To jest archiwalna wersja serwisu nj24.pl Tygodnika Nowiny Jeleniogórskie. Zapraszamy do nowej odsłony: NJ24.PL.

„Kler” Wojtka Smarzowskiego w kinie Helios!

„Kler” Wojtka Smarzowskiego w kinie Helios!

Najnowszy film Wojtka Smarzowskiego „Kler” to mocny obraz kościoła katolickiego jako instytucji oglądanej „od strony zakrystii”, rzucający światło na tematy niewygodne, trudne, częstokroć przemilczane, ale też poruszające… Kino Helios w Jeleniej Górze zaprasza na premierowe seanse już od najbliższego piątku, 28 września.

Przed kilkoma laty tragiczne wydarzenia połączyły losy trzech księży katolickich. Teraz, w każdą rocznicę katastrofy, z której cudem uszli z życiem, duchowni spotykają się, by uczcić fakt swojego ocalenia.

Na co dzień układa im się bardzo różnie. Lisowski jest pracownikiem kurii w wielkim mieście i robi karierę, marząc o Watykanie. Problem w tym, że na jego drodze staje arcybiskup Mordowicz, pławiący się
w luksusach dostojnik kościelny, używający politycznych wpływów przy budowie największego sanktuarium w Polsce... Drugi z księży – Trybus w odróżnieniu od Lisowskiego jest wiejskim proboszczem. Sprawując posługę w miejscu pełnym ubóstwa, coraz częściej ulega ludzkim słabościom. Niezbyt dobrze wiedzie się też Kukule, który – pomimo swojej żarliwej wiary – właściwie z dnia na dzień traci zaufanie parafian. Wkrótce historie trójki duchownych połączą się po raz kolejny, a wydarzenia, które będą mieć miejsce, nie pozostaną bez wpływu na życie każdego z nich.

W rolach głównych popis wielkiego aktorstwa dają Arkadiusz Jakubik, Robert Więckiewicz, Jacek Braciak oraz – po raz pierwszy u Smarzowskiego – Janusz Gajos. Helios zaprasza na premierowe seanse filmu „Kler” od piątku, 28 września. Szczegóły oraz opcja zakupu biletów dostępne są pod adresem: www.helios.pl/kler. 

IP_Helios_Kler - nj24.jpg

Komentarze (16)

Kino LOT, również zaprasza, a bilety dużo tańsze.

Oj, Wojtek, Arek,Robercik, Jacuś, Januszek.
Brzydko się bawicie. No, ale kasiora POleciała....

"Wszyscy artyści to prostytutki, w oparach lepszych fajek, w oparach wódki" .... śpiewał Kazik Staszewski

jak popierasz burdel, jaki robią kieckowi to powodzenia!Q ja na taki burdel się nie godzę! nara

Materializm księży was nie obraża, mieszanie się kościoła do polityki was nie obraża, pijaństwo i rozpusta was nie obraża, ukrywanie pedofilii was nie obraża, film was obraża...

...jak mnie cieszy ten ból dudy kleru i jego zwolenników...sukces filmu zapewniony...do zobaczenia na seansie...JK100%

W Heliosie bilet 28 w locie 16.

Jakie 28 zł w Heliosie? Byłam dziś na tym filmie i bilet kosztował 20 zł.

Jestem katolikiem i według mnie ksiądz to taki sam człowiek z genami tak jak my wszyscy i dlatego księża powinni mieć też swoje żony. A co do filmu to opisuje on obecną sytuację w kościołach, może nazbyt przesadnie ale takie są fakty i najgorszy problem jacy robią biskupi to że na siłę trzymają takich księży z problemami seksualnymi, chciwością do pieniędzy itd. zamiast ich wygonić z posługi. To tak jakby ktoś zrodzimy bronił ze swojego najbliższego otoczenia złodzieja czy mordercę tak też czynią przeciwnicy tego filmu.

No to teraz czekamy, jak twórcy tego "arcydzieła" najmita Smarzowski i jego komedianci- w ramach szeroko pojętej ekspresji artystycznej- popełnią spektakularne seppuku, najlepiej przy pomocy kołka osinowego.

No to teraz czekamy, jak twórcy tego "arcydzieła" najmita Smarzowski i jego komedianci- w ramach szeroko pojętej ekspresji artystycznej- popełnią spektakularne seppuku, najlepiej przy pomocy kołka osinowego.

Napisz to, śmieszny pajacyku, jeszcze ze dwa razy, bo widzę, że cię to podnieca... Pampersika zmień, rączki na kołderkę i drzemka poobiednia. Później przyjdzie pan pielęgniarz i cię obudzi. Podotyka cię tam gdzie zawsze, zmieni pampersika, da zastrzyk i kaftanik. Dzień jak co dzień...

Wyobraźcie sobie Jezusa na Sacroexpo w Kielcach.

Ten film jest strzałem w dziesiątkę, bo raz, że wszedł do kin tuż przed wyborami, to dwa obnaża kler, kościół - instytucję, pokazując układy i układziki. Być może zbyt przesadnie, ale wiemy nie od dziś, że duchowni wiodą życie w luksusie i dostatku.

Podaję doskonały temat na prawdziwy bestseller filmowy: YouTube Witold Gadowski- Debata Jedynki 24.09- Ricardo Fanchini. Kim jest polski Al Capone?

Al Kwaśniewski?