowy odcinka S3 Legnica - Lubawka na rok 2013 – poinformował Oliwer Kubicki, asystent posłanki. - Akcja przeprowadzana będzie na terenie 2 powiatów - kamiennogórskiego i jeleniogórskiego.

Na temat drogi pisaliśmy już sporo. W tej sprawie protest napisała już posłanka Elżbieta Zakrzewska, głos zamierza też zabrać prezydent Jeleniej Góry i były poseł Marcin Zawiła.

Czy te wszystkie działania odniosą skutek – przekonamy się wkrótce. Póki co, nie słychać aby Ministerstwo Infrastruktury zamierzało zmienić swoje plany i przesunąć budowę drogi na bliższy termin.

Komentarze (6)

lub Europa? Nadal nigdzie w planach niema szybkiego połączenia z resztą kraju. Jesli "nasi" wybrańcy nie doprowadzą do wybudowania wygodnej do podróżowania drogi to marzenia o turystyce,szumnie zapowiadane w programach wyborczych, można włożyć między bajki. Natomiast Jelenią Górę czeka los satelity Bolkowa lub Kamiennej Góry.

No to do dzieła, pokażcie drodzy Państwo na co was stać, czy te możliwości i plany które zapisaliście w swoich programach wyborczych mają pokrycie w rzeczywistości...!!! Teraz jest ku temu najlepsza możliwość, ratujcie nasz region od kompletnej stagnacji i zaściankowości..!!

ja już mam dosc tego miasta. dojazd do wroclawia przyprawia o mdlosci. Do Lubina, POlkowic czy Głogowa to samo. Sprobójcie pojechać do Zielonej Góry. (3-4h jazdy dziurawymi i nienadajacymi sie do jazdy drogami). A moze do pobliskiego Karpacza? W sumie codzinnie ta "sztuka" udaje sie tysiacom mieszkancow i turystow. I na koniec wisienka na torcie. Zaparkujcie w hałdach śniegu np. na Piłsudskiego, szybciutko w błocie odbierzcie z maszynki swój bilecik i spowrotem w śniegu i błocie do samochodu. Mozna tak wymieniac w nieskonczonosc. Uciekają stąd normalni ludzie, zostają tylko nowobogaccy i biedni. Zresztą, już jest prawie jak w Rosji. Do tego dążymy. Brawo!

Zaangażowanie "Świetliczanki"i"Gminnej Parlamentarzystki" w sprawę ważną dla regionu - to krok we właściwym kierunku. "Gdzie diabeł nie może tam dwie blondynki pośle".
A może inicjatywa Zawiły mieć będzie szatańską moc? Wystarczy z kumplami pogadać po partyjnemu.

Władzo zróbcie porządne drogi do WROCŁAWIA,LEGNICY,POLKOWIC etc.etc.etc.poprawcie byli TOW.drogi na wsiach.Czyżbym wprowadził się do JELENIE DZIURY,nie wieżę.ZAINWESTOWAŁEM,WŁADZO w JELENIĄ .... .Zabrałas WŁADZO FAKTY ze stolicy DOLNOŚLĄSKIEJ WROCŁAWIA.Straciliscie UMYSŁY,Władcy.Nie każdy wsiada do samolotu i leci do Warszawki.