To jest archiwalna wersja serwisu nj24.pl Tygodnika Nowiny Jeleniogórskie. Zapraszamy do nowej odsłony: NJ24.PL.

Dyplomanci na estradzie

Koncert batutą poprowadzi Szymon Makowski

Muzyka Wolfganga Amadeusza Mozarta, Mieczysława Karłowicza, Tommaso Albinoniego i Carla Marii von Webera rozbrzmiewać będzie w piątek, 19 maja, w sali koncertowej jeleniogórskiej filharmonii. Zagrają dyplomanci Państwowej Szkoły Muzycznej I i II stopnia im. Stanisława Moniuszki w Jeleniej Górze. Soliści wystąpią z towarzyszeniem Orkiestry Symfonicznej Filharmonii Dolnośląskiej pod batutą Szymona Makowskiego. Początek koncertu o godzinie 19.00.

Dla dyplomantów to ważny koncert, finalizujący etap edukacji artystycznej. W roli solistów przy fortepianie zasiądą: Kinga Waszniewska i Agnieszka Michałkiewicz. Na oboju zagra Patrycja Piątek, na klarnecie Magdalena Lipska, na gitarze Wincenty Krawczyk, a Bartosz Czyżewski i Alicja Dąbrowska na skrzypcach.

Jeleniogórska publiczność będzie miała także okazję usłyszeć występy solowe w śpiewie Doroty Wojtczak, Anny Finczek, Anny Bukowskiej, Anny Góralik, Teresy Wiącek.

O dyplomantach opowie Elżbieta M. Terlega.

Uwaga! Dla naszych czytelników mamy trzy dwuosobowe zaproszenia na ten włąsnie koncert w Filharmonii Dolnośląskiej. Rozdamy je osobom, które najszybciej zatelefonują na redakcyjny numer 757524781 w najbliższy czwartek, 18 maja 2017, po godz. 13.00. Warunkiem odbioru zaproszenia jest posiadanie aktualnego wydania "Nowin Jeleniogórskich". Zapraszamy!