Bogatsza o wiedzę na temat wulkanów wyjechała z pikniku na pewno Julia, uczennica Szkoły Podstawowej Nr 3 w Kowarach.
- Nie wiedziałam wcześniej, że na świecie istnieją tzw. wulkany uśpione i zupełnie nieczynne – dziwiła się uczennica.
Organizatorzy twierdzą, że celem pikniku była ekoedukacja najmłodszych, ale i nie tylko.
- Zależało nam też na przybliżeniu dzieciom działności instytucji związanych z ochroną środowiska. Zaprosiliśmy więc min. Nadleśnictwo Lwówek Śląski, Nadleśnictwo Śnieżka, PTTK, Muzeum Przyrodnicze i Związek Gmin Karkonoskich – tłumaczyła Agnieszka Łętkowska, zastępca dyrektora Dolnośląskiego Zespołu Parków Krajobrazowych.
Momentem kulminacyjnym imprezy był międzyszkolny turniej wiedzy ekologicznej. W szranki stanęły trzyosobowe drużyny. Każda z nich miała za zadanie odpowiedzieć na pytania, które przygotowali dla nich zaproszeni goście z nadleśnictwa czy muzeum. Ale atrakcji było znacznie więcej. Z wierzbą lapońską i jodłą wrócą do domów na przykład Julia i Wiktoria, które odwiedzając stoisko Karkonoskiego Parku Narodowego odgadły gatunek prezentowanego drzewa i za to dostały po sadzonce.
- Posadzimy je w naszych ogrodach – mówiły uczennice Szkoły Podstawowej Nr 15 w Sobieszowie.
Podobne warsztaty ekologiczne odbywałay się jednak na każdym ze stoisk. Uczniowie uczyli się jak zbudować szałaś, a nawet jak wzniecić ogień bez zapałek. Leśnicy czy grzybiarze chętnie odpowiadali na nurtujące najmłodszych pyatnia i prowadzili ciekawe z nimi rozmowy. Poza licznymi konkursami z wiedzy ekologicznej uczniowie prezentowali otaczające ich środowisko, niektórzy w bardzo oryginalny sposób. Jednym z nich był pokaz mody, a dokładnie nakryć głowy, które przygotowąły uczennice ze Szkoły Podstawowej Nr 3 w Kowarach. Kapelusze zostały wykonane głównie z kwiatów, które występują na naszym terenie i wzbudziły wiele pozytywnych emocji. Podobały się nie tylko rówieśnikom. Pomysły doceniali także organizatorzy.
- Byli na przykłd uczniowie, którzy w formie miniteatrzyku przedstawili spektakl „Jak żyć w zgodzie z naturą” - chwaliła Agnieszka Łętkowska.
W trakcie festynu zostali nagrodzeni laureaci dwóch roztrzygniętych już wcześniej przez DZPK konkursów (ornitologicznego i plastycznego „Życie w glebie”). Do najlepszych powędrowały min. aparaty fotograficzne.
Ostatnio komentowane
allergy asthma relief asthma rates
stromectol for sale http...
allergies and kids options treatment center
albuterol inhaler without...
Może cymbale zaczniesz się czepiać tych na górze?Boisz się prymitywów z...
severe hair loss gi journal
ivermectin for humans http ivermectin...
journal of gastrointestinal endoscopy fish allergy symptoms
...