To jest archiwalna wersja serwisu nj24.pl Tygodnika Nowiny Jeleniogórskie. Zapraszamy do nowej odsłony: NJ24.PL.

Grób znajdziesz w internecie

Grób znajdziesz w internecie

Na stronie Miejskiego Przedsiębiorstwa Gospodarki Komunalnej w Jeleniej Górze dostępne są internetowe mapy czterech cmentarzy – nowego i starego przy ulicy Sudeckiej, w Cieplicach przy Krośnieńskiej i w Sobieszowie przy Romera. Aplikacja ułatwia lokalizację grobu i pozwala zorientować się w topografii nekropolii. To narzędzie przydatne zwłaszcza dla przyjezdnych, odwiedzających groby w Jeleniej Górze lub tych mieszkańców, którzy nie znają naszych cmentarzy.

Wyszukiwanie grobu jest bardzo proste. W specjalny panel wpisujemy imię i nazwisko osoby zmarłej i wyświetla nam się na mapie lokalizacja jej grobu. Dla ułatwienia wyszukiwania są też pola daty urodzin i daty śmierci. Mogą być pomocne, jeśli znamy te daty, a nie znamy, na przykład nazwiska, czy imienia osoby.

Na mapie odrębnymi symbolami oznaczone są groby rodzinne, groby pojedyncze i groby dzieci. Wyświetlane są także numery kwater. Ponadto aplikacja wyświetla też miejsca, w których na cmentarzu jest punkt z wodą i miejsce na śmieci.

W zależności od ilości podanych parametrów otrzymamy większą lub mniejszą listę pochowanych z rokiem zgonu oraz z oznaczeniem kwatery (sektora), rzędu i pozycji grobu. Wyniki wyszukiwania są prezentowane w osobnej tabelce. Natomiast mapa przybliża się automatycznie do wyszukiwanych grobów i zaznacza je na czerwono. W przypadku większej liczby pochowanych o tym samym nazwisku, możliwe jest wybranie interesującego nas grobu z listy prezentowanej w tabeli wyników. Wyniki wyszukiwania w przypadku tabeli można zapisać w formacie .pdf oraz .cvs. Natomiast mapę można zapisać jako dokument PDF lub jako obraz .jpg lub geotiff Dodatkowo użytkownik ma możliwość dodawania własnych opisów grobów. Dzięki narzędziu „Etykieta” każdy może postawić wirtualną chorągiewkę z dowolnym opisem, np. grób babci, grób dziadka itd. W łatwy sposób można uzyskać informacje o grobie klikając na nim. Mapę można przybliżać, oddalać oraz przesuwać w dowolnym kierunku. Warstwy mapy dostępne w legendzie mogą być włączane i wyłączane, dzięki czemu można tworzyć dowolny układ warstw widocznych na mapie.

Mapy oczywiście mają charakter orientacyjny i nie odzwierciedlają w pełni ukształtowania terenu oraz rzeczywistego rozkładu przestrzennego nekropolii, ale narzędzie spełnia swoją rolę.

Komentarze (24)

mapa cmentarza to wielka sciema, wpisanie nazwiska poszukiwanego grobu nic nie pomoże , bo jakis bezmuzg mpg kowski zasłonił " szukaj" ogłoszeniem o zdjeciach grobów , które i tak nie jest aktywne.
Kolejny raz daje znać o sobie konieczność wymiany zasłużonego siwobrodego niezatapialnego weterana jeleniogórskich slużb prezydenckich.

Byłam przed chwila na stronie i wszystko pięknie działa,więc nie widzę potrzeby obrażania"bezmUzgów".Może wystaczy nauczyć się obsługi komputera i pisowni polskiej...

ja też znalazłam babcię i wujka (tak na próbę, bo i tak wiem gdzie leżą). Strona spoko. Szkoda, że cmentarza na jegiellońskiej nie ma.

Ja też byłam i odnalazłam kogo chciałam ,wszystko działa ,może za jakiś czas będzie cmentarz przy ul.Jagiellońskiej ,bo go nie ma.

Cmentarza na ul. Jagiellońskiej nie będzie, bo to cmentarz parafialny i MPGK nie ma go na utrzymaniu.

To parafia cieplicka jest tylko od prowadzenia ewidencji brania kasy i nic więcej? Obowiązków żadnych. Żenada!!!

u mnie polowy grobów nieznalazło

Wywieźliby śmieci z cmentarza. To co dzieje się na starym cmentarzu przy Sudeckiej to jakaś paranoja! Przeciskanie się pomiędzy przepełnionymi śmietnikami...

...niekoniecznie... przedwcześnie ogłoszono sukces :]

Cmentarz na Sudeckiej - takich stert śmieci jeszcze w życiu tam nie widziałem. Wściekli ludzie, którym koło grobów robiono nowe góry śmieci bo wszystkie kontenery zupełnie zapchane.

W internecie może i tak, ale w realu nie widać ich z za gór śmieci.

W przeglądarce "Opera" system nie działa i nie znajdziesz grobu. Wszelkie opcje blokuje schemat cmentarza.

)))))))>>>>>nic nie można znależć....

Spróbujcie odpalić tę stronę na smartfonie - życzę powodzenia... Nie pomaga przełączanie na "widok komputerowy" itp. Przeglądarki różne - chrome, ligtning, opera :)

Nie wiem jak wam działa, mnie nie działa, wyskakuje wynik negatywny

U mnie nie znalazło około 10 grobów na 25.
Często to wina tego, ze ktoś źle odczytał nazwisko ze zdjęcia. Zgłoś się do tego fachowca, który kiedyś podobno był celnikiem, później się obijał po różnych politycznie rządzonych spółkach, a dziś jest skarbnikiem platformy i kierownikiem komunalnych cmentarzy, specjalista:)))

Nie mogę znaleźć żadnego lokalizatora grobów, jest tylko informacja o opłacie za 20 lat

Za moich czasow,gy przyjechalem na Ziemie Odzyskane to bylo
prosto znalesc miejsce ostatniego spoczynku,bo odziedziczylismy niemiecki cmentarz z nagrobkami i z tego niektorzy Polacy skorzystali,bo odpoczywaja z jednej mogile
z sp.niemcami i maja wspolny nagrobek

szkoda tylko że nie ma cmentarz przy jagielońskiej

Witam
W 1960 roku w Cieplicach zmarł Tadeusz Czajkowski zamieszkujący na stałe w Karpaczu. Szukam kontaktu z jego rodziną / córką/.
Nie widzę jego grobu w dostępnych wyszukiwarkach cmentarzy komunalnych. Być może pochowany został na cmentarzu parafialnym.
To bardzo ważne.
Stefan
mój e-mail
plisst@poczta.onet.pl

A kiedy będzie tam cmentarz z ul. Jagielońskiej ????

strep throat wikipedia zithromax for sale where to get zithromax

when was hydroxychloroquine first used hydroxychloroquine coronavirus study drugs.com hydroxychloroquine

chloroquinne http malaria usmle