To jest archiwalna wersja serwisu nj24.pl Tygodnika Nowiny Jeleniogórskie. Zapraszamy do nowej odsłony: NJ24.PL.

Dinozaury nie przybyły

Dinozaury nie przybyły

- Turyści błądzą z pytaniami o Park Dinozaurów. Odpowiadamy, że go jeszcze nie ma - skarżą się nam czytelnicy ze Szklarskiej Poręby. Dinozaury miały być atrakcją miasta już w ubiegłym roku. Kilka stoi, ale park nie jest gotowy. Inwestycja została wstrzymana.

- Jadą turyści przez te dziurawe drogi i pytają, gdzie te dinozaury - mówi mieszkanka domu niedaleko sanatorium KRUS w Szklarskiej Porębie. - Miasto mogłoby postawić jakąś tablicę z informacją, że dinozaurów nie ma. Po co turyści mają się tak męczyć?
- Niektórzy goście pytają o Park Dinozaurów - przyznaje Grażyna Biederman, kierownik Miejskiego Biura Informacji Turystycznej w Szklarskiej Porębie. - Są rozczarowani, że go jeszcze nie ma. Myślę, że byłby dużą atrakcją.

Rajd terenowy
Turyści błądzą, bo dojazd do dinozaurów od strony centrum jest zamknięty z powodu remontu ulicy 11 Listopada. Można dojechać od Muzeum Ziemi, czyli skręcając w prawo z drogi z Jeleniej Góry. Dojazd jest fatalny z powodu budowy kanalizacji. Na rozkopanej ulicy trzeba czekać, aż koparka zrobi miejsce dla samochodów osobowych. Dalej, bliżej sanatorium, dziury są wielkie, nawet jak na Szklarską Porębę.

Gdy dojeżdżamy na budowę parku, spotykamy właściciela firmy, która jest wykonawcą - Ireneusza Nawrockiego.
- Budowa została wstrzymana w październiku ubiegłego roku - mówi. - Sporo ludzi przyjeżdża i pyta o dinozaury. Stoi ich osiem lub dziewięć, a ma być z 80. Czekam na decyzję o kontynuacji budowy. Proszę kontaktować się z inwestorem.

- Czekaliśmy na przyznanie dotacji unijnej, a teraz na zakończenie robót drogowych - tłumaczy Andrzej Hermel z firmy best home. - Dziś nie miałyby do nas jak dojechać autokary, a ulicą 11 Listopada w ogóle nie można do nas dotrzeć. Inny powód opóźnienia to brak przyłącza kanalizacyjnego. Mamy je dopiero od kilku tygodni, a przecież nie ma nawet o mowy o takiej inwestycji jak nasza, bez toalet.

Nie ma nawet piaskownicy
Przypomnijmy: jeszcze kilka miesięcy temu wydawało się, że dinozaury mogą być hitem tego lata pod Szrenicą. Opowiadano o nich podczas dużej konferencji prasowej, zorganizowanej zimą przez miasto. Wcześniej, w lutym ubiegłego roku, przedstawiciel inwestora opowiadał nam z entuzjazmem, że jeśli wszystko pójdzie zgodnie z planem, otwarcie parku będzie możliwe nawet w 2008 roku.

Cały artykuł w "Nowinach Jeleniogórskich" nr 29/09.

Komentarze (54)

To kolejny dowód na nieudolność szefów Miasta.Róbcie tak dalej a do Was niedługo nikt nie przyjedzie.

nic nie ma. Trzeba jechać do Niemiec tam jest super park

Szklarska staje się nędzną podgórską wiochą! Drogi tragedia, kioski przy głównej ulicy - komuna! Rozkopana w sezonie! Bazuje na dawnych, świetnych imprezach (ex Bike Action Festiwal, Weekend z Adrenaliną, zlot motocykli) i na promocji PR3 PR, które powinno już dawno wypiąć się na Szklarską!!! Niestety imprezy z roku na rok co raz gorsze, co raz mniej turystów. Niegdyś Szklarska Poręba była perełką Karkonoszy, dziś taką funkcję zdecydowanie przejął karpacz. Rozwija się, główna ulica jest reprezentacyjna, ciągła promocja i wydarzenia (mniejsze lub większe). Główny trakt pełen przyjemnych knajpek i straganów z pamiątkami. Tak wygląda miasteczko turystyczne.
Co się stało ze Szklarską Porębą? Zapewne wina leży w UM Szklarskiej Poręby.... proponuję dziennikarzom i prokuraturze zainteresować się tym, co tam się dzieje.

