To jest archiwalna wersja serwisu nj24.pl Tygodnika Nowiny Jeleniogórskie. Zapraszamy do nowej odsłony: NJ24.PL.

Jest propozycja rejonizacji dla zabobrzańskich szkół

Jest propozycja rejonizacji dla zabobrzańskich szkół

Dolnośląski kurator oświaty chce utworzenia trzeciej szkoły podstawowej na jeleniogórskim Zabobrzu. To wiąże się z wytyczeniem nowego rejonu dla tej placówki.

O sprawie pisaliśmy. Miasto przygotowało propozycję nowej rejonizacji dla zabobrzańskich szkół. Wytyczenie rejonu dla nowej szkoły wiąże się ze zmianą dotychczasowej rejonizacji. Dzieci, które dotąd przynależały do SP nr 8, mogą teraz należeć do nowo tworzonej SP nr 4.

Wstępną rejonizację ilustruje mapka, załączona do niniejszego artykułu. Zamieszczamy też podział na ulice:
Rejon SP nr 4 (robocza nazwa szkoły), obejmuje ulice: Jordana, Karłowicza, Kolberga, Komedy Trzcińskiego, Kurpińskiego, Letnią, Ogińskiego, Różyckiego, Wiejską, Wiosenną.
Rejon RP nr 8, ulice: Działkowicza, Grunwaldzka, Kadetów, Anieli Krzywoń, Kiepury od nr 1 do 40, 43, 45, 45 a i b, 47 i 47a, Lwówecka, Małcużyńskiego, Ignacego Paderewskiego, Podchorążych, Szymanowskiego, Sygietyńskiego bez numerów 15, 17 i 19, Elewów, Wiłkomirskiego i Radarowa.
Rejon SP nr 11, ulice: Bacewicz, Elsnera, Kiepury nr 42, 44, 46 i od 48 do 79, Moniuszki, Noskowskiego, Sygietyńskiego nr 15, 17 i 19.
Warto zaznaczyć, że jest to wstępny podział. Po pierwsze nie wiadomo, czy rada miejska zgodzi się z opinią kuratora i utworzy dodatkową szkołę podstawową. Jeśli nawet, to nie wiadomo, czy rejonizacja nie zmieni się. Na czwartkowym posiedzeniu komisji oświaty dyrektor SP nr 11 Eugeniusz Sroka prosił, by rozszerzyć rejon dla jego szkoły, np. objąć nim całą ulicę Kiepury lub Sygietyńskiego. Padały też propozycje, aby do rejonu SP nr 8 dołączyć część ulicy Osiedle Robotnicze, znajdującą przy tzw. garbatym mostku. Dzieci stamtąd mają znacznie bliżej do „ósemki”, niż do SP nr 2. Ostateczne decyzje mają zapaść na sesji rady miejskiej, która odbędzie się we wtorek (14 marca).
 

Komentarze (11)

Czy to znaczy, że będą teraz na siłę przenosić dzieci zgodnie z rejonizacją, rozwalać kasy itd..?

Gdy wprowadzano gimnazjum, też rozwalano klasy. Dzieci miały chodzić wspólnie aż do ukończenia ósmej klasy, a zrobiono im w trakcie burdel i każdy szedł do innego gimnazjum. Może pretensje kieruj do rządzących, którzy wprowadzili bezsensowne gimnazja, które tylko obniżyły poziom nauczania. Popytaj nauczycieli starszej daty w liceach jakie mieli zdanie o uczniach z gimnazjów, a jakie o starej gwardii z ósmych klas. Do dziś pamiętam wypowiedzi mojej polonistki i matematyka z Żeroma na temat gimbusów.

Sroka to cwaniak ale mam nadzieję, że jego prośby nikt nie wysłucha i całe Kiepurkowo nie będzie musiało chodzić do tej snobistycznej 11-ki.

masz racje on sciągnie tu dzieci z całego powiatu- kasa sie liczy, bon oświatowy i Wichoś i praca dla synka.

jak nowa szkola,to moze w poblizu swiezy Kosciol.Moj Wnuk bedzie mial wybor do Ksiezy

Edukacja szkolna jest najwazniejsza,bo moj Wnuk przynosi z podworka anty-polskie wiadoomosci,ze Kopernik jest podobny
do Tuska - to niemcy,tego pierwszego zatrudnial Zygmunt I,a tego drugiego "niemiecka"
unia

Dlaczego podzielili ulice Kiepury i Sygietyńskiego. Przecież dzieci z tych ulic maja bliżej do 11 niż do 8. O co znowu chodzi ????

nie ze....j sie halina. Najważniejsze są dobre geny. Z goowna bata nie ukręcisz czy w 8 czy w 11

nie ze....j sie halina. Najważniejsze są dobre geny. Z goowna bata nie ukręcisz czy w 8 czy w 11

Czy ktos widzi na planie pewna meska czesc ciala