To jest archiwalna wersja serwisu nj24.pl Tygodnika Nowiny Jeleniogórskie. Zapraszamy do nowej odsłony: NJ24.PL.

Fotograficzne „Sekrety” w Galerii Skene

Fotograficzne „Sekrety” w Galerii Skene

Stowarzyszenie Jeleniogórska Strefa Fotografii zaprasza do Galerii Skene na wystawę fotografii Jacka Szczerbaniewicza pt. „Sekrety”. Wernisaż wystawy w najbliższy piątek, 9 stycznia, o godzinie 17.00.

Jacek Szczerbaniewicz zajmuje się fotografią od wielu lat. Jest laureatem kilkudziesięciu konkursów fotograficznych oraz autorem 10 wystaw indywidualnych i uczestnikiem kilkuset wystaw zbiorowych. Członek Jeleniogórskiego Towarzystwa Fotograficznego a także Stowarzyszenia Jeleniogórska Strefa Fotografii. W 2005 roku Kapituła Fotoklubu Rzeczypospolitej Polskiej przyznała mu tytuł artysty fotografika.
Wystawa Jacka Szczerbaniewicza pt. „Sekrety” to kontynuacja jego wcześniejszych działań na gruncie fotografii eksperymentalnej i poszukującej. Ten właśnie nurt, zbliżony do surrealizmu, ma swoje źródło w wyobraźni i przemyśleniach autora na temat otaczającej go rzeczywistości. Cechy te są charakterystyczne dla twórczości Jacka Szczerbaniewicza i z czasem stały się jego znakiem rozpoznawczym.
Na jeleniogórskiej wystawie zobaczyć będzie można zarówno wcześniejsze prace Jacka Szczerbaniewicza (wielokrotnie nagradzane na konkursach krajowych i zagranicznych) jak również fotografie, które dotąd nie były prezentowane widzom. „Sekrety” pozwalają przenieść się w subiektywny i tajemniczy świat widziany oczami autora.
Wystawa czynna będzie do 25 lutego.