To jest archiwalna wersja serwisu nj24.pl Tygodnika Nowiny Jeleniogórskie. Zapraszamy do nowej odsłony: NJ24.PL.

Dla kogo Wytrych 2020? Głosowanie tylko do 30 września!

Dla kogo Wytrych 2020? Głosowanie tylko do 30 września!

Tylko do 30 września do północy głosować można na finalistów tegorocznego plebiscytu Nowin Jeleniogórskich na najpopularniejszego artystę naszego regionu. Głosami Czytelników NJ do Wytrycha do Serc Publiczności 2020 nominowani zostali: Dominika Łukasiewicz, Przemysław Semczuk, Zuzanna Łuczak, Piotr Machłajewski i Szymon Wrzesiński. To oni zdobyli największą ilość punktów w pierwszym etapie plebiscytu i tylko głosy oddane na nich liczą się w drugim – finałowym etapie plebiscytu. Sylwetki finalistów prezentujemy w Nowinach Jeleniogórskich z 29 września 2020 r. 

W chwili zamknięcia pierwszego etapu głosowani różnice punktowe między nominowanymi do Wytrycha 2020 były niewielkie, więc każdy głos głos oddanych w drugim etapie głosowania może całkowicie zmienić układ tabeli i zdecydować o ostatecznym wyniku głosowania, który pozostanie zagadką do ostatniej chwili. Gorąco zachęcamy do współdecydowania o tym, kto otrzyma Wytrych do Serc Publiczności 2020! Sylwetki nominowanych do nagrody prezentujemy obok (w kolejności zgłoszeń).

Zdobywcę Wytrycha 2020 poznamy podczas uroczystości wręczenia Srebrnych Kluczyków – dorocznych nagród Nowin Jeleniogórskich. Gala Srebrnych Kluczyków 2020 odbędzie się w niedzielę, 11 października 2020 r. o godz. 18.00 w sali widowiskowej Jeleniogórskiego Centrum Kultury (przy ul. Bankowej). Cześć artystyczną wydarzenia dopełni koncert „Dopóki w Tobie jestem – live!” z utworami z płyty „Dopóki w Tobie jestem” duetu karkonoskich twórców Pichlak/Szreniawa. W programie koncertu, oprócz piosenek z płyty znalazło się też kilka innych, ważnych polskich utworów. Wystąpią: Jakub Olejnik (gitara basowa), Mateusz Maniak (perkusja), Łukasz Perek (instrumenty klawiszowe), Jacek Szreniawa (gitara, śpiew) i gościnnie - Kazimierz Pichlak (słowa). 

Dla kogo nagrody?
O tym, kto otrzyma Srebrne Kluczyki 2020, zdecyduje Kapituła nagrody. Kapituła przyzna Srebrne Kluczyki za dokonania sezonu artystycznego 2019/2020 w następujących kategoriach: najlepszy spektakl teatralny scen jeleniogórskich, najlepsza kreacja aktorska, sztuki wizualne, muzyka, literatura, zjawisko kulturotwórcze oraz wydarzenie sezonu. Specjalną Nagrodę - Złoty Kluczyk 2020 - przyzna Fundacja Nowin Jeleniogórskich za wydarzenie, inicjatywę, działalność wykraczającą poza ramy jednego sezonu artystycznego i zasługującą na wyróżnienie szczególne. Szczególną nagrodę publicznosci - Wytrych do Serc Publiczności 2020 - przyznają Państwo, czyli Czytelnicy Nowin Jeleniogórskich, głosując w plebiscycie na najpopularniejszego artystę regionu. Gorąco zachęcamy do głosowania na swoich ulubionych artystów, postaci niezwykle wartościowych dla naszego regionu.

Jak głosować?
Na kandydatów do Wytrycha 2020 głosować można na dwa sposoby: za pomocą kuponów drukowanych w tygodniku Nowiny Jeleniogórskie oraz smsami. Każdy głos oddany za pomocą oryginalnego kuponu wyciętego z egzemplarza Nowin Jeleniogórskich oznacza 2 punkty, a głos oddany SMS-em - 1 punkt.

Aby zagłosować elektronicznie, należy wysłać SMS na numer 7148. W treści wpisać: wytrych oraz numer przypisany kandydatowi. Uwaga! Między słowem „wytrych” i numerem kandydata wpisać należy kropkę lub wstawić spację. Przykładowy SMS to wytrych.X lub wytrych X (w miejsce X należy wpisać cyfrę), np. wytrych.44 lub wytrych 44 (wielkość liter nie ma znaczenia). Koszt wysłania jednego smsa to 1,23 zł (z VAT).

W drugim etapie plebiscytu, który rozpoczął się po zamknięciu pierwszej części głosowania, liczą się już tylko głosy oddane na kandydatów z piątki finalistów, którzy zdobyli najwięcej punktów w pierwszym etapie i w ten sposób nominowani zostali do nagrody. Wytrych 2020 przyznany zostanie artyście, który zbierze najwięcej punktów w całym głosowaniu. Liczy się łączna ilość punktów zdobytych w obu etapach plebiscytu. Finałowe głosowanie trwa do 30 września, do północy. Liczy się data oddania głosów smsowych i dostarczenia kuponów do redakcji.

Nominowani do Wytrycha 2020

Oto lista nominowanych do nagrody, na których głosować można w finale tegorocznego plebiscytu NJ na najpopularniejszego artystę regionu (w kolejności zgłoszeń):

Dominika Łukasiewicz – muzyk
SMS na numer 7148 o treści: wytrych.5

Przemysław Semczuk – literat
SMS na numer 7148 o treści: wytrych.8

Zuzanna Łuczak – aktorka Zdrojowego Teatru Animacji
SMS na numer 7148 o treści: wytrych.9

Piotr Machłajewski – kurator wystaw komiksu
SMS na numer 7148 o treści: wytrych.12

Szymon Wrzesiński – literat
SMS na numer 7148 o treści: wytrych.13

 

Uwaga! Oddanie głosu poprzez wypełnienie kuponu i dostarczenie go do siedziby organizatora lub wysłanie wiadomości SMS oznacza przyjęcie regulaminu głosowania oraz zgodę na przetwarzanie danych osobowych w celu realizacji plebiscytu. 

Więcej na ten temat w publikacjch, do których odnośniki znajdują się poniżej.