To jest archiwalna wersja serwisu nj24.pl Tygodnika Nowiny Jeleniogórskie. Zapraszamy do nowej odsłony: NJ24.PL.

Dobrodzieje obdarowani fotografiami, poezją i muzyką

Dobrodzieje obdarowani fotografiami, poezją i muzyką

Tradycyjny „Podwieczorek z Dobrodziejem” organizowany dla darczyńców, którzy w 2019 roku wsparli finansowo jeleniogórski ośrodek onkologiczny, miał koncertową oprawę. Tym razem Stowarzyszenie Pomocy Chorym przy Oddziale Chirurgii Ogólnej i Onkologicznej Wojewódzkiego Centrum Szpitalnego Kotliny Jeleniogórskiej swoim ofiarodawcom dziękowali w Teatrze Zdrojowym. Dobrodzieje kolejny rok zaoferowali pomoc materialną, finansową. Otrzymali w zamian zatrzymane w kadrach dr Kazimierza Pichlaka ulotne piękno Tybetu i chwile koncertowych wzruszeń. Poezja i muzyka - której bohaterką jest Ona – Miłość, wypowiedziana i wyśpiewana na płycie „Dopóki w Tobie jestem” artystycznej spółki Pichlak/Szreniawa - okazały się świetnym mariażem z dobrocią i hojnością Dobrodziejów. Podwieczorek z Dobrodziejem Anno Domini 2019 na długo pozostanie w pamięci i sercach darczyńców. 

- Zawsze myślę o tym, czy będzie powód w kolejnym roku spotkać się na „Podwieczorku z Dobrodziejem”. Szczęśliwie, dzięki Państwu, taki powód istnieje - mówił ze sceny doktor Kazimierz Pichlak, szef stowarzyszenia i pomysłodawca „Podwieczorków z Dobrodziejem”. I choć sami organizatorzy wydarzenia zgubili się w rachubach, który to już raz zaistniał podwieczorkowy powód do spotkania, Nowiny Jeleniogórskie spieszą z podpowiedzią. Po raz 24. darczyńcy wspierający jeleniogórski ośrodek onkologiczny otrzymali w podzięce prestiżowy tytuł, dobre słowo i strawę artystyczną. Wieczór poprowadził ze swadą bywalców teatralnych i koncertowych scen tandem Pichlak & Szreniawa.
- Obecność Jacka Szreniawy na scenie jest gwarancją, że wszystko pójdzie śpiewająco – żartował ze sceny poeta Pichlak. A muzyk Szreniawa przypomniał słowa innego poety: „Dziwny jest ten świat. Lecz ludzi dobrej woli jest więcej. I bardzo mocno wierzę w to, że ten świat nie zginie dzięki nim”.

Stowarzyszenie Pomocy Chorym przy Oddziale Chirurgii Ogólnej i Onkologicznej Wojewódzkiego Centrum Szpitalnego Kotliny Jeleniogórskiej w 2019 roku otrzymało wsparcie finansowe od darczyńców w wysokości 150 tysięcy złotych, które przeznaczono na zakup aparatury medycznej. W zamian, jak co roku, stowarzyszenie obdzielało ofiarodawców tytułami: Dobrodziejów Benignus, czyli Łaskawych, Dobrodziejów Honoris Causa i Dobrodziejów Maxime Benignus, czyli Nadzwyczaj Łaskawych. Przyznano jeszcze jeden tytuł – Dobrodzieja Semper Vivus, czyli Zawsze Aktywnego. Ten ostatni tytuł trafił do rąk Zbigniewa Ładzińskiego.

Kiedy już zakończyła się oficjalna część „Podwieczorku z Dobrodziejem”, doktor Pichlak wypowiedział znamienne słowa: „A teraz niech zabrzmi muzyka”. Piosenki o miłości wypełniły teatr i serca słuchaczy.  

Podwieczorek z Dobrodziejem (1).JPG
Podwieczorek z Dobrodziejem (2).JPG
Podwieczorek z Dobrodziejem (3).JPG
Podwieczorek z Dobrodziejem (4).JPG
Podwieczorek z Dobrodziejem (5).JPG
Podwieczorek z Dobrodziejem (6).JPG
Podwieczorek z Dobrodziejem (7).JPG
Podwieczorek z Dobrodziejem (8).JPG
Podwieczorek z Dobrodziejem (9).JPG
Podwieczorek z Dobrodziejem (10).JPG
Podwieczorek z Dobrodziejem (11).JPG
Podwieczorek z Dobrodziejem (12).JPG
Podwieczorek z Dobrodziejem (13).JPG
Podwieczorek z Dobrodziejem (14).JPG
Podwieczorek z Dobrodziejem (15).JPG
Podwieczorek z Dobrodziejem (16).JPG
Podwieczorek z Dobrodziejem (17).JPG
Podwieczorek z Dobrodziejem (18).JPG
Podwieczorek z Dobrodziejem (19).JPG
Podwieczorek z Dobrodziejem (20).JPG
Podwieczorek z Dobrodziejem (21).JPG
Podwieczorek z Dobrodziejem (22).JPG
Podwieczorek z Dobrodziejem (23).JPG
Podwieczorek z Dobrodziejem (24).JPG
Podwieczorek z Dobrodziejem (25).JPG
Podwieczorek z Dobrodziejem (26).JPG
Podwieczorek z Dobrodziejem (27).JPG
Podwieczorek z Dobrodziejem (28).JPG
Podwieczorek z Dobrodziejem (29).JPG
Podwieczorek z Dobrodziejem (30).JPG
Podwieczorek z Dobrodziejem (31).JPG
Podwieczorek z Dobrodziejem (32).JPG
Podwieczorek z Dobrodziejem (33).JPG
Podwieczorek z Dobrodziejem (34).JPG
Podwieczorek z Dobrodziejem (35).JPG
Podwieczorek z Dobrodziejem (36).JPG
Podwieczorek z Dobrodziejem (37).JPG
Podwieczorek z Dobrodziejem (38).JPG
Podwieczorek z Dobrodziejem (40).JPG
Podwieczorek z Dobrodziejem (41).JPG