To jest archiwalna wersja serwisu nj24.pl Tygodnika Nowiny Jeleniogórskie. Zapraszamy do nowej odsłony: NJ24.PL.

Estrada Młodych

Orkiestra EUROPERA zagra pod batutą szwajcarskiego dyrygenta Frederica Tschumi

W sobotę, 17 października, o godz. 19.00, w jeleniogórskiej filharmonii koncert pod hasłem Estrada Młodych. Grać będzie Orkiestra EUROPERA pod batutą szwajcarskiego dyrygenta Frederica Tschumi. 

Międzynarodowa Młodzieżowa Orkiestra Symfoniczna i Chór EUROPERA, to realizowany od 1992 roku, trójstronny projekt, skupiający ponad 200 młodych, uzdolnionych muzyków z Niemiec, Czech i Polski. Transgraniczna formacja muzyczna daje okazję szczególnie uzdolnionej młodzieży do wspólnego muzuykowania i doskonalenia swoich umiejętności pod okiem profesjonalnych dyrygentów. Od początków swojego istnienia EUROPERA występowała już w wielu krajach całej Europy.

W programie jeleniogórskiego koncertu międzynarodowej orkiestry młodych: Georges Bizet – Suita z opery Carmen, Bohuslav Martinu – Serenada nr 2 na dwoje skrzypiec i altówkę H. 216, Serenada nr 3 na obój, klarnet, czworo skrzypiec i wiolonczelę H. 218, Serenada nr 1 na klarnet, waltornię, troje skrzypiec i altówkę a-moll H. 217 oraz Serenada na orkiestrę kameralną H. 199, Antonin Dvorak – Serenada e-moll op. 22 i Hans Gal – Burleska op. 42b.

Uwaga! Dla naszych Czytelników mamy trzy dwuosobowe zaproszenia na ten właśnie koncert. Informacja, jak można je zdobyć, w najnowszym wydaniu "Nowin Jeleniogórskich" z 13 października 2015. Zapraszamy!