To jest archiwalna wersja serwisu nj24.pl Tygodnika Nowiny Jeleniogórskie. Zapraszamy do nowej odsłony: NJ24.PL.

Kogo popiera PSL?

Kogo popiera PSL?

Sekretarz jeleniogórskiego PSL-u Adam Smoliński poparł wczoraj oficjalnie Marka Obrębalskiego jako kandydata na prezydenta Jeleniej Góry. Tymczasem wiceminister gospodarki z tej samej partii Ilona Antoniszyn-Klik wsparła jego kontrkandydata Marcina Zawiłę. O co chodzi?

– Staramy się być partią rozsądku i dobrze nam to wychodzi. Jeżeli zdanie naszego szefa Janusza Piechocińskiego i całego kierownictwa PSL-u jest takie, że tworzymy tam, gdzie to jest możliwe, koalicję z Platformą Obywatelską, to dla nas jest to wyzwanie, od którego nie odstępujemy – powiedział Adam Smoliński wczoraj w biurze Platformy Obywatelskiej w Jeleniej Górze. Siedział obok szefa dolnośląskiej PO Jacka Protasiewicza oraz kandydata na prezydenta Marka Obrębalskiego.
– Możecie być koledzy pewni, że ludowcy nie pozostaną 30 listopada w domach, pójdą głosować – powiedział.
Na tym spotkaniu Jacek Protasiewicz jeszcze raz przypomniał, że jedynym kandydatem PO jest Marek Obrębalski. – Wiedzą to wszyscy w partii, od Wrocławia po Warszawę – podkreślił. Tyle, że kilka dni wcześniej w tym samym biurze za tym samym stołem siedział Marcin Zawiła a poparcia udzielał mu minister spraw zagranicznych Grzegorz Schetyna.
Poparcie PSL-u też wzbudziło wątpliwości dziennikarzy. Tego samego dnia bowiem wiceminister gospodarki Ilona Antoniszyn-Klik wsparła w wyścigu o fotel prezydenta Jeleniej Góry Marcina Zawiłę. – Pan prezydent Marcin Zawiła ma moje zaufanie i pełne poparcie – napisała. Pismo to wyeksponował na swoim profilu na facebooku.... Wojciech Smoliński, były kandydat na prezydenta Jeleniej Góry a prywatnie syn Adama Smolińskiego.
Jak powiedział nam rzecznik prasowy PSL-u Artur Janas, nie zapadły żadne decyzje w sprawie poparcia. – Wypowiadałem się w imieniu ludowców a także na na podstawie zdania, które wypracowaliśmy na zarządzie w miniony piątek – tłumaczył Adam Smoliński zapytany, o co w tym wszystkim chodzi. – Popieramy Platformę, a skoro kandydatem Platformy jest pan Marek Obrębalski, to siłą rzeczy jest to naturalne.
Kandydat PSL-u w wyborach prezydenckich zdobył... 316 głosów, partii nie udało się wprowadzić do rady miejskiej ani jednego kandydata.

Komentarze (36)

Witold Rudolf ma duży kłopot.

Wszedł do II tury w wyborach na burmistrza Piechowic i dodatkowo dostał się do Rady Powiatu.
Chce zostać starostą. Ale przecież nie może pełnić 2 funkcji.
Naiwni działacze PSL-u myślą, że Rudolf pomoże im później wygrać przetargi na robotę i powsadza na ważne stanowiska w powiecie jeleniogórskim.

Rudolf, to szwane lisisko, on zawsze tylko sobie pomaga.
O kolegach z PSL-u szybko zapomni.

Szanowni Państwo,

Przepraszam, że piszę komentarz nie na temat powyższego artykułu.

Jesteśmy na kilka dni przed wyborami Prezydenta naszego miasta. Pan Obrębalski odmówił panu Zawile udziału w debacie. Moim zdaniem to konsekwencja unikania debat przez pana Zawiłe z innymi kandydatami w I turze wyborów.

Mam ogromną prośbę!

Panie Zawiła, niech Pan pozwoli, że ja przyjdę na debatę, ja jeleniogórzanin, ja jeden z tysięcy. Nie mam przygotowanej serii napastliwych pytań. Proszę pozwolić by zwykły mieszkaniec Jeleniej Góry mógł z panem porozmawiać na wizji, na żywo.

Paweł

Pawle a dlaczego chciałbyś spotkanie tylko z kandydatem na Prezydenta Zawiła a nie także z Obrebalskim?
Ja uważam , że unika debaty Obębalski- cykor.

Do burmistrza z Piechowic Rudolfa biega szef PSL-u Ireneusz Ławniczak.
Zlecenia, zlecenia na robotę chce.
Ławniczak ma gdzieś PSL, jemu chodzi tylko o zlecenia na robotę.

