To jest archiwalna wersja serwisu nj24.pl Tygodnika Nowiny Jeleniogórskie. Zapraszamy do nowej odsłony: NJ24.PL.

Ciężarówka zawadziła dom i wpadła do rzeki

Ciężarówka zawadziła dom i wpadła do rzeki

W Wojcieszowie dziś rano zjeżdżająca ul. Robotniczą ciężarówka zawadziła o domek jednorodzinny i wpadła do Kaczawy. Kierowca trafił do szpitala, trwa usuwanie skutków zdarzenia.

Do wypadku doszło około godz. 9. Kierowca ciągnika siodłowego DAF z naczepą wypełniona mączką wapienną zjeżdżając ul. Robotniczą do ul. Chrobrego tuż przed skrzyżowaniem stracił panowanie nad pojazdem. Ciężarówka zawadziła o domek jednorodzinny, doszczętnie niszcząc przybudówkę, a potem naczepa zsunęła się do Kaczawy, a kabina ciągnika uderzyła w nadbrzeżne drzewo.

68-letni kierowca był w całkowicie zniszczonej kabinie zakleszczony do momentu przyjazdu strażaków, którzy przy użyciu specjalistycznego sprzętu uwolnili go z pojazdu. Był przytomny, a obrażenia, których doznał okazały się niezagrażające życiu. Na miejsce wezwano helikopter ratunkowy, ale okazał się niepotrzebny, kierowcę karetka przewieziono do szpitala w Jeleniej Górze.

I strażacy, i policjanci obecni na miejscu zgodnie mówią o cudzie, bo trudno było się spodziewać, że z tak zniszczonej kabiny można było wyciągnąć kogoś żywego. Dużo szczęścia mieli także mieszkańcy domku ze zniszczona przybudówką – gdyby w feralnym momencie był ktoś w środku, też mogłoby dojść do tragedii.

Aspirant Janusz Kowalczyk ze złotoryjskiej policji nie podejmuje się jeszcze określić przyczyn wypadku. – Ulica w tym miejscu jest kręta, stroma, a poranny deszcz sprawił, że była śliska. To mogło być przyczyną wypadku. Oczywiście zostanie sprawdzone, czy pojazd był sprawny, czy nie był przekroczony tonaż ładunku, czy kierowca był trzeźwy (w szpitalu pobrano mu krew, nie badano stanu trzeźwości na miejscu ze względu na priorytet akcji ratującej zdrowie i życie). Wyniki będą jednak dopiero za jakiś czas – mówił. Policjanci z drogówki obecni na miejscu zdarzenia przyznają, że wypowiedzi świadków mogą wskazywać na awarię hamulców. To jednak nic pewnego.

Usuwanie skutków zdarzenia potrwa pewnie do późnych godzin popołudniowych. Z Kaczawy trzeba było wydobyć zbiorniki z paliwem (na szczęście nie zostały rozszczelnione), wyładować (częściowo ręcznie) mączkę z naczepy. Dopiero wtedy można będzie podnieść wrak. Te prace jednak nie ograniczają ruchu na ul. B. Chrobrego, głównej ulicy w Wojcieszowie, ale ul. Robotnicza jest zamknięta.

Fachowcy sprawdzili także stan domku jednorodzinnego, w który uderzyła ciężarówka. Na szczęście uszkodzenia nie oznaczają konieczności opuszczenia domu przez mieszkańców. 

Wojcieszów_ciężaróka w Kaczawie (1) (1024x684).jpg
Wojcieszów_ciężaróka w Kaczawie (2) (1024x621).jpg
Wojcieszów_ciężaróka w Kaczawie (3) (1024x683).jpg
Wojcieszów_ciężaróka w Kaczawie (4) (932x1024).jpg
Wojcieszów_ciężaróka w Kaczawie (6) (1024x682).jpg
Wojcieszów_ciężaróka w Kaczawie (7) (1024x613).jpg
Wojcieszów_ciężaróka w Kaczawie (8) (1024x632).jpg
Wojcieszów_ciężaróka w Kaczawie (9) (1024x598).jpg
Wojcieszów_ciężaróka w Kaczawie (10) (1024x683).jpg
Wojcieszów_ciężaróka w Kaczawie (11) (1024x596).jpg
Wojcieszów_ciężaróka w Kaczawie (12) (1024x837).jpg
Wojcieszów_ciężaróka w Kaczawie (1024x664).jpg

Komentarze (12)

niech jeszcze przedłużą wiek emerytalny to takich wypadków będzie więcej, współczucie dla kierowcy - niestety nie każdy ma taką posadkę jak niesiołowski i reszta tej ferajny z wiejskiej :(

Gdyby jechał z przepisową prędkością, to by nic się stało... tak samo to się tyczy buraków w wywrotkach, jadących rano przez Dziwiszów (chyba do Wilkowa) - 70 km/h w terenie zabudowanym!

68 lat!! To jakiś żart? Rozumiem, że uprawnienia na przwóz rzeczy i badania okresowe zdrowia kierowców zawodowych są tylko po to aby lekarze mieli dodatkowe źródło dochodów a pseudo instruktorzy do zarabiania na prowadzeniu kursów. Takie wypadki jednak będą zdarzać się czesciej, bo liczy się kasa a nie bezpieczeństwo.

"Ciężarówka zawadziła dom" chyba zawadziła o dom, nie czepiam się tak tylko

I to był jego ostatni kurs.

każdy chce tej emerytury to musi na nią zarobić i te 68 lat mieć żeby ją dostać ......to nie wina kierowcy ani jego wieku !!!! młodzi są gorszymi kierowcami !!!! wiecej wypadków powodują na to trzeba zwrócić uwagę ....

Co wy pitolicie o emeryturach. Ten gość z racji swojego wieku nei został objęty nowym wiekiem emerytalnym i powinien byc na emeryturza kika lat temu bo jego obowiązywał wiek emerytalny do 65 lat. Więc panie dziadek co robiłes w tym samochodzie? Zabierałes pracę młodym i dodatkowo nei opanowałes kierownicy

Boże ludzie jak nie znacie tej trasy to poco się udzielacie ze to wiek kierowcy zawinił tylko stromy zjazdy i warunki na drodze. Taki kierowca co ma 50-60 lat doświadczenie niż 30 latek.I jeżeli nie znacie tych dróg to się nie udzielajcie.

Tak to wyglądało przed wypadkiem. Widać że nawet roku nie miał ten płot, po którym nie pozostał żaden ślad.

https://maps.google.pl/?ll=50.95152,15.921786&spn=0.012112,0.033023&t=m&...

Ten konkretny człowiek juz dawno powinien byc na emeryturze, miał do niej prawo, ale z czasem tacy jak on będą jeździć nagminnie wywrotkami po 40 ton.
Trzeba zdjęcie wysłać Tuskowi Donaldowi, co wszystkie rozumy POzjadał i zreformował system wieku emerytalnego..

To pewno był ciągnik z DJ

Hello guys. I'm a beautiful and naughty girl who wanna be your lover and friend!! MY LINK: http