To jest archiwalna wersja serwisu nj24.pl Tygodnika Nowiny Jeleniogórskie. Zapraszamy do nowej odsłony: NJ24.PL.

Jarmark, lato i agaty

Jarmark, lato i agaty

Drugi dzień jubileuszowego XX Lwóweckiego Lata Agatowego można śmiało nazwać dniem rodzinnym. Bo głównie całe rodziny, tłumnie odwiedzały wczoraj (15 lipca) niezliczone stoiska i kramy rozstawione wokół ratusza i w pobliskich uliczkach. Agatowe Lato w tym roku ma szczególny charakter. Bowiem przypada na czas obchodów 800 lecia Lwówka Śląskiego.

Na Międzynarodowej Giełdzie Minerałów i wyrobów Jubilerskich oglądano, wyceniano i targowano, choć nie jest tajemnicą fakt, że najważniejsze transakcje dokonywane są poza stoiskami... Cenne okazy zobaczyć można na giełdowych kramach i na wystawach tematycznych, tradycyjnie prezentowanych w pomieszczeniach ratusza. Od lat niezmiennie olbrzymim powodzeniem cieszą się kramy z wyrobami jubilerskimi, gdzie każdy może znaleźć coś dla siebie i za niezbyt wygórowana cenę. Wartość wszystkich prezentowanych minerałów i wyrobów można sprawdzać bezpłatnie w specjalnych punktach. Wśród dodatkowych atrakcji należy wymienić pokazy cięcia i szlifowania agatów i płukania złota.
Sporą część odwiedzających w tych dniach Lwówek Śląskich, poza agatowymi atrakcjami, przyciąga do miasta przebogata oferta imprez, konkursów i występów artystycznych. Tłumy przyciąga scena dziecięco-młodzieżowa, liczne parki rozrywki oraz stoiska z wyrobami rzemiosła.
Wczorajszy program na scenie głównej zdominowało disco-polo a podczas koncertów Playbos i Pięknych i Młodych nie było szans na przejście przez lwówecki rynek. Tym najbardziej oddalonym od sceny musiały wystarczyć telebimy i dźwięki niosące się daleko, poza centrum miasta.
Dzisiaj we Lwówku Śląskim kończy się agatowe święto. Kto tam jeszcze nie dotarł, może to jeszcze nadrobić. A naprawdę warto! Na niedzielny wieczór przygotowano występy zespołów Sumptuastic i Piersi, które zakończą tegoroczne, jubileuszowe Lwóweckie Lato Agatowe.

XXLLAd2jj (1).JPG
XXLLAd2jj (2).JPG
XXLLAd2jj (3).JPG
XXLLAd2jj (4).JPG
XXLLAd2jj (5).JPG
XXLLAd2jj (6).JPG
XXLLAd2jj (7).JPG
XXLLAd2jj (9).JPG
XXLLAd2jj (10).JPG
XXLLAd2jj (11).JPG
XXLLAd2jj (12).JPG
XXLLAd2jj (13).JPG
XXLLAd2jj (14).JPG
XXLLAd2jj (15).JPG
XXLLAd2jj (16).JPG
XXLLAd2jj (17).JPG
XXLLAd2jj (18).JPG
XXLLAd2jj (19).JPG
XXLLAd2jj (20).JPG
XXLLAd2jj (21).JPG
XXLLAd2jj (22).JPG
XXLLAd2jj (25).JPG
XXLLAd2jj (26).JPG
XXLLAd2jj (27).JPG