To jest archiwalna wersja serwisu nj24.pl Tygodnika Nowiny Jeleniogórskie. Zapraszamy do nowej odsłony: NJ24.PL.

Jakie są szanse Polaków na wyjście z grupy? Euro 2020

fot.: screen TVP Sport

Tylko zwycięstwo ze Szwecją czy także remis? Jakie szanse na dalszą grę w Euro 2020 ma polska reprezentacja?

W środę o godzinie 18 na stadionie w Petersburgu Polska zmierzy się ze Szwecją. Po przegranym meczu ze Słowacją i remisie z Hiszpanią to ten mecz zdecyduje o losie Roberta Lewandowskiego i reszty drużyny na turnieju. Polacy mają jeszcze szanse na pozostanie w rozgrywkach i wyjście z grupy. Co się jednak musi wydarzyć?

Gramy w grupie F i na razie każdy z zespołów może przejść do kolejnego etapu rozgrywek. Hiszpanie, aby grać dalej, muszą w środę wygrać ze Słowakami. Ich przeciwnikom do awansu wystarczy remis, a Szwedzi są w najlepszej sytuacji – grają dalej bez względu na wynik spotkania z Polską.

Tylko jeden wynik

Za to my mamy trudniejszą, ale nie beznadziejną sytuację. Jeśli polska reprezentacja chce nadal być obecna na Euro 2020, to musi wygrać ze Szwecją. Wówczas będziemy mieli w sumie 4 punkty, a w przypadku remisu na naszym koncie będzie ich zaledwie 2 i odpadniemy. Co więcej, w zależności od wyników innych spotkań w naszej grupie, możemy zająć pierwsze lub drugie miejsce w tabeli.

Jak typują kibice?

Według bukmacherów faworytem jest Polska, ale jej przewaga nie jest olbrzymia. Średni kurs na naszą wygraną na polskim rynku zakładów wynosi 2,59, czyli stawiając 1 zł, można wygrać 2,59 zł (przed opodatkowaniem). Obstawienie remisu jest bardziej opłacalne – średnia wycena to 3,35. Jako, że to my jesteśmy wskazywani jako potencjalni zwycięzcy, to kurs na wygraną Szwecji jest wyższy. Średnio wynosi 2.86.

See video

Komentarze (6)

Jest błąd w tytule. Znak zapytania jest w środku zdania, powinien być na końcu. Wtedy odpowiedź będzie prosta. Zawodnicy polscy wystarczy, że postoją na boisku, tak jak zwykle i poczekają, Szwedzi strzelą pare goli i wyjdziemy z euro.

Bardzo duże- wystarczy przyłożyć troszkę serducha.

Jak tego nie wygramy to wstyd.

...nic się nie stało... grunt, że reprezentacja dobrze wyszła na banerach zachęcających do wzięcia udziału w eksperymencie medycznym.. a że szprycowanie nie pomogło? no trudno, może zabrakło trzeciej dawki przed meczem ze szwedami?

Uwaga delta plus to już koniec, ostatnia prosta, zaspawać włazy! nadciągaaaaa!

Is coming! Nothing else