Cenne wygrane kadetek

Dwa bardzo ważne i cenne zwycięstwa w lidze dolnośląsko – lubuskiej kadetek odniosły młode koszykarki MKS - MOS Karkonosze W zaległym, środowym meczu wygrały z MOS Ślęzą Wrocław 71:51 (15:14, 17:15, 22:6, 17:16), trzy dni później pokonały AZS PWSZ Gorzów Wlkp. 52:45 (7:11, 13:15, 19:6, 13:13).

Choć dolnośląskie derby zaczęły się od prowadzenia jeleniogórzanek 10:2, w dwóch kwartach przewaga drużyny trenera Marcina Markowicza była minimalna (32:29). Po ostrej reprymendzie w szatni w przerwie, o sukcesie gospodyń zadecydował pogrom rywalek w trzeciej ćwiartce (22:6). Skoncentrowane „karkonoszki” popełniały mniej błędów własnych i celniej rzucały. W zaciętej konfrontacji z rosłymi akademiczkami z Gorzowa Wlkp. zabrakło kontuzjowanych zawodniczek podkoszowych, Julii Polowczyk (17 pkt. w derbach) i Natalii Kobus. Sobotni mecz miał duże znaczenie dla układu tabeli. W pierwszej rundzie MKS – MOS Karkonosze były gorsze o trzy „kosze”. Jeleniogórska wygrana różnicą 7 „oczek”, a tym samym lepszy bilans bezpośrednich spotkań, awansował je na trzecie miejsce (9 zwycięstw, 4 porażki). W najbliższym meczu we Wrocławiu „karkonoszki” chcą urwać punkty niepokonanym koszykarkom WKK.

W obu potyczkach najwięcej punktów zdobyły: Karolina Stefańczyk 37, Celina Kwietoń 27, Oliwia Bogacz 21 i Angelika Kryszpin 11.

Kadetki z KS „Wichoś” pokonały w Wschowej rówieśniczki z Korony 61:48. Najcelniej rzucały do kosza Angelika Stefan 23, Sandra Lewkowicz 11 i Katarzyna Sławińska 10.