To jest archiwalna wersja serwisu nj24.pl Tygodnika Nowiny Jeleniogórskie. Zapraszamy do nowej odsłony: NJ24.PL.

Duet z altówką i kontrabasem

Duet z altówką i kontrabasem

Koncerty, spektakle, plenerowe instalacje, performance, sympozjum to propozycje z ciekawego i bogatego programu tegorocznej, jedenastej edycji Festiwalu Muzyki Teatralnej pn. To circ/Cricot Tribute to Tadeusz Kantor. Artystyczne wydarzenia jedynego tego typu festiwalu w Europie adresowane są do miłośników sztuki w Jeleniej Górze, Piechowicach, Kowarach, Michałowicach i we Wrocławiu.

W sobotni wieczór w Miejskim Domu Kultury „Muflon” muzycznych wrażeń dostarczył koncert „Illoginal Harmonies” na altówkę i kontrabas. Amerykańsko – australijski duet Johnny Chang – Mike Majkowski należy do czołówki muzyków eksperymentujących z dźwiękiem. Aktualnie muzycy mieszkają w Berlinie.

Awizowana na sobotnie popołudnie instalacja w czterech odsłonach „Listening Piece in Four Parts” Petera Ablingera z Austrii będzie prezentowana w przestrzeni publicznej w Jeleniej Górze codziennie, od najbliższego czwartku, 8 października. Po niedzielnym, ponad czterogodzinnym koncercie organowym Niemki Ewy Marii Houben w kościele ewangelicko – augsburskim na cieplickim Placu Piastowskim (od godz.17), w poniedziałek, 5 października o godz. 20 w „Muflonie” warszawski Teatr Zgoda wystawi spektakl „Autobus cz.1” realizowany przez osoby z doświadczeniem choroby psychicznej.

Szerzej o Festiwalu Muzyki Teatralnej, który potrwa do 11 października we aktualnym wydaniu „Nowin Jeleniogórskich”.