Do burmistrza Rudolfa kiedyś biegał Adam Bolek i domagał się stołka wiceburmistrza Piechowic.

Ale Bolka pogoniono.
W ostatnich wyborach na radnego Adam Bolek zdobył 2 głosy.

2 głosy.

Zamiast przekazywać swoje wątłe poparcie komukolwiek, lepiej niech ten koleś który dostał aż 1% głosów, weźmie kubełek z szarą farbą i zamaluje wreszcie te wieśniackie koniczynki.

Obrębalskiego PSL nie poparł. Poparł go jeden gostek :) Ale jaja hehehe

to chyba odwrotnie, Obrębalskiego poparł PSL, a Zawiłe pani Antoniszyn-Klik należąca do PSL (czyli ów jeden gostek). Podobnie jeśli chodzi o PO, Obrębalskiego popiera PO, a Zawiłę panowie Pokój, Schetyna należący do PO (pan Pinior zdaje się członkiem PO nie jest) (czyli jak to mówisz kilku gostków) Przynajmniej tak wynika z treści artykułu. Są to rzeczywiście "jaja" ale to problem tych partii i ich członków, nie odwracaj jednak kota ogonem i nie rób ludziom wody z mózgu.

Widzę, że nie tylko Zawiła przeinacza fakty, ale jego zwolennicy również. Co nie, panie Anonimdor? Po co kłamać, przecież czytelnicy mają mózgi i potrafią czytać. Kłamstwo to jak widać nieodłączny element otoczenia Zawiły.

Czy ten gostek ma czystą kartę dotyczącą przymusowych wczasów?

Marka Obrębalksiego poparł niejaki Robert Prystrom. Na jego koncie na Fejsbuku popjawiło się zdjęcie z napisem "POPIERAM MARKA OBRĘBALSKIEGO" - tylko pogratulować takiego popracia

widać pan Prystrom, podobnie jak pan Wilk (w przeciwieństwie do pana Schetyny, pani Antoniszyk-Klik, pana Pokoja, pana Piniora itd. itd.) jako mieszkaniec Jeleniej Góry ma lepsze rozeznanie, w tym jak rządzi obecny prezydent, bo widzi i odczuwa je na własnej skórze codziennie.

Obaj panowie mają poparcie PO i również PSL, no to przy takim wsparciu pozostaje mi jedynie głosować - na p.Zawiłę i p.Obrębalskiego!

A co to za Figura ten Prystrom?

Żałosne jest to, gdy Polacy zamiast łączyć się w ważnych dla kraju sprawach - dzielą się. Sytuację pogarsza jeszcze fakt - gdy podział ma miejsce na forum tej samej partii !!!
Zaciekły wróg Polaków - niemiecki kanclerz Otto Bismarck - mawiał: jeśli chcecie unicestwić Polaków - dajcie im wolność i pozwólcie się rządzić. SAMI SIĘ UNICESTWIĄ !
Dzisiejsi politycy znają historię Polski, albo i nie ale z całą pewnością nic z tego nie rozumieją.
SPOŁECZEŃSTWU NAPRAWDĘ NIE PODOBAJĄ SIĘ WASZE ŻAŁOSNE PODCHODY, KOTERIE, UKŁADY, CHĘĆ PRZYWALENIA JEDEN DRUGIEMU - TRACIMY NA TYM WSZYSCY. BISMARCK MIAŁ RACJĘ ?

Podczas tego propagandowego spotkania miało miejsce niesłychanie gorszące wydarzenie. Takiego ****stwa, bezczelności i buty nie spodziewałem się po Protasiewiczu. Ten mały człowieczek zdobył się na groźby i szantaż wobec prezydenta Zawiły. Mianowicie: ze swoim głupawym uśmieszkiem na ustach powiedział, że prezydent Zawiła zostanie wyrzucony z PO po wyborach. Parę dni temu ten sam osobnik plótł, że PO w naszym mieście ma dwóch silnych kandydatów. Na takie poniżanie nas obywateli i poniżanie naszego miasta zdobył się tylko Dutkiewicz typując bezczelnie na prezydenta Jeleniej Góry rozlazłego MO.

Obrębalski sam się typował, a Dutkiewicz się do tego podczepił. Kolejny kłamca na forum?

pan Zawiła nie otrzymał rekomendacji partii do startu w wyborach na prezydenta, choć został zgłoszony podczas konwencji jako jeden z kandydatów (złośliwi twierdzą, że sam się zgłosił) wbrew stanowisku partii wystąpił w wyborach, przeciw kandydatowi PO. To czego się spodziewa, że go partia teraz pogłaszcze po głowie. Albo jest się w partii, albo się kontestuje jej decyzje i występuje przeciwko jej kandydatom.

