To jest archiwalna wersja serwisu nj24.pl Tygodnika Nowiny Jeleniogórskie. Zapraszamy do nowej odsłony: NJ24.PL.

Drugi sprawca śmiertelnego wypadku pozostanie w areszcie

Drugi sprawca śmiertelnego wypadku pozostanie w areszcie

Łukasz O., kierowca, któremu prokurator postawił zarzut zabójstwa z zamiarem ewentualnym i możliwości spowodowania katastrofy w ruchu lądowym, pozostanie w areszcie na trzy miesiące. Tak zadecydował wczoraj (20 listopada) Sąd Okręgowy w Jeleniej Górze. Kilka dni temu ten sam sąd uchylił areszt wobec drugiego podejrzanego Oskara O.

Chodzi o tragiczny wypadek z nocy z 27 na 28 października przy al. Jana Pawła II w Jeleniej Górze. W wyniku potrącenia przez samochód śmierć ponieśli 47-letnia Izabela i 57-letni Grzegorz.

Sąd Rejonowy w Jeleniej Górze zastosował trzymiesięczny areszt wobec obu kierowców.

Oskar O. odpowiada z wolnej stopy

Obrońca Oskara O. złożył zażalenie na to postanowienie. Kilka dni temu Sąd Okręgowy uchylił areszt i mężczyzna jest już na wolności. Będzie odpowiadał z wolnej stopy. Drugi z podejrzanych na wolność nie wyjdzie. Zdaniem sędziego Sądu Okręgowego Waldemara Masłowskiego, istnieje duże prawdopodobieństwo, że Łukasz O. działał z zamiarem ewentualnym.

Łukasz O. pozostanie w areszcie

 Łukasz O.pędził z prędkością 135 km/h. Z tą prędkoscia uderzył w pieszych. Jak mówił sędzia, z materiału dowodowego zgromadzonego na chwilę obecną, nie wynika, by podejrzany prędkość tę chciał zmniejszyć.

Uzasadniając postanowienie o zachowaniu aresztu, sędzia podkreślił, że ze wstępnej opinii biegłego wynika, iż prędkość hamowania wynosiła 0,0, a więc istnieje duże prawdopodobieństwo działania z zamiarem ewentualnym.

Sędzia stwierdził ponadto, że biorąc pod uwagę wysokość kary, jaka grozi podejrzanemu (pozbawienie wolności od 12 lat do dożywocia) areszt tymczasowy należy utrzymać.

Sędzia Waldemar Masłowski zakwestionował natomiast zasadność zarzutu spowodowania katastrofy w ruchu lądowym, ponieważ obecnie nie ma dowodów na to, że tego dnia w bezpośrednim sąsiedztwie przejścia znajdowały się jeszcze inne osoby. Zapowiedział jednocześnie powołanie jeszcze jednego biegłego do oceny sytuacji, do jakiej doszło podczas tragicznego wypadku.

Przypomnijmy: Łukasz O. jadący samochodem marki seat ścigał się ulicami Jeleniej Góry z prowadzącym volkswagena Oskarem O. Obaj pędzili z prędkością 135 km/h na trasie, gdzie jest ograniczenie do 50 km/h.

Przy stacji benzynowej przy al. Jana Pawła II Łukasz O. wjechał na przejście dla pieszych z impetem uderzając w przechodzących prawidłowo 47-letnią Izabelę i 57-letniego Grzegorza. Oboje nie mieli szans na przeżycie. Uderzenie samochodu było tak duże, że ich ciała zostały odrzucone kilkanaście metrów dalej. Para osierociła dwóch synów.

Kilka dni temu na posiedzeniu aresztowym Sąd Okręgowy w Jeleniej Górze uwzględnił zażalenie obrońcy Oskara L. i uchylił decyzję dotyczącą tymczasowego aresztowania. Podejrzany opuścił areszt.

Komentarze (30)

Po co sąd dajcie go ludziom na rynku jak dawniej, wyrwać chwasta i tyle

Sędzia rozpoznający zażalenie nie mógł zapowiedzieć powołania jeszcze jednego biegłego - dopóki prokurator nie skieruje aktu oskarżenia, to on jest gospodarzem postępowania. Ponadto do wypadku doszło po 23.00, a wówczas dopuszczalna prędkość wynosiła 60 km/h.

Anonim przestań pisać idiotyzmy. Przecież wiadomo że ty bronisz morderców. Lepiej zamilcz i sie nie kompromituj ze swoją głupotą typową dla golfiarza albo passaciarza.

Ale ma rację to co się ciskasz. Jak nic nie wiesz na dany temat to lepiej się nie odzywaj. Na etapie prowadzonego śledztwa to prokurator powołuje biegłych a nie sąd.

ty cały anonim a ty najwięcej wiesz pewnie na ten temat bo pewnie jesteś członkiem tego całego gej klubu z Jeleniej Góry.

A ty nam ssiesz na zlotach.

Do ciekawy: no tak zamiast DriveClub to zmieńcie nazwe GeyClub jak marzy ci sie żeby facet ssał. Wszystko sie zgadza, pedalskie audi, gejowskie beemki i golfy pederastów, marzy im się ssanie na zlocie :D

Z domu nie wyjdzie... Ludzie zaszczują... Pozostaje tylko sznurek...

