To jest archiwalna wersja serwisu nj24.pl Tygodnika Nowiny Jeleniogórskie. Zapraszamy do nowej odsłony: NJ24.PL.

Dla kogo Srebrne Kluczyki 2017?

Dla kogo Srebrne Kluczyki 2017?

Zbliża się czas rozdania dorocznych Nagród Kulturalnych Nowin Jeleniogórskich. O tym, kto otrzyma Srebrne Kluczyki, zdecyduje Kapituła nagrody. Złoty Kluczyk tradycyjnie już przyzna Fundacja Nowin Jeleniogórskich. I wreszcie szczególną nagrodę, czyli Wytrych do Serc Publiczności, przyznają Państwo, czyli Czytelnicy Nowin Jeleniogórskich. Laureatów wszystkich nagród poznamy podczas Gali Srebrnych Kluczyków, która zaplanowana jest na 7 października 2017 roku w Jeleniogórskim Centrum Kultury.

Kapituła przyzna Nagrody Srebrnych Kluczyków za dokonania sezonu artystycznego 2016/2017 w następujących kategoriach: najlepszy spektakl teatralny scen jeleniogórskich (pod uwagę bierzemy wszystkie premiery od września 2016 do końca sierpnia 2017 roku), najlepsza kreacja aktorska, a także w kategoriach: sztuki wizualne, muzyka oraz zjawisko kulturotwórcze. Specjalną Nagrodę - Złoty Kluczyk 2017 przyzna Fundacja Nowin Jeleniogórskich za wydarzenie, inicjatywę, działalność, zasługujące na wyróżnienie szczególne.
Nasi Czytelnicy przyznają własną nagrodę - Wytrych do Serc Publiczności! Do 8 września 2017, do godziny 16.00, można wskazać artystę/artystkę, którzy, Waszym zdaniem, zasługują na tę nagrodę. Można podawać kandydatury z całego regionu i wszystkich dziedzin sztuki. Zgłoszenie należy uzasadnić, podpisać imieniem i nazwiskiem, a następnie przesłać na adres mailowy: fundacja@fundacjanj.org, pocztą tradycyjną na adres: Fundacja Nowin Jeleniogórskich, ul. M. Skłodowskiej-Curie 13, 58-500 Jelenia Góra.
Na wszystkich zgłoszonych kandydatów głosować będzie można na kuponach, które zamieszczać będziemy w „Nowinach Jeleniogórskich”, oraz SMS-ami. O tym, w jaki sposób będzie można głosować na zgłoszonych kandydatów tradycyjną droga pocztową i poprzez specjalną bramkę smsową, poinformujemy w kolejnych wydaniach „Nowin Jeleniogórskich” oraz na naszym portalu internetowym www.nj24.pl. Pierwszym etapem plebiscytu jest zgłaszanie kandydatów i na to czekamy do 8 września! Każde zgłoszenie jest już zarazem głosem liczącym się w plebiscycie.
Głosowanie plebiscytowe zostanie podzielone na dwa etapy. W pierwszym będzie można oddawać głosy na wszystkich zgłoszonych artystów. W ten sposób wyłoniona zostanie piątka finalistów. W drugim etapie plebiscytu będzie można głosować już tylko na kandydatów z grona pięciu artystów, którzy zdobędą najwięcej głosów w pierwszym etapie i w ten sposób nominowani zostaną do nagrody.
Uwaga! Czytelnicy „Nowin Jeleniogórskich” mają też możliwość zgłoszenia kandydatur do Srebrnych Kluczyków i Złotego Kluczyka 2017. Jeśli widzicie Państwo kogoś, kto zasługuje na to wyróżnienie, prosimy nas o tym powiadomić! Podpisane zgłoszenie, zawierające imię i nazwisko kandydata wraz z uzasadnieniem można wysyłać pocztą elektroniczną bądź pocztą tradycyjną na podane wyżej adresy Fundacji NJ. Kandydatury zgłaszać mogą osoby prywatne, instytucje publiczne i organizacje pozarządowe. Wszystkie prawidłowo zgłoszone kandydatury zostaną przedstawione Kapitule Srebrnych Kluczyków, która decydować będzie o przyznaniu nagród. Zapraszamy do współdecydowania o tym, kto otrzyma tegoroczne nagrody kulturalne NJ. O wydarzeniach, które uświetnić mają Galę Srebrnych Kluczyków, informować będziemy w kolejnych wydaniach Nowin Jeleniogórskich, w których przedstawiać będziemy także kandydatów do nagrody publiczności, czyli Wytrycha 2017.

Komentarze (1)

Nikogo to już nie obchodzi.... to były nagrody teatralne, coś znaczyły, ale zaczęliście przy nich mieszać, rozszerzać, przesadzać...