To jest archiwalna wersja serwisu nj24.pl Tygodnika Nowiny Jeleniogórskie. Zapraszamy do nowej odsłony: NJ24.PL.

Jeleniogórskie akcenty na meczu Zagłębia

Jeleniogórskie akcenty na meczu Zagłębia

Konrad Andrzejczak, wychowanek KKS-u Jelenia Góra, zadebiutował w ekstraklasie piłki nożnej. Piłkarzy na mecz Zagłębia Lubin z Widzewem Łódź wyprowadzili młodzi zawodnicy Chojnika Jelenia Góra.

Konrad Andrzejczak wszedł na boisko w 79 minucie meczu Zagłębie Lubin – Widzew Łódź, zmieniając Aleksandra Kwieka. Konrad od 6 roku życia trenował w KKS-ie Jelenia Góra pod opieką Grzegorza Królikowskiego. W 2011 roku przeszedł do Zagłębia Lubin, grał w drużynie juniorów, Młodej Ekstraklasie. Sobotni występ był jego debiutem w najwyższej w Polsce klasie rozgrywkowej. – Konrad jest zawodnikiem bardzo wszechstronnym, mogącym grać w każdej formacji – mówi Grzegorz Królikowski, wiceprezes KKS-u.


To nie jedyny jeleniogórski akcent w meczu Zagłębia i Widzewa. Młodzi zawodnicy Akademii Piłkarskiej Chojnik Jelenia Góra wyprowadzili piłkarzy obu zespołów na ostatni mecz sezonu. Nastroje były bardzo odmienne, dla piłkarzy Zagłębia i Widzewa było to pożegnanie z ekstraklasą, bowiem oba kluby spadają do I ligi. Dla dzieci z Chojnika – wyjątkowe święto. Najlepiej tę sytuację obrazują słowa małego Jasia. – Trenerze mam „ciary” na plecach – powiedział tuż przed wyjściem na murawę. Młodzi adepci AP Chojnik nie szczędzili gardeł dopingując Zagłębie a w szczególności wspomnianego Andrzejczaka.


Pozostaje tylko żałować, że Zagłębie żegna się z ekstraklasą, bo na mecze tej drużyny z najlepszymi w kraju przyjeżdżało wielu jeleniogórzan.

jg1.jpg
jg2.jpg
jg3.jpg
jg4.jpg
jg5.jpg
jg7.jpg
jg8.jpg
jg10.jpg
Konrad Andrzejczak (po lewej) podczas meczu juniorów Zagłębie-Polonia z XI 2012r.

Komentarze (2)

Zdjęcie nr 7 -> za nie długo będzie też tam wisieć flaga Jelenia Góra ! ZAGŁĘBIE LUBIN PO ŻYCIA KRES!