To jest archiwalna wersja serwisu nj24.pl Tygodnika Nowiny Jeleniogórskie. Zapraszamy do nowej odsłony: NJ24.PL.

Jan Nowak Człowiekiem Roku 2003 „Nowin Jeleniogórskich”!

Jan Nowak Człowiekiem Roku 2003 „Nowin Jeleniogórskich”!

Finał po raz drugi z rzędu odbył się w hotelu Las. Zwyciężył zdecydowanie Jan Nowak, prezes Jeleniogórskich Zakładów Optycznych, choć werdykt ogłoszono grubo po północy.

Wcześniej finalistów porządnie przetestowali prowadzący: Jadwiga i Tadeusz Kutowie. W pierwszej części uczestnicy bawili się w strojach w tylu lat dwudziestych. Zuzanna Dziedzic przebrana za Karin Stanek podbiła serca publiczności.

- Nad walorami wokalnymi naszych finalistów spuśćmy kurtynę milczenia – pisał w relacji z balu Andrzej Buda.
Finaliści musieli rozpoznać rodzaj trunku, który podano im w kieliszky. To mocno stremoało niektórych, Eugeniusz Zielenkiewicz miał problemy z rozpoznaniem smaku... herbaty.

W finale oprócz wymienionych znaleźli się także: Jan Nowak, Julita Bugiel i Romana Jaworska-Bobkier.
W głosowaniu publiczności zdecydowanie zwyciężył Jan Nowak i to przesądziło o jego ostatecznym triumfie. Druga była Zuzanna Dziedzic a trzecia Joanna Bugiel. Na sali balowej Nowak był drugi, przegrał jednym głosem z Eugeniuszem Zielenkiewiczem. Szef hotelu Las był nieco zakłopotany, bowiem występował w podwójnej roli: finalisty i gospodarza balu.

Ostatecznie jury zdecydowało, że kryształ górski powędruje w ręce Jana Nowaka.
Bal po raz drugi z rzędu odbył się w hotelu Las, ale po raz pierwszy w nowej sali restauracyjnej, która bez problemów mogła pomieścić 180 osób bez poczucia tłoku. Do tego stoliki były rozstawione tak, że z każdego miejsce było dobrze widać, co dzieje się na scenie.

 
Jan Nowak Człowiekiem Roku 2003 „Nowin Jeleniogórskich”!