To jest archiwalna wersja serwisu nj24.pl Tygodnika Nowiny Jeleniogórskie. Zapraszamy do nowej odsłony: NJ24.PL.

Pomaszeruj dla Alexa

Pomaszeruj dla Alexa

W Szklarskiej Porębie 8 października odbędzie się impreza charytatywna „Pomaszeruj dla Alexa”podczas której, będzie można wspomóc leczenie dwuletniego chłopca.

Alex Kulesza jest 2-letnim chłopcem, który cierpi na porażenie mózgowe. Niepełnosprawność dziecka została spowodowana wypadkiem samochodowym, który miała jego mama w ósmym miesiącu ciąży. Malec wymaga intensywnej rehabilitacji oraz częstych wyjazdów na turnusy rehabilitacyjne. Dodatkowo Alex został zakwalifikowany do zabiegów podania komórek macierzystych. W chwili obecnej nie są znane koszty tej terapii. Wiadomo, że potrzeba będzie 3-5 zabiegów. Koszt jednego zabiegu to ok. 15 tys. - 18 tys. zł. Pierwszy zabieg ma się odbyć w listopadzie 2016 r. 
Rodzice robią co mogą, aby sprostać wymaganiom finansowym. Niestety choroba ukochanego synka przerasta ich możliwości. Z tego powodu przyjaciele i znajomi małego Alexa postanowili zorganizować imprezę charytatywną i zebrać niezbędne pieniądze na jego leczenie. Jak podkreślają organizatorzy nie jest to ostatnia inicjatywa dla Alexa.
Impreza "Pomaszeruj dla Alexa" odbędzie się 8 października w Szklarskiej Porębie bez względu na pogodę. Chętni do udziału spotykają się o godzinie 12:30 pod nieczynnym Hotelem Karkonosze i wyruszą do Parku Rozrywki Esplanada gdzie odbywać się będzie turniej minigolfa. Na miejscu będzie można zakupić przekąski, bigos, kawę i herbatę oraz watę cukrową. Cały dochód z ich sprzedaży oraz cegiełek w wysokości 20 złotych za udział w marszu zostanie przeznaczony dla Alexa. Przybyłe dzieci będą mogły korzystać z placu zabaw, kulek oraz "dmuchańca". Na scenie odbędzie się krótki występ przedszkolaków, a później licytacja przedmiotów. Planowane zakończenie wydarzenia to godzina 16:00

Komentarze (1)

Na 100% jestem z rodziną :)