A ja jestem PSL-cem i będę głosował na Zawiłę i co mi zrobisz smoluszku? Rodzinka Smoluchowatych zawładnęła PSL -em i sama nie wie kogo poprzeć. Jak dostaną od Ilonki instrukcje to znowu zmienią zdanie. 30 srebrników wystarczy?

No cóż,jak tu wybierać? Obaj panowie kandydaci mają podobne spojrzenie na Jelenią G.Dzieli ich niewiele- razem byli w UW,potem w PO- oprócz relacji wewnątrzpartyjnych.Wszystko zaczęło się od wtykania nosa w struktury partyjne cwanego kowboja ze Ścięgien. No i się towarzystwo podzieliło bez jakiejkolwiek potrzeby. Ale to już nie moje zmartwienie- nie jestem członkiem tej pazernej na stanowiska formacji.

Jak głosować? Bardzo prosto. Jeśli zależy Ci na rozwoju bibliotek, muzeów oraz utopijnych szybkich kolei i dofinansowywaniu takowych z naszych pieniędzy, to głosuj na Zawiłę. Jeśli wolisz inwestycje mniej kulturalne, a mające lepszy wpływ na gospodarkę tego miasta - obwodnica, obiekty sportowe, strefa przemysłowa itp., to głosuj na ekonomistę Obrębalskiego. Przy okazji - jeśli jesteś cyklistą - przypomnij sobie ile dróg rowerowych powstało za Obrębalskiego, a ile za Zawiły. Droga na Perłę Zachodu za Kusiaka, droga z Zabobrza na Grabarów oraz droga przy nowej Obwodnicy za Obrębalskiego, a za Zawiły co? Tylko odcinek przy Spółdzielczej, czyli znikąd, donikąd. A przypomnę, że Zawiła nakazał nawet opracowanie strategii rozwoju dróg rowerowych. I co? I jajco. Kasa poszła, ktoś dostał pieniądze za projekt i tyle. Takich projektów bez sensu było wiele, m.in. projekt budowy Bankowej jako ulicy dwupoziomowej. Poszła kasa, a nikt nigdy tego nie zrealizuje.

zapomniałeś napisać o startujacych eroplanach z tutejszego bajkodromu przy ulicy Łomnickiej, zawiła zbuduje pasy startowe aż do nieba... z siatki

Każdemu obywatelowi naszego miasta zależy na rozwoju bibliotek, bo lepsze biblioteki to lepsza edukacja to rozwój intelektualny naszych dzieci. Czytanie książek to bogatsze życie wewnętrzne, bogatsze życie kulturalne. Ale co ci będę tłumaczył Anonimolixolixie. Wam wrocławianom jeszcze takie wnioski nie przyszły do głowy. Stąd w tym województwie tyle ****stwa, lekceważenia innych. Pewnie, gdyby od czasu do czasu Protasiewicz przeczytał jakaś pozycję z klasyki to szanował by ludzi, wypowiadał się kulturalniej. Widać po jego wypowiedziach, że przeczytał w swoim życiu tyle pozycji co Wałęsa.

Nie bądź śmieszny. Wolisz kolejną bibliotekę w jakimś zabytkowym, drogim obiekcie, który wymaga generalnego remontu, czy może wolisz dobrze funkcjonujące MDK, z którego korzystają dzieci, o które tak się martwisz? Zawiła chciał zamknąć MDK, nie pamiętasz już? Biblioteki mogą funkcjonować tam gdzie są, muzea też. Nie potrzeba kolejnych generalnych remontów najdroższych obiektów w mieście. Po co było przenoszenie muzeum przyrodniczego, skoro teraz pawilon norweski stoi pusty i niszczeje? Po co było odbierać pałacyk na Zabobrzu politechnice, skoro teraz nie można się doczekać jego remontu? Taka jest gospodarność Twojego idola Zawiły.

Prystrom poparł Obrębalskiego...?! A kto to q***a jest? Przecież to jest szczyt wiochy i obciachu... zmieniłam zadanie, jednak głosuję na Zawiłę...pomimo, że ubiera się w obciachowe sweterki

Proponuję głosować na Wolińskiego, Zienia albo Paprockiego i Brzozowskiego. Oni są szczytem mody i nowych trendów. Nie noszą obciachowych sweterków. Doprawdy genialne kryteria wyboru kandydata na prezydenta. Pogratulować :D Masz już najnowsze białe kozaczki z zimowej kolekcji i różową kurteczkę?

Prystrom poparł Obrębalskiego...?! A kto to q***a jest? Przecież to jest szczyt wiochy i obciachu... zmieniłam zadanie, jednak głosuję na Zawiłę...pomimo, że ubiera się w obciachowe sweterki

Czy jeleniogórski PSL nie ma prezesa, że o poparciu kandydata na prezydenta decyduje sekretarz partii.Wracamy do komuny, gdzie o wszystkim decydował sekretarz.