dinozaury były modne 10 lat temu, teraz to już resztka dawnego zainteresowania po Parku Jurajskim, a za kolejne 10 lat to większą furorą będzie żywa krowa niż gipsowy odlew jakiegoś diznozaura

Samorządowcy na Boga co Wy robicie z ta SzklarskąPorębą.Czy y nie widzicie że tu za chwilkę nikt nie przyjedzie?A brak turystów odczuje Każdy z Was.Szanujcie Nas.Hejka.

No przecież GIRA dinozaurów nie chciała. No to nie ma. W czym więc problem :c :silly: :silly: :silly: :silly: :silly:

Ele z NRD. Ależ to pięknie napisałaś o tych zakrwionych oczach. O swoich pisałaś?

Wszystkiemu winne władze? A może spółce kasy zabrakło, a dojazd stał się wygodnym wytłumaczeniem? A może jednak chodzi o dojazd? Pytanie: kiedy jest dobry okres na remontowanie: zimą?

Na razie to niema większego problemu, bo przecież bez dino-parku też było dobrze.Osobiście to chciałbym żeby taki park powstał. Ale co mogą zrobić pracownicy urzędu miasta z inwestorem, wyrzucić go?.W końcu to inwestor też na tym nic nie zarabia.Z powodu budowy kanalizacji wodno-ściekowej drogi są rozkopane, ale inwestor dobrze o tym fakcie wcześniej wiedział.Że nie ma przyłącza do głównej nitki to problem samego inwestora, ponieważ inwestycja jest nowa to koszt przyłącza kanalizacyjno-ściekowego powinien pokryć sam inwestor.Że drogę z prawdziwego zdarzenia chcą zrobić to też wymówka.Jest dojazd ale trochę w tym roku utrudniony. Jakby był park to ludzie i piechotą by przyszli.Jako mieszkaniec S.P. przepraszam turystów , ale zapewniam że urzędnicy chcieli żeby park powstał.Mam nadzieję że inwestor poniesie konsekwencje, i albo się wycofa i do innym zaistnieć, albo nie będzie mówił bzdur że droga lub kanalizacja mu przeszkadza.

..Dinozaury LUBIA na sniadanie ..NAWODNIONYCH mezczyzn ! Pamietajcie !!..

Według mnie problem tkwi w tym, że inwestor nie ma kasy na kontynuowanie robót.Szkoda,że urzędnicy nie sprawdzili kondycji finansowej firmy przed podpisaniem umowy.Szkoda również, że z taką inicjatywą nie wyszli radni.Wszystkie tłumaczenia inwestora to klasyczna "zasłona dymna".Zarówno burmistrz, jak i radni zapewniali mieszkańców, że będzie to wielka inwestycja i przyciągnie do miasta zastępy turystów. Ci z kolei zostawią w naszym mieście wielkie pieniądze w restauracjach, sklepach,hotelach.Wyszło tak jak widać na załączonym zdjęciu.Dinozaury zdechły zanim się pojawiły.A burmistrz i radni nabrali wody w usta i udają niemych.

Pies tańcował z dinozaurami. Do Szklarskiej przyjeżdża się dla piękna gór i fajnej atmosfery. Choć dziś trochę pada.

