To jest archiwalna wersja serwisu nj24.pl Tygodnika Nowiny Jeleniogórskie. Zapraszamy do nowej odsłony: NJ24.PL.

Finał konkursu Zobacz Ducha Gór 2015!

Anna Więckowska – Powitanie słońca - Szrenica, wrzesień 2015

Przed nami finał konkursu fotograficznego „Zobacz Ducha Gór 2015!” Już dziś gorąco zapraszamy wszystkich zainteresowanych na uroczystość ogłoszenia wyników, wręczenia nagród oraz wernisaż pokonkursowej wystawy do Galerii Skene, znajdującej się w budynku teatru C.K. Norwida w Jeleniej Górze. Uroczystość odbędzie się w piątek, 16 października 2015 r., o godz. 17.00. 

Będzie na co popatrzeć, ponieważ na wystawie zaprezentowanych zostanie kilkadziesiąt najlepszych prac tegorocznej, trzeciej już edycji konkursu, którego celem jest prezentowanie i promowanie wszelkich bogactw oraz atrakcji turystycznych naszego regionu, aktywnego wypoczynku oraz sztuki fotografowania. Konkurs organizowany jest przez redakcję „Nowin Jeleniogórskich” i Fundację Nowin Jeleniogórskich, we współpracy z wieloma instytucjami i organizacjami działającymi w regionie jeleniogórskim, które umożliwiły realizację przedsięwzięcia oraz ufundowały nagrody dla zwycięzców tej niezwykłej rywalizacji.

Podczas piątkowego wernisażu nie zabraknie emocji, ponieważ dopiero podczas uroczystości ogłoszony zostanie werdykt konkursowego jury, które miało nie lada orzech do zgryzienia. Dość powiedzieć, że problem pojawił się już na wstępie konkursowych wyborów, w związku z koniecznością ograniczenia ilości zdjęć, jakie warto pokazać na wystawie. Tych, które zostały wskazane do prezentacji, było bowiem dużo więcej, niż pomieścić można na ścianach gościnnej Galerii Skene, prowadzonej przez Stowarzyszenie Jeleniogórska Strefa Fotografii... Nie wiemy, co pokaże jutro, ale dziś jesteśmy przekonani, że jeśli będziemy kontynuować nasz konkurs w przyszłości, to konieczne będą dodatkowe uregulowania regulaminowe, ograniczające nieco skalę zgłoszeń. Nie wiadomo bowiem, czy jeśli konkurs rozwijać będzie się tak, jak do tej pory, za rok uda się nam dźwignąć dorobek fotografów, którzy chcą podzielić się z szeroką publicznością swoimi wizjami ducha naszych gór.

W tym w regulaminowym czasie wpłynęło jeszcze więcej zgłoszeń niż przed rokiem, większej także grupy autorów. Do oceny przez konkursowe jury formalnie zakwalifikowanych zostało ponad 220 zdjęć 41 autorów! Co przy regulaminowych ograniczeniach tematycznych jest wynikiem imponującym.

Owoce tegorocznej edycji konkursu w szerszym zbiorze zaprezentujemy na pokonkursowej wystawie. Najlepsze zdjęcia opublikujemy też, zgodnie z zapowiedzią, na łamach specjalnego wydania „Kompasu Górskiego”, który znajdzie się w przyszłotygodniowym wydaniu „Nowin Jeleniogórskich”. Relację z ogłoszenia wyników i ceremonii rozdania nagród oraz nagrodzone prace opublikujemy też na naszym portalu internetowym www.nj24.pl.

Publikowane obok zdjęcie autorstwa Anny Więckowskiej, którym zapraszamy Państwa już dziś na pokonkursową wystawę, pochodzi z tegorocznego zestawu prac ubiegłorocznej laureatki naszego konkursu, jakim postanowiła tym razem powalczyć o nagrody. Dziś jednak wiemy, o nim tylko tyle, że stanowi znakomitą ilustrację idei przedsięwzięcia, jakim jest konkurs „Zobacz Ducha Gór” oraz że zostało zakwalifikowane przez jurorów na wystawę, co jest już formą wyróżnienia. To, czy znalazło się wśród nagrodzonych prac, okaże się dopiero po zakończeniu ocen jurorskich. Pewnym już jest to, że naprawdę warto Zobaczyć Ducha Gór!