To jest archiwalna wersja serwisu nj24.pl Tygodnika Nowiny Jeleniogórskie. Zapraszamy do nowej odsłony: NJ24.PL.

Dwudniowe spotkanie z "Kopernikiem"

Dwudniowe spotkanie z "Kopernikiem"

Uczniowie z dziesięciu szkół podstawowych, dzieci z trzech przedszkoli oraz liczni mieszkańcy odwiedzili ekspozycję z warszawskiego Centrum Nauki Kopernik, która prezentowana była przez dwa dni w sali gimnastycznej Politechniki Wrocławskiej w Cieplicach. Największym zainteresowaniem cieszyły się stół z łamigłówkami, składany model człowieka i kula plazmowa. 

Około 900 osób odwiedziło wystawę „Eksperymentuj” przygotowaną przez Centrum Nauki Kopernik i dofinansowaną przez MNiSW. - Wystawa jest tak skomponowana, żeby pokazać dzieciom w ciekawy sposób rozmaite zjawiska ze świata fizyki, anatomii i innych. Nasz „Naukobus” przywiózł 18 ekspozycji, w dużej części są to stanowiska interaktywne – mówi animator z CNK.

- Nasza szkoła złożyła projekt i doprowadziła do przyjazdu ekspozycji z Centrum Nauki Kopernik. Przykładamy dużą wagę do urozmaiconych form nauczania. Staramy się tworzyć takie warunki, aby nauka przebiegała w bezpośrednim kontakcie ze zjawiskami, przyrodą. Co do wystawy, to wysłaliśmy zaproszenia do wszystkich szkół w okolicy. Nie wszyscy skorzystali, ale w ich miejsce wystawę odwiedziły dzieci z przedszkoli - mówi Ireneusz Bochno, dyrektor Zespołu Szkół Społecznych im. Jana Pawła II STO w Jeleniej Górze. „Naukobus” dociera do mniejszych miejscowości (do 130 tys. mieszkańców), z których dzieci mają niewielką szansę na wizytę w warszawskim Centrum Nauki Kopernik. W tym roku ekspozycja prezentowana była już w 160 miejscach (zawsze przez dwa dni).

Dyrektor Bochno, zachęcony sukcesem projektu, zapowiada zaproszenie do Jeleniej Góry „Planetobus”, rodzaj planetarium zorganizowanego pod wielkim namiotem.
 

DSC_4772.jpg
DSC_4744.jpg
DSC_4745.jpg
DSC_4747.jpg
DSC_4751.jpg
DSC_4752.jpg
DSC_4754.jpg
DSC_4757.jpg
DSC_4759.jpg
DSC_4761.jpg
DSC_4769.jpg

Komentarze (3)

A kiedy otworzą tak szumnie zapowiadane Centrum Muzealno-Edukacyjne w Sobieszowie?

I cisza. Nikt nic nie wie . A włodarze i gazety robili taki wielki szum o tym - szum na miarę SKM :D i promenady Bobru :D , szum na miarę Jeleniej Góry :D

A po co ? Komu ?