To jest archiwalna wersja serwisu nj24.pl Tygodnika Nowiny Jeleniogórskie. Zapraszamy do nowej odsłony: NJ24.PL.

Czas górskich fotografów

Czas górskich fotografów

W tym roku, w Jeleniej Górze odbędzie się XIX Biennale Fotografii Górskiej. Organizowany w dwuletnim cyklu, międzynarodowy konkurs, uznawany jest w środowisku fotograficznym, za jedno z najważniejszych wydarzeń w kraju. To konkurs o najdłuższej w Polsce, ponadtrzydziestoletniej tradycji. Adresowany jest do wszystkich fotografujących góry, ich piękno i wszelkie przejawy ludzkiej aktywności na terenach górskich.

Konkurs skierowany jest zarówno do artystów, jak i do amatorów fotografii, bez żadnych ograniczeń wiekowych. Prezentacji pokonkursowej zazwyczaj towarzyszą wystawy fotografii poświęcone tematyce górskiej, wykonane na najwyższym poziomie artystycznym.

- W tym prestiżowym konkursie fotograficznym mogą brać udział wszyscy fotografujący. Każdy autor może nadesłać do dziesięciu prac w technice dowolnej. Na zwycięzców czekają trzy główne nagrody o łącznej wysokości 5 tys. złotych, Grand Prix (5 tys. zł) i nagroda specjalna - za tematykę Tatrzańską, w postaci jednorocznego zezwolenia na poruszanie się poza szlakami w Tatrzańskim Parku Narodowym. Podobnie, jak w poprzednich edycjach, jury zastrzega sobie prawo innego podziału nagród - mówi kurator Biennale Ewa Andrzejewska.

Prace na konkurs należy przesyłać na adres organizatora: Jeleniogórskie Centrum Kultury 58-500 Jelenia Góra, ul. 1 Maja 60, w nieprzekraczalnym terminie do 15 czerwca 2016 r. Otwarcie wystawy pokonkursowej w Muzeum Karkonoskim zaplanowano na 9.09.2016 r.
Szczegółowe informacje o regulaminie XIX Biennale Fotografii Górskiej na stronie internetowej www.bfg.org.pl.