To jest archiwalna wersja serwisu nj24.pl Tygodnika Nowiny Jeleniogórskie. Zapraszamy do nowej odsłony: NJ24.PL.

Barcinek: Uczniowie doczekali się sali gimnastycznej

Barcinek: Uczniowie doczekali się sali gimnastycznej

- W końcu mamy salę gimnastyczną z prawdziwego zdarzenia – cieszy się dyrektor szkoły podstawowej w Barcinku. Placówka, która sąsiaduje z orlikiem, doczekała się obiektu sportowego wewnątrz budynku.

- To ukłon w stronę dzieci, które do tej pory musiały ćwiczyć na ciasnym korytarzu – mówi wójt gminy Stara Kamienica – Wojciech Poczynek. Szkoła powiększyła się nie tylko o salę gimnastyczną, ale i dwa pomieszczenia dydaktyczne, bibliotekę oraz pomieszczenia socjalne. Prace trwały od lipca zeszłego roku.

- Było sporo problemów, związanych tylko i wyłącznie przez pogodę. Deszcze uniemożliwiły nam prace przy elewacji, dlatego nie są one ukończone. Jest to kwestia kilku dni, zanim się z tym uporamy. Mimo to, wszyscy się cieszą, bo to naprawdę wspaniały obiekt, przy którym pracowało około 30 pracowników – mówi Janusz Krawczyk, wykonawca zlecenia.
Na skromne, ale uroczyste otwarcie przybyło sporo gości m.in. dolnośląski wice - kurator oświaty - Danuta Leśniewska, która zachwycona była efektem prac.

- Przyznam, że ze względu na Prima Aprilis jechałam tak na 90% przekonana co do tego otwarcia. Dreszczyk emocji troszkę był, jednak to nie żart z czego jestem zadowolona. Szkoła stała się samodzielna, co jest milowym krokiem w jej rozwoju. Dzięki takim działaniom samorządu, realnie wyrównują się szanse dla młodzieży, zwłaszcza tak utalentowanej jak tu w Barcinku. Czy