Do sosna. Jeszcze dinozaury nie zdechły, byłem tam,ten na zdjęciu jeszcze oddycha i czeka na pomoc.A jak do końca sprawdzić kondycję finansową inwestora.Ponoć miał pieniądze ale w między czasie zainwestował w inną inwestycję i czeka na należne mu pieniądze.Unijnych pieniędzy też jeszcze nie otrzymał. Ale w jednym się z tobą zgodzę,brak kasy chyba spowolnił inwestycję. Czy tobie nie było by przykro na miejscu burmistrza i radnych że ma takiego nie rzetelnego inwestora?.Przypuszczam jednak że park się odrodzi, jak nie w tym roku to na przyszły. A U.M nie zostawi tej inwestycji bez kontroli.Prawdopodobnie nie będzie to największy park w Polsce, ale najwyżej umiejscowiony.Pozdrawiam ludzi obiektywnie myślących.

Ludzie czy kogos to jeszcze ku... dziwi ??????

Mówić takie rzeczy że " inwestorowi zabrakło pieniędzy.. " - to ja sie pytam KTO TEGO INWESTORA SPRAWDZAŁ??? ,CZYIM TO JEST OBOWIĄZKIEM ZANIM TAKI INWESTOR ZACZNIE COŚ ROBIĆ I PRZERWIE W POŁOWIE ???

jak ktoś napisał wcześniej - szklarska jedzie na odgrzewanych kotletach....nic nowego się nie dzieje.

A CO MNIE NAJBARDZIEJ BAWI ŻE OBECNIE RZĄDZĄCY WSZYSTKIE SWOJE BLEDY/POMYLKI ZWALAJA ALBO NA BYLYCH BURMISTRZÓW ALBO GIR KTORY CHCIAL ICH ODWOŁAC - ŻAŁOSNE...

Pamiętam jak niedawno p. Brożek zapewniał jaki to wspaniały inwestor się Szklarskiej Porębie przytrafił, który to jeszcze hotel 5-cio gwiazdkowy będzie w Szklarskiej budował. Ten WIELKI inwestor miał zacząć z WIELKIM inwestowaniem od parku dinozaurów.
Już wtedy wielu mieszkańców i wiele mieszkanek zastanawiało się a) nad sensem tej inwestycji (z kasy miejskiej) i b) nad wiarygodnścia i wypłacalnością owego WIELKIEGO inwestora. Problemem już dawno było to, że ów inwestor wykorzystał bardzo szybko większą część kapitału zakadowego, co już dawno rodziło pytania, czy aby inwestycja pt. park dinozaurów zostanie w ogóle dokończona!
I prosze, ciekawa jestem kiedy ten wielki inwestor ogłosi upadłość, bo jakoś w problemy z dofinansowaniem z UE nie wierze.
Myślę, że-znając kryminalną przeszłość p. Brożka- prokuratura za wczasu powinna się zajać tymi "inwestycjami", aby nie skończyło się to tak, że inwestor rozpuści sie w powietrzu, miasto zostanie na lodzie a Urzad Miasta będzie się wypierał, że nic z tymi inwestycjami do czanienia nie miał.

miedzy Bogiem a prawdą - prokurator powinien kiedyś sprawdzić ten grajdól nazywany urzędem miasta Szklarskiej.

1. Inwestor na żadnym etapie nie korzystał z pieniędzy z kasy miejskiej o czym poinformowała nas jak zwykle źle zorientowana ELA.
2. Prokurator już dawno sprawdził tą inwestycję o czym ELA i "anonimowy" wiedzą doskonale nic z prokuratorskiego śledztwa nie wynikło, oprócz tego, że ELA & Co. złożyli zawiadomienie z wyssanymi z palca domniemaniami.

Myślę, że nie ma czego żałować. Ani gigantyczny hotel ani też kiczowate, do znudzenia lansowane dinozaury nie mogłyby być ozdobą czy atrakcją Szklarskiej. Wystarczy popatrzeć na Karpacz, gdzie miasto zostało trwale zeszpecone przez makabryczny hotel Gołębiewski. Nawiasem mówiąc - sprawa jego budowy za pewien czas trafi do prokuratora. Szklarska niech pozostanie sobą. Piękna gór i atrakcyjnego położenia nikt temu miastu nie zabierze. Jeśli komuś zależy na dinozaurach - pod Radomiem funkcjonuje taki głupawy skansen, niech sobie tam jedzie.

