To jest archiwalna wersja serwisu nj24.pl Tygodnika Nowiny Jeleniogórskie. Zapraszamy do nowej odsłony: NJ24.PL.

Gala Konkursu Literackiego „Z Biblioteki Ducha Gór”

Gala Konkursu Literackiego „Z Biblioteki Ducha Gór”

Uroczysta prezentacja „Dziedzictwa” Bartosza Zawistowskiego - książki nagrodzonej podczas II edycji Konkursu Literackiego „Z Biblioteki Ducha Gór” będzie wydarzeniem konkursowej gali, która odbędzie się we wtorek 29 maja, godz. 16.00 w jeleniogórskiej Książnicy Karkonoskiej przy ul. Bankowej 27. Wstęp wolny.

W programie imprezy promocja najnowszej książki z serii „Z Biblioteki Ducha Gór” Wydawnictwa Ad Rem oraz spotkanie z autorem „Dziedzictwa” - Bartoszem Zawistowskim.

Im więcej kolorów, tym ciekawiej...
Wołchw, joannita, ludowy uzdrawiacz, morderca wykuwający krzyż pokutny, polski uciekinier z niemieckiego obozu pracy, Niemka kolaborująca przeciwko faszystom… Cóż mają ze sobą wspólnego?
Wszyscy oni są bohaterami wizji kilkunastoletniej dziewczynki Basi, która przemierzając z rodzicami okolice Jeleniej Góry, z czasem wpada na osobliwy trop. Pomaga jej w tym ciocia Joanna, specjalistka od ezoteryki, ale i… czas. Czas, który w tej opowieści zapętla się między wczesnym średniowieczem a współczesnością, na miejsce swojego upływu wybierając przede wszystkim Grabowiec z Dobrym Źródłem i kaplicą św. Anny
– tyle o książce nagrodzonej w II edycji konkursu literackiego „Z Biblioteki Ducha Gór” piszą organizatorzy wydarzenia, zapraszając na spotkanie poświęcone „Dziedzictwu” i zachęcając do lektury.