To jest archiwalna wersja serwisu nj24.pl Tygodnika Nowiny Jeleniogórskie. Zapraszamy do nowej odsłony: NJ24.PL.

Bilet do teatru za 300 groszy

Bilet do teatru za 300 groszy

12 maja 2018 po raz czwarty obchodzony będziemy Dzień Teatru Publicznego. Z tej okazji w całej Polsce organizowana jest akcja „Bilet do teatru za 300 groszy” z udziałem Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego oraz Instytutu Teatralnego im. Zbigniewa Raszewskiego. Tego dnia publiczne teatry uczestniczące w akcji sprzedawać będą bilety na wybrane spektakle dokładnie za 300 groszy. W Jeleniej Górze za 3 zł obejrzeć będzie można spektakl "Mąż i żona" w reż. Wiesława Cichego w Teatrze im. C. K. Norwida (12 maja, godz. 19.00, scena przy ul. Krótkiej) oraz „Chodź na słówko” w reżyserii Laury Słabińskiej w Zdrojowym Teatrze Animacji (13 maja, godz. 16.00). 

UWAGA! Sprzedaż biletów na spektakle za 300 groszy prowadzona będzie wyłącznie w kasach teatrów, tylko w sobotę, 12 maja, w Tetrze Norwida od godz. 12.00, a w Zdrojowym Teatrze Animacji w godz. od 14.00 do 16.00. Jedna osoba zakupić może maksymalnie 2 bilety. Nie ma możliwości wcześniejszej rezerwacji miejsc. 

Pomysł takich obchodów Dnia Teatru Publicznego zrodził się w 2015 roku, kiedy teatr publiczny w Polsce świętował 250-lecie swojego istnienia. Majowa akcja biletu za grosze, w którą zaangażowało się wówczas 100 teatrów publicznych w całej Polski, była jednym z najważniejszych wydarzeń obchodów i cieszyła się wielkim powodzeniem. Na widowniach zasiadło blisko 50 tysięcy widzów – także, a może przede wszystkim, tych, którzy do teatru zaglądają rzadko lub wcale.
W tegorocznej akcji „Bilet do teatru za 300 groszy” z okazji Dnia Teatru Publicznego znów weźmie udział dokładnie 100 teatrów z 39 polskich miast. Sprzedaż biletów – prowadzona tylko w kasach teatrów – rozpocznie się 12 maja, ale spektakle będą wystawiane przez cały tydzień – aż do 20 maja. O tym, że w teatrze „grosze grają rolę” przypominać będzie symboliczna cena biletu, która wyniesie w tym roku 300 groszy (3 zł).
Więcej na temat akcji na www.dzienteatrupublicznego.pl. 

ZTA - Chodź na słówko - plakat.jpg