Na wstępie gratulje bardzo wszukanego nicka!
Po wtóre, nie wiem co mi próbujesz zasugerować i jakież to wielkie teorie spiskowe moim względem masz. Ale uwierz mi, że o żadnych śledztwach nic nie wiem!

Ale ciekawe! Skąd posiadasz takie informacje (o zawiadomieniach), pracujesz w prokuraturze czy może w UM Szklarskiej Poręby?! Bo jakoś sobie nie przypominam, aby prokuratura publicznie informowała o zawiadomieniach jak i o prowadzonych postępowaniach...

Poza tym jak to jest z tym terenem, należy do miasta (czy dzierżawa przez best home, a jak tak to na jak dlugo? Może nieograniczona?), czy może inwestor wykupił ten teren? Droga miała już zawsze być remontowana, czy w związku z "inwestycją"? Czy to droga miasta, czy powiatowa, inaczej: kto za jej remont płaci?

I w końcu, co z tego wszystkiego bądzie, jak inwestor będzie niewypłacalny i nie dokończy inwestycji?

Pytam się, gdyż najwyraźniej posiadasz informacje " z pierwszej ręki".

..no i na koniec, bardzo mnie zastanawia udzial p. Brożka w tej całej inwestycji. Patrząc na jego dotychczasowe osiągnięcia (zadlużenie i upadłość szpitala we Lwówku, z tego co wiem również zadłużenie Szklarskiej Poręby, gdy był skarbnikiem miasta itd. itp.) obawiam się, że na końcu to mieszkańcy tego poczciwego górskiego miasta będą musieli zapłacić za kolejne "plany biznesowe p. Brożka&Co."...

Drogi p. Krzysztofie, zgadzam się z panem, że należy się skoncentrować na temacie. Znam jednak p. Brożka wystraczająco, aby mieć wymieniane przeze mnie obawy. Jakoś za wiele rzeczy znowu się w jedną całość zbiera...

Nie życzę po prostu Szklarskiej Porębie, aby skończyła chociażby jak szpital we Lwówku. A p. Bróżek swojego czasu wychwalał gdzie mógł pod niebosa tę inwestycję, która od poczatku budziła w powiecie wątpliwości.

Zgadzam się z panem, że najlepsza była by reakcja ze strony inwestora, ale jak chyba sam pan zauważł, ten odbija przysłowiową piłeczkę dalej...
Nie jest dla mnie argumentem brak toalet, bo przecież an okres przejściowy można zainstalować chociażby plastikowe toalety (Toi Toi).

Miał być wielki sukces, a ciekawe co z niego pozostanie. Zrzucanie winy na innych?

A czy ten inwestor przypadkiem nie zbudował apartamentowca przy wyciągu na Szrenicę o nazwie Lolobrygida?.Dopiero 2 dni temu było uroczyste oddanie obiektu czyli powinien już dostać wszystkie pieniądze za skończony apartamentowiec.Z tego co inni mówią inwestor skończył jeszcze niedawno inne inwestycje w Polsce, chyba w Gorzowie Wielkopolskim .Wszystkie inwestycje z poślizgiem jednorocznym. Może dlatego zaistniał brak napływu gotówki na park dinozaurów?. Czy ten 5-cio gwiazdkowy hotel nie miał być budowany na terenie byłych Szarotek po FWP ,też przy wyciągu.Teren ten wraz z dwoma budynkami zastał sprzedany przez miasto chyba w 2005r, pomimo protestów mieszkańców żeby park oddzielić i nie sprzedawać, tylko domy z gruntem.1 hektar gruntu pod wyciągiem za 1,7 miliona zł = 17 zł za metr kwadratowy gruntu. Przypominam że stawka wyjściowa za 1 m kwadratowy to na tamte czasy wynosiła 60 zł.Następnie właściciel gruntu sprzedał szybko w/w grunt z budynkami za 2,7 miliona zł i chyba dopiero wtedy właścicielem została firma Best-Home. Teraz to teren prywatny, i czy powstanie tu 5-cio gwiazdkowy hotel tego nikt nie wie do końca . Inwestor na prawie.I kto mu nakaże coś na własnym terenie budować.A teren pod dinozaury i tak stał odłogiem. Można było-by cofnąć umowę na teren pod Dinozaury ale po co się spieszyć zawsze można z inwestorem porozmawiać dlaczego każe nam tak długo czekać.

