To jest archiwalna wersja serwisu nj24.pl Tygodnika Nowiny Jeleniogórskie. Zapraszamy do nowej odsłony: NJ24.PL.

Koncerty online Filharmonii Dolnośląskiej

Fot. Filhamonia Dolnośląska

Melomani nie są pozbawieni przyjemności uczestniczenia w koncertach. W styczniu Filharmonia Dolnośląska przygotowała dla nich ciekawe koncerty, dostępne online. Koszt biletu 10 zł.

Cykl koncertów rozpoczyna się karnawałowym Niedzielnym Porankiem Muzycznym (10.01), skierowanym do najmłodszych melomanów. Nie zabraknie hucznego balu, pełnego zabawy i tańca.
15 stycznia o godz. 19.00 warto zarezerwować czas na
noworoczny koncert symfoniczny pt. „Tango” z udziałem Orkiestry Symfonicznej Filharmonii Dolnośląskiej pod batutą Jerzego Koska. W programie koncertu online: Pieśni w aranżacjach na saksofon sopranowy i altowy i orkiestrę smyczkową Carlosa Gardela. Solistką koncertu będzie Alina Mleczko, a oprócz Orkiestry, towarzyszyć jej będzie zespół Tango Attack.
Na zakończenie stycznia (22.01) – twórczość wybitnych kompozytorów, m.in. Astora Piazzolli czy Sergiusza Prokofiewa, w wykonaniu filharmoników jeleniogórskich pod batutą Szymona Makowskiego, z udziałem świetnego muzycznego duetu: Jana Jakuba Bokuna – klarnecisty oraz Jakuba Kościuszko, grającego na gitarze klasycznej. Koncert jest współorganizowany i współfinansowany w ramach programu Instytutu Muzyki i Tańca „Dyrygent – rezydent”.
Dostęp online jest do kupienia na platformie streamingowej Filharmonii Dolnośląskiej.

Komentarze (1)

Jaki koncert online ,skoro 60 osób siedzi koło siebie na scenie .To jest koncert bez widowni.