Oskarek, obyś do końca życia odganiał się od mysli samobójczych, bo życia to Ty mieć nie będziesz

Mam nadzieje, że ten oskarek to czyta. Swoją drogą troche go rodzice skrzywili dając mu gejowskie imie. Lepiej żeby ten morderca nie pokazywał sie na mieście bo więzienie to dla niego teraz najbezpieczniejsze miejsce.

Te gnoje zasługują jedynie na długoletnie więzienie. Banda morderców drogowych inaczej tych zwyroli nie można nazwać. Ten wypadek powinien być przestrogą dla najgorszej hołoty na polskich drogach czyli właścicieli wszelkich audi bmw i wszelkich wyrobów volkswagenopodobnych i wieśniackich passatów i seacików oraz golfiarzy. Wy jesteście hołota, wiecznie sie spieszycie, zajeżdżacie drogi, wymuszacie pierwzszeństwo, jeździcie komuś na tylnym zderzaku, wyprzedzacie na trzecievo i wiele innych przestępst popełniacie. To przez audicowców bmwiarzy i vieśwagenowców jest najwięcej wypadków i to tragicznych. Pluje na was mordercy drogowi !

chyba jednak nie każdy posiadacz wymienionych przez ciebie aut jest kaleką drogową, bądź sprawiedliwy.

Jakieś ziarnko prawdy o Audi, BMW. Na naszej wylotówce na Wrocław często widze piratów drogowych przeważnie w Audi i BMW

Wyczówam ze jezdzisz najgorszym złomem albo lepiej , komunikacją miejską i masz wielki ból d*** ze nie stac cie by zostac audiciarzem albo bmwiarzem dlatego piszesz z taka nienawiścią do tego ze ktos ma .
Powinienes miec zakaz pisania komentarzy !
A tą sprawą niech zajmie sie sąd bo twoje durne dziecinne komentarze nic w tej sprawie nie zmienią.

wolałbym jeździć największym złomem niż być burakiem z audi lub bmw. ból d*** to możesz mieć po stosunku analnym w owych audi i bmw.

W szkole nie sięgałaś do klamki od klasy i całe lekcje spędzałaś na korytarzu, co nie?

Ona a ty chyba jeździsz jakimś vieśvagenem bo sie oburzasz a na dodatek jesteś analfabetką. Prawda w oczy kole, bmwiarze audicowcy i VAGinowcy to najgorsza swołocz na polskich drogach. A czym ja jeżdże ? Samochodem ale używam go rozsądnie i jest mi potrzebny do pracy a nie pokazywania sie sąsiadom i szpanowania. I co ciekawe kupiłem go nowegow tamtym roku a już te auto jest po wypadku bo szaleniec w audi wbił mi sie w tył.

Kulturalna jazda z przepisami i bez pogardy dla innych użytkowników drogi dla buraków z kałdi bmw i wieśvagen passat w tdi przekracza ich możliwości :) miejsce dla tych ****ów jest w Bolesławcu na tysiąclecia ale sympozjum psychiatrów nie daje rady z ich leczeniem. No ale typowy kierowca audi to piąte zero bo cztery zera ma na atrapie chłodnicy :) audi przewaga dzięki technice. Pozdrawiam Januszy z passacików jedynych takich oraz sebixów z bmw w lpg.

Piraci drogowi, którzy mordują ludzi uderzając w nich rozpędzonymi ponad miarę autami są bezkarni, chłopaka który uszkodził rurę koparką zamknęli w areszcie.

To jest właśnie "Sprawiedliwość" nadzwyczajnej kasty. Gościa z koparki do pierdla a morderców drogowych wypuszczają. Może ktoś z miasta dopadnie na wolności tego gnoja i sam mu wymierzy sprawiedliwość.

Jeśli ktoś po pijaku macha łyżką koparki w pobliżu rury z gazem, to zagrożenie jest oczywiste i trzeba mieć siano w głowie, by to negować.

Oczywiście, masz rację. Ale koparkowy za kraty, natomiast mordercy na wolność - bo rodzice są bogaci.

Co ty piszesz ?
Co ma marka samochodu do glupoty kierowcy?
Puknij sie w łepetyne czlowieku!!!

Boże najdroższy.

Mieszacie ludziom w głowach, najpierw mowa o Oskarze 0. Potem o Oskarze L. Ciężko się w tym połapać, artykuł do poprawki

Podobno ten sad to tez niezly pirat i na wyscigac zna sie jak malo kto

Podobno ten sad to tez niezly pirat i na wyscigac zna sie jak malo kto

Drive Club to mordercy i psychole, ostatnio pomalowali pociąg pod Wroclawiem

Od tego czasu minęło mnie już na drodze z dwadzieścia aut na ciągłej, przekraczając prędkość. Przeważnie dostawcy małymi busami, widać młodzi ludzie, dalej posiadacze audi i pasatów kombi. W BMW niedorozwojów też nie brakowało. Selekcja trwa.

Pani Wando to naga prawda kim są i jakim ilorazem inteligencji dysponują ludzie jeżdżący tymi autami. To gnuśni, ****owaci i bez wyobraźni bandyci drogowi. Gdzieś w Polsce znów kierowca audi zabił rowerzystę i uciekł z miejsca wypadku. Większość kierowców audi bmw i vw to psychopaci co muszą wyżyć się swoją jazdą i sie dowartościować. Oni myślą, że celem w życiu jest posiadać jak najlepszy samochód i pokazać się innym. Zakompleksieni ludzie co wyrządzają krzywdę niewinnym osobom.

a inny morderca, też w sumie już zabił 2 osoby - nadal cisza@!@ chronionemu nic się nie stanie...