Tato sekretarz nie istniejącej organizacji PSL, mama kandydatka PSL z poz. 1 do Rady Miasta, syn kandydat PSL na Prezydenta Jeleniej Góry. Mówi wam do coś? Mi mówi Komuno Wróć!!!

JAK SMOLIŃSKI POPIERA OBRĘBALSKIEGO, TO JA POPIERAM ZAWIŁĘ.

a ja popieram sam siebie bo żaden z nich nie popiera mnie!!!!!!!!!!!!!!! CHŁOP POTĘGĄ JEST I BASTA!!!!!!!!!!!!!

Jak Smoliński popiera, to jak pocałunek śmierci. Szkoda Panie Marku, ale kto się z kim zadaje ten się takim staje.

Jak Smoliński popiera, to jak pocałunek śmierci. Szkoda Panie Marku, ale kto się z kim zadaje ten się takim staje.

cóż za logika, zrobię sobie na złość i nie zagłosuję na Obrębalskiego - bo poparł go Prystrom. A może, by tak zainteresować się co kandydaci sobą reprezentują? co mogą dla nas zrobić? wykorzystując swój potencjał - jaki zatem posiadają?
Niestety Pan Zawiła zwadzi Nas wszystkich w zakresie kultury - pokpiwał z ludzi tworzących poezję i nie jest osobą zachłystującą się tym środowiskiem - czego nie można powiedzieć z kolei o jego byłym zastępcy. Inne zainteresowanie kulturą wynika z obsadzania intratnych stanowisk w muzeum, czy bibliotece. Nie wiecie też Państwo o ekscesach w zakresie zapewniania Nam wiarygodnych informacji dotyczących czystości powietrza (miejsc dokonywania pomiarów) tudzież jakości wody przeznaczonej do picia. I tu warto poszukać odpowiedzi co zrobił Pan Zawiła, by Nasze życie nie było skrócone o 35,2 miesiące, bowiem średnie roczne stężenie pyłu PM10: 48,9 µg/m3 w naszym mieście - Jeleniej Górze niesie za sobą takie konsekwencje - co podaje Główny Inspektorat Ochrony Środowiska. Ktoś kto się rozwija - a to można rzecz o Panu Obrębalskim ( z nauką na co dzień) nie stoi w miejscu i się nie cofa (dynamika zmian wymusza dostosowanie się ) zatem ma większą świadomość w każdym zakresie i wie, że tylko zdrowe społeczeństwo bogactwem narodu!!!
I ceni w tym zakresie działania a nie akceptuje - nagradzając premiami rocznymi dyrektora sanepidu, który gratyfikacje ma dla około 15% zatrudnionego personelu po uczelni teologicznej zwalniając specjalistów (np.m.in. jedynego epidemiologa) niosących owoce pracy na rzec tej instytucji - Nas społeczności lokalnej - instytucji. Czy wiedza Starego Testamentu niesie korzyści w zakresie bezpieczeństwa sanitarno-epidemiologicznego? Czy można tolerować nieprzestrzeganie zasad BHP w instytucji łożącej mandaty innym przedsiębiorcom za to właśnie? Błędów/ ekscesów Pan nie zweryfikował choć posiadał Pan sygnały- My za takie błędy/rozprawy sądowe płacimy więc nie jest Pan kandydatem godnym mojego zaufania - z nadzieją, że inni też w swoim zdrowiu upatrują najcenniejszej rzeczy jaką posiadają - przeanalizują kandydaturę w oparciu o takie czynniki przede wszystkim biorą na względzie co dla kogo jest ważne My czy znajomi na stołkach bez wiedzy kwalifikującej je często na nie? Co w sekwencji przekłada się na Nasz byt!!!!!

Smoluchy wont od wladzy - stary myśli, ze jeszcze panuje glęboki PRL i rozdaje karty, a młody liczy na kariere polityczną u boku swego ojca. Jeden popiera Obrębalskiego drugi Zawiłe - jakoś się ustawimy

ja pier... Smolińscy mają rozdwojenie jaźni :/ Stary powinien się już wycofać i nie pokazywać publicznie. Jest przykrym wypadkiem PSL-u a wcześniej ZSL-u. Lepiej niech weźmie sie do roboty i ludziom kasę pooddaje... Mlody niech się uczy wiązać miotły może się kiedyś okazać, że jest to jedyna rzecz jakiej nauczyło go zycie. Chyba, ze dalej będzie maloiwał budynki w jeleniej Górze w zielone koniczynki. Podobno kapałczyński wybiera się na emeryturę więc Wojtek Smoli... mógłby zostać konserwatorem i pomalować jelonkę ... Myslę, że dwaj Smolińscy są znaxcznie głupsi od jednego Kutego