Niektórzy przymierzają się już do wyborów. Słyszałem, że Bogusław Mrozek z Marysina coś mówił, że startuje na burmistrza. Facet dużo mówi i wszystkich krytykuje, ale jest mi nieznany. Co to jest w ogóle za "polityk"? Z jakiej opcji politycznej i czym się zajmuje?

Nie znasz gościa? Taki nalany grubasek, ale to nie byłoby ważne gdyby coś w głowie było a tego to już nie jestem pewien. Jakiś technik, majster budowlany czy jakoś tak...

tylko i wyłącznie Rysiu Nowak ten od sekt.

Rysiaczek na speca od turystyki, nikt już tam nie przyjedzie. Wszystko to byłoby śmeiszne, żeby nie było takie k.... żałosne!

Jeżeli chodzi o Pana Brożka to zgoda.Ten facet gdzie pójdzie narobi tyle złego!Ale z drugiej strony,tego Jego uczyli(kol.z S.B} wtedy kiedy inni uczyli się jak żyć uczciwie.

Do jeleniogórzanin. A co ma wspólnego temat dinozaurów z wyborami. Wybory dopiero za rok.Tam na górce dinozaur kona a jeleniogórzanin o wyborach pisze.No ale skoro pan(pani) zaczął temat to odpowiem co myślą mieszkańcy naszych górek.Po pierwsze wszyscy moi znajomi nie znają osoby pod tym nazwiskiem. Po drugie większość zapracowanych mieszkańców nie myśli o wyborach za rok.My przede wszystkim patrzymy co się dzieje teraz i chcemy żeby obecne władze zrobiły jak najwięcej dobrego dla naszego miasta.Przypilnowały inwestycji które się tu robi.Nie chcemy tu osoby nieznanej która nie zna mieszkańców i naszego terenu.Opcje polityczne nas nie interesują, najlepiej żeby osoba ta nie należała do żadnej partii politycznej . A jak się komuś wydaje że wybierzemy jakiegoś biznesmena-cwaniaczka z pięknym uśmiechem i krawatem to się myli.Większość mówi mi że powinna być to osoba z Szklarskiej Poręby, wcześniej prześwietlona pod względem rzetelności, uczciwości i z 100% zamiłowaniem do naszej. miejscowości.I jeżeli taka osoba w ogóle istnieje to niech znajdzie sobie inną naiwną miejscowość, bo my mieszkańcy nie będziemy robić eksperymentów.Pozdrawiam jeleniogórzanina

Do mojego ostatniego komentarza wkradł się błąd .Zmęczenie , przepraszam.I jeżeli taka
osoba w ogóle istnieje o której pisze jeleniogórzanin to niech znajdzie sobie inną naiwną miejscowość, bo
my mieszkańcy nie będziemy robić eksperymentów.Pozdrawiam jeleniogórzanina

Pojawiają się tu osoby, które chyba mają wręcz krew w oczach. Chyba naprawde ktoś zaczyna tu robić kampanię wyborczą, bo inaczej sobie tego nie mogę wytłumaczyć.
Wzięłam sobie czas i spojrzałam na tą stronę szklarskaporeba.org
I coż bym się miała dowiedzieć z tej prywatnej strony, gdzie nawet nie wiadomo, kto jest jej właścicielem?!
Widać tam jedynie jakieś teksty "popagandy sukcesów" władz miejskich i nic poza tym!
Kim jest p. Kubiela? Właścicielem strony? Radnym? Więc jak ta strona może przekazywać jakieś obiektywne informacje?
Ale nie dzwiwi mnie w sumie reakcja anonima "Rewelacje Eli z NRD", bo niczym się one o tych SBeckich p. Brożka nie rożnią, czyli oczerniać i zaklinać rzeczywistość! Taka to już poUBecka mentalność...szkoda tylko, że poza prywatnym intersem p. Brożka (wiceburmistrza Szklarskiej Poręby) nikomu ona nie sluży!

Do pani Eli. Ma pani całkowitą rację. W temacie dinozaury nie powinny pojawiać się komentarze o przyszłorocznych wyborach . Sama pani też wywołuje agresję .Nie każdego interesuje pani zdanie na temat przeszłości innych osób.Powinniśmy skoncentrować się nad tematem .Że park nie został otwarty na czas to każdy o tym wie. Ale z jakiej przyczyny?.Może tu nikt nie jest do końca winny.Chyba wszyscy wiemy, w jakiej sytuacji znajdują się w obecnej chwili inwestorzy.My tu domniemamy i szukamy winnych. Najlepiej byłoby jakby sam inwestor się w tej sprawie wypowiedział.On chyba wie najlepiej.

nawiazujac do komentarza :

Do Eli z NRD :))))) (IP:83.21.253.xxx) 2009-07-27 06:36:14

redaktorze Kwaczmarski pan aż się pan opluł z podniecenia .

a z tym nrd to jakis fetysz ?? o co wogole chodzi??? deportowali cie kiedys z tamtad czy jak ?

Czytam pseudoposty Eli i zauwazam w nich zegarmistrzowską regularność: otóż w kazdym pisze pani o Brożku, że zły, że SBek. Usiłuje też odgrzebać jakieś ZATARTE wyroki. Jakoś wszyscy już o przeszłości p. Brożka wiedzą i trzęsienia ziemi nie ma, prokuratura też się nie zajmuje. A pani Ela dalej swoje. Cały świat zły z p. Brożkiem, tylko Ela dobra.
Nie wyszły tez pseudoniusy z położeniem lwóweckiego szpitala, bo tak naprawde to dzieki Brożkowi ten szpital jeszcze funkcjonował tyle czasu.
Ciągłe strzały i nic.
Niech pani się zajmie czymś innym, bo jak Brożek zakończy samorządową karierę w szklarskiej to Pani nie bedzie miała o czym pisać. Polecam hodowlę jedwabników - zajęcie nie wymagające wielkiego iq. W sam raz dla Pani.

Jest dwóch użytkowników tego wątku którzy zawzięcie wylewają żółć na klawiaturę. Szukają wszędzie spisku, obrzucają błotem wiceburmistrza. Skąd oni są? Z daleka, jak pokazuje ich IP nawet z bardzo daleka. 82.41.213.xxx - "Anonimowy" oraz "anty-kaczmar" z Edynburga oraz 84.190.59.xxx - Ela z Berlina. Czy nie jest to dziwne, że w tych właśnie miastach przebywają dwaj mieszkańcy Szklarskiej Poręby i z takiej perpspektywy mają tak negatywne spojrzenie na miasto. Czy nie jest to dziwne, że gdy jeden się wypowiada to od razu mu drugi wtóruje? Nie to nie jest dziwne bo w tych miastach mieszkają dwaj synowie jednego pana ze Szklarskiej Poręby (on parę razy podkreślał, że chce być anonimowy). Jeden z nich, jest dzierżawcą budynku po FWP. Dlatego już wiadomo dlaczego nie podoba mu się obecna władza w Szklarskiej, niedługo przyjdzie opuścić dzierżawiony za grosze budynek. Trzeba jeszcze trochę pokąsać i poszczekać jak te kundelki o których ktoś napisał w internecie. Tylko dlaczego blisko 30 letni męzczyzna podpisuje się imieniem "Ela".

Widać, że stare metody o których pisałam nadal są chętnie stosowane. Zaskakujące, że posądza się ludzi o bycie tak na dobra sprawę wielbłądem. Nie zamierzam nawet wchodzić w tą retorykę.

Wrogiem dla starego ukladu p. Brożka (który zawsze wokół siebie tworzy) jest każdy, kto myśli inaczej niż tow. Brożek&Co. A posądzać można najwyraźniej każdego...nawet o to że jest wielbłądem!

Pudło panowie, bo wyobraźcie sobie, że jest więcej osób, które widzą wasze kryminalne działania. Ale już niedługo to potrwa...

Nie wiem, z kim mnie się tu myli, ale zapewniam, że jestem kobietą ;)Węsz pan dalej! Sokoro tak lubisz!

Chyba ma pan coś przeciwko kobietom, ciekawe dlaczego? Wolał by pan, żebym była mężczyzną? :huh:

..Dinozaury w Szklarskiej Porebie powinny miec ..GLOWKI naszych Panow ! Wtedy bylyby ..jeszcze STRASZNIEJSZE !!.

Do piipi. Bez pan ,cos ty opipiala ,tak nie moze byc. . Wtedy byly by to same samce.Jest ich chyba 7 sztuk.A gdzie rozmnazanie?.Ma ich byc 83.Totalna kleska dla inwestora!!!.Przepraszam za brak poskich znakow ale pisze z zagranicy.Z Kleinwelki kolo Bauzen.

według twojej "genialnej dedukcji " to ja bym musiał stwierdzic że ty jestes z Warszawy - a wiem że nie jesteś ,panie Anonimowy/Bajabango i ile tam masz jeszcze nickow ,polecam poczytac troszke wiecej o IP FINDER`rze ktorego używasz na google a o ktorego zasadach dzialnia nie masz pojecia.
Wiec zacznij robic to Kwaczymarze chropowaty zamiast masować jajka towarzyszowi Rożkowi.

Zgłoście się z tymi problemami do Rysia Nowaka waszego radnego powiatowego on jest fajny facet to wam te problemy złatwi.

Szykuje się kolejna mini aferka/prywata w U.M w Szkl.Porębie.Z wiarygodnych inf.dowiedzieliśmy się że zgodnie z sasadą"murzyn zrobił swoje murzyn może odejśc"ma dojść do odwołania Pani dyr.Ośrodka Kultury lub do ponownego ogłoszenia konkursu na to stanowisko.Kobieta zorganizowała całe przedsięwzięcie,ruszyła-czego nie było przez wiele lat w Mieście a tu zmiana planów Pana Burmistrza.Albo nie tylko Jego!!(a może ktoś ma przyjść na gotowe?).Mamy nadzieję że tym sygnałem zainteresujemy innych którym będzie należało się wyjaśnienie.Będziemy tego pilnowali i zadawali pytania.

Musicie zmienić wasze źródła informacji, bo są mało wiarygodne :cheer:
Dyrektor miała umowę na czas określony i zgodnie z prawem trzeba teraz przeprowadzić kolejny konkurs, do którego może znów stanąć pani dyrektor i znów go wygrać. Jest nawet oficjalne ogłoszenie o konkursie.
A tak w ogóle, to nie pani dyrektor stworzyła dom kultury. Zrobiła to rada miasta i burmistrz. Pani dyrektor została tylko wynajęta do pracy na rzecz domu kultury. Ot i cała mini aferka.

Boguś Mrozek, to nasza gaduła ze Szklarskiej Poręby Górnej. Facet po zawodóce budowlanej, ale z dużymi aspiracjami politycznymi. Wsazystko wie, wszystkich skrytykuje. Ale gościu nie ma szans w wyborach, bo startował już wielokrotnie na radnego i dostawał 5, a w porywach nawet 7 głosów.

Cześć Wacław. Ale moi koledzy , znajomi i tak gościa nie znają.Wcześniej myślałem że to taki sobie biznesmen z Marysina co mu się też wszystko nie podoba.Nawet dino-park. Nic nie mam do Pana Bogusia , ma dobry zawód i niech tak pozostanie.Sam się facet wykończy jak będzie dalej świat w czarnych kolorach widział.Trochę uśmiechu i optymizmu Panie Bogusławie.Zbyt częste nie zadowolenie może spowodować u Pana depresję, a takiego wyborcę to byśmy tu nie chcieli widzieć. Pozdrawiam wszystkich i napiszcie coś o dino-parku.

no to dawajcie ten park do Karpacza- na bank powstanie i znów bedzie miało miasto kolejna atrakcje- a Szklarska wymrze smiercia naturalna.

Do [propozycja]: To naprawdę dobry pomysł. Niech Karpacz zostanie na zawsze stolicą tandety i dziadostwa. Jego symbolami niech będą dinozaury, kowboje z dykty i nieczynna stacja kolejowa.

Na burmistrza to się szykuje Zając. Posadka w lasach państwowych nie pewna, więc na stołek się pcha. Z GIRą już się skumał. To ich kandydat.

A co ty masz do ludzi bez wykształcenia.To jest tylko zwykłe forum ,i każdy może napisać swoje zdanie ,bez względu na wykształcenie ,i poziom inteligencji.Nie wszystkie zdania forumowiczów musisz brać dosłownie.Niektórzy piszą swoje zdanie używając przenośni.W większości wypowiedzi i tak nic nie zmienią , albo niewiele.Forum to wymiana zdań ,dla niektórych dobra zabawa, lub poznanie jak myślą inni.Co studia skończyłeś , i uważasz się za idola wiedzy..Nikogo nie obrazisz ponieważ nie jesteś tego wart żeby twoje znanie miało tu jakiekolwiek znaczenie.

Chciałam zwrócić uwagę na to co dzieje się w Urzędzie Miasta jeżeli chdzi o wzrost a raczej przerost zatrudnienia.Tego jeszcze nie było.Za chwilkę będzie 100 osób pracowało żeby pracować za p.Wichniaka.Jeżeli byłaby to prywatna firma to dawno by doprowadził Pan ją do bankrudztwa.Ale że to My płacimy zaWaszą zabawę w zarządzanie Miastem to się z tym nie liczycie.To o czym piszę jest do sprawdzenia(widomości ze żródła).Druga sprawa to radość p.Wichniaka z kanalizacji która będzie utrapieniem przyszłych pokoleń Szkl.Poręby.Mam na myśli koszty jakie będzie ponosił każdy miszkaniec przez wiele,wiele lat za energię(przepompownie).Myślęże metr sześcięnny scieków i wody może przekroczyć nawet 30zł.O to Panstwo pytajcie.Pytajcie co z obwodnicą i tirami.Przecież tak obecna władza dreptała po "zebrach"przed wyborami.Panowie i Panie my o tym pamiętamy a wy będziecie musieli się z tych mrzonek wytłumaczyć.Mam nadzieję że już drugi raz na takie oszustwa Panów Wichniaków,Brożków.Sokolińskich czy Kupisów nie damy się nabrać.Głęboko w to wierze.Obym nie doczekała takiej chwili że Szklarska Poręba będzie dzielnicą np.Lwówka.

W koło zima i mróz a tu dinozaury podążają do Szklarskiej. Jechałem samochodem do Jeleniej i widziałem na własne oczy. Dinozaury żyły na ziemi przed milionami lat i pewnie było im niespieszno do miasta w którym jedna Ekonomistka pisze bankrudztwo zamiast bankructwo. Nie cchodzi tu o język polski ale przecież to termin ekonomiczny i powinna wiedzieć. No chyba, ze jej nick (a raczej ksywa)nie ma nic wspólnego z rzeczywistością. Podobnie jak wszystko o czym napisała. Nawet dinozaurem nie chciałbym być w mieście w którym takie ekonomistki mieszkają...
Z jurajskim pozdrowieniem
FredFlinston

I tak wyginą! Wszak epoka lodowcowa się rozpoczęła :))))

A jednak dinozaury przybyły. Jest ich tam chyba ponad 50. Są małe i duże, roślinożerne i drapieżniki. Widziałem też, że ogrodzili Esplanadę a więc w końcu ruszyła budowa toru saneczkowego. "Przecinka" pod nowy wyciąg na Szrenicy jest gołym okiem widoczna. Idzie wiosna, coraz bardziej podoba mi się nasze miasto.