To jest archiwalna wersja serwisu nj24.pl Tygodnika Nowiny Jeleniogórskie. Zapraszamy do nowej odsłony: NJ24.PL.

Film o Łazarkiewiczu – już dziś w JCK

Film o Łazarkiewiczu – już dziś w JCK

Dzisiaj (wtorek) odbędzie się pokaz filmu „Nie-Obecność” o śp. Piotrze Łazarkiewiczu. Reżyserem jest jego żona Magdalena.

Pokaz rozpocznie się o godzinie 16.00 w Jeleniogórskim Centrum Kultury przy ul Bankowej 28/30. Weźmie w nim udział pani reżyser. Całość organizowana jest przez Urząd Miasta w Jeleniej Górze.
„NIEOBECNOŚĆ” w reżyserii Magdaleny Łazarkiewicz jest filmową impresją o jej zmarłym 6 lat temu na zawał serca mężu - także reżyserze, Piotrze Łazarkiewiczu. Nie jest to opowieść stricte biograficzna, ani też streszczenie jego drogi twórczej – to filmowa mozaika złożona z fragmentów etiud szkolnych, filmów fabularnych i dokumentalnych, spektakli telewizyjnych i teatralnych oraz krótkich wypowiedzi i „znaczącej obecności” w filmie ludzi, z którymi Piotr był blisko związany - członków rodziny: Magdaleny i Gabrieli Łazarkiewicz, Antoniego Komasa- Łazarkiewicz, Agnieszki Holland, matki – Cecylii oraz przyjaciół i współpracowników: Zbyszka Hołdysa, Remka Grzeli, Pawła Felisa, Marii Seweryn, Teresy Budzisz-Krzyżanowskiej, Wiesława Komasy i ks. Wojciecha Drozdowicza.
Ten film jest bardzo osobistą próbą zmierzenia się z pytaniem, jak opisać bliskiego człowieka, który odszedł? Jak nie zamknąć go w sztywnym gorsecie epitafium? Jak zmierzyć się z doświadczeniem śmierci człowieka bliskiego, nie ograniczając się tylko do uczuć bolesnych, związanych ze stratą, tak by oddać jego pełny wymiar – nie tylko wizerunek stworzony po jego odejściu.
Twórcy :
Reżyseria i scenariusz: Magdalena Łazarkiewicz
Zdjęcia: Wojciech Todorow, Adam Zapała
Muzyka: Antoni Komasa Łazarkiewicz
Montaż: Daniel Sokołowski, Daniel Zioła
Dźwięk: Artur Kuczkowski, Kacper Habisiak, Marcin Kasiński
Producenci: Sylwester Banaszkiewicz, Marcin Kurek, Jerzy Kapuściński, Michał Merczyński
Produkcja: mediabrigade, Narodowy Instytut Audiowizualny, Telewizja Polska Program 2
Mecenat: Miasto Jelenia Góra