To jest archiwalna wersja serwisu nj24.pl Tygodnika Nowiny Jeleniogórskie. Zapraszamy do nowej odsłony: NJ24.PL.

Bieg i Wjazd Kowary–Okraj w kulinarnej oprawie

Bieg i Wjazd Kowary–Okraj w kulinarnej oprawie

Kowary zapraszają na swoje największe, tegoroczne sportowo – kulinarne święto. Dwudniowy cykl imprez rozpocznie już we wtorek, 14 sierpnia, na skwerze przy ulicy Jagiellończyka Festiwal Smaków Świata, czyli pierwszy kowarski Zlot Food Trucków. Dzień później, 15 sierpnia, w tym samym miejscu, odbędzie się start 5. Biegu Górskiego „Kowary – Okraj” oraz 21. Kolarskiego Wjazdu „Kowary – Okraj”. Gospodarze Kowar gorąco zachęcają do udziału w wydarzeniach wszystkich miłośników dobrego jedzenia oraz wysiłku fizycznego w pięknych karkonoskich plenerach, zapowiadając, że przez dwa wakacyjne będzie można świetnie bawić się u nich w rodzinnej, piknikowej atmosferze.

Zlot Food Trucków we wtorek, 14 sierpnia, o godz. 14.00. Ma to być kulinarna podróż po Europie W programie coś i na słodko, i na słono. Święto smaków, zarówno tych popularnych, jak i tych bardziej egzotycznych, będzie kontynuowane również następnego dnia od godziny 10.00.

15 sierpnia w tym samym miejscu odbędzie się start 5. Biegu Górskiego „Kowary – Okraj” oraz 21. Kolarskiego Wjazdu „Kowary – Okraj” (w kategorii szosa oraz MTB). Każdy uczestnik będzie miał szansę podjąć próbę sprawdzenia swojej wytrzymałości w niezwykle wymagającej wspinaczce z centrum Kowar do położonej na poziomie 1046 m n.p.m. urokliwej Przełęczy Okraj. Uczestnicy mają do pokonania na kilkunastometrowej trasie prawie 600-metrową różnicę wzniesień. W tej wymagającej dobrej kondycji rywalizacji mogą uczestniczyć zawodowcy i amatorzy. Start zawodów sportowych o godz. 9.00. Szczegółowe informacje o imprezie, regulamin oraz formularz zapisów znaleźć można na internetowej stronie: www.kowary.pl Serdecznie zapraszamy do rywalizacji o miano dla najlepszego biegacza i kolarza Wschodnich Karkonoszy! Uwaga: liczba miejsc we wjeździe i biegu ograniczona!

Food Truck Kowary 2018.jpg
Kowary 1.jpg
Kowary 2.jpg
Kowary 3.jpg