Składa się na niego m.in. bieżnia, skocznia, boisko wielofunkcyjne. Kosztowało to ponad 900 tysięcy złotych, z czego 600 tysięcy dało miasto, pozostałe 300 to dotacja z budżetu państwa.
– W naszym regionie pierwszy, ale na Dolnym Śląsku to już chyba 36. taki obiekt – podkreśliła Grażyna Malczuk, wiceprzewodnicząca Sejmiku Województwa Dolnośląskiego. – To świetny pomysł. Młodzież do niedawna odchodziła od dyscyplin lekkoatletycznych mimo, że kiedyś mieliśmy w tej dziedzinie wiele sukcesów. Nie było zainteresowania tym sportem bo i nie było obiektów, na których ta młodzież mogłaby uprawiać te dyscypliny. Nie są to tak medialne dyscypliny jak gry zespołowe, tu człowiek zmaga się sam ze sobą.
– Niewiele zostało szkół w Jeleniej Górze, które nie miałyby przyzwoitych boisk – podkreślił prezydent Marcin Zawiła. Szkoła zamierza otworzyć w przyszłym roku klasę lekkoatletyczną. - To dobry pomysł, zadaniem szkoły jest zachęcanie młodzieży, która niekoniecznie chce uprawiać sport, do jego uprawiania – powiedział.
– Bardzo się cieszymy z tego obiektu – mówi Dorota Bińkowska, dyrektor Szkoły Podstawowej nr 3. – Przede wszystkim będą z niego korzystali uczniowie, ale zgodnie z założeniami projektu, udostępnię go także okolicznym mieszkańcom.
Boisko funkcjonuje już od jakiegoś czasu, młodzież miała okazję poćwiczyć na boisku czy bieżni. – Uczniowie bardzo chętnie ćwiczą, na pewno jest mniej zwolnień lekarskich – śmieje się pani dyrektor.
Co wybudowano?
Inwestycja przy Szkole Podstawowej nr 3 w Jeleniej Górze zakładała budowę ogrodzonego obiektu lekkoatletycznego, składającego się między innymi z następujących elementów:
- bieżni lekkoatletycznej 4-torowej okólnej o obwodzie 200 metrów z bieżnią 6 torową prostą do 60 metrowego sprintu;
- skoczni w dal z rozbiegiem;
- rzutni do pchnięcia kulą;
- boiska wielofunkcyjnego o wymiarach 22x44 m;
- oświetlenia i monitoringu obiektu;
- zagospodarowanie terenu.
- zakup sprzętu lekkoatletycznego;
Program realizowany jest pod patronatem Polskiego Komitetu Olimpijskiego i Polskiego Związku Lekkiej Atletyki. Wykonawcą robot była firma „Bellsport” z Bytomia. Realizacja zadania trwała od 23 lipca do 25 października.
Komentarze (5)
Jedna rzecz która się obecnej ekipie rządzącej krajem rzeczywiście udała - Orliki i infrastruktura sportowa przy szkołach. Serce rośnie jak się patrzy na dzieci "haratające w gałę" na boisku szkolnym. Wreszcie jest alternatywa dla spędzania czasu przed komputerem. Mam nadzieję, że za kilka lat nie okaże się że boiska budowane były z materiałów niezgodnych ze specyfikacją i nadają się jedynie do zaorania. Pozdrawiam serdecznie - Marcin Kaflik z Cieplic
''Mam nadzieję, że za kilka lat nie okaże się że boiska budowane były z materiałów niezgodnych ze specyfikacją i nadają się jedynie do zaorania'' - tak by bylo, gdyby budowane bylo przez bezrobotnego, ambitnego Fafl....Kaflika. Wyrzuconego juz wczesniej na zbity pysk za nierobstwo i probujacego pobierac oplaty za zarty.
faflik z Cieplic jestes jak Nostradamus ,a ja sadzilem ,ze jak Reksio. Oh jak mi przykro wobec Twojej ..... No wlasnie?
Marcin Kalfik dostal wreszcie prace. Przy malowaniu pasow. W pierwszy dzien pomalowal 20 kilometrow pasow, wdrugi 5 kilometrow a w trzeci tylko 1 kilometr. Wzywa go szef, Marcin Zawily i pyta: Co sie z Toba dzieje Fafl....Kalfik, znaczy sie? Coraz wolniej pracujesz. Znow na zbity pysk chcesz wyleciec?
Ja? Wolno pracuje? Po prostu do wiadra z farba mam coraz dalej.
After they took away often the playlist element it has become definitely not worthy of actually $3. Something beneficial in the exact location is offered without cost.
doudoune moncler marron http