To jest archiwalna wersja serwisu nj24.pl Tygodnika Nowiny Jeleniogórskie. Zapraszamy do nowej odsłony: NJ24.PL.

Blues Symfonicznie na inaugurację Września

Blues Symfonicznie na inaugurację Września

Już w najbliższą sobotę, 3 września, o godz. 20.00 na jeleniogórskim rynku szczególne wydarzenie z udziałem Orkiestry Symfonicznej Filharmonii Dolnośląskiej. Będzie to wyjątkowy koncert plenerowy, łączący różne muzyczne światy, zaplanowany na efektowną inaugurację 58. Września Jeleniogórskiego. Pod ratuszem zabrzmi „Blues Symfonicznie”, w wykonaniu jeleniogórskich filharmoników pod dyrekcją Mieczysława Ungera oraz solistów ze śpiewającą Marzeną Ugorną na czele. 

Marzena Ugorna jest jedną z najlepiej zapowiadających się wokalistek młodego pokolenia, stypendystką Ministra Kultury, znaną publiczności z finałowych występów w popularnych programach telewizyjnych „Szansa na sukces” i „The Voice of Poland”.
„Blues Symfonicznie” to kilkanaście specjalnie wybranych przez nią znanych utworów w nowych aranżacjach Tomasza Filipczaka. Wśród nich są wielkie przeboje Martyny Jakubowicz, Janis Joplin, Jamesa Browna, Tadeusza Nalepy, Czesława Niemena i Tadeusza Woźniaka.

Koncert będzie muzycznym dopełnieniem tegorocznego Festiwalu Art&Glass, który trwać będzie na jeleniogórskim Placu Ratuszowym przez dwa dni, 3-4 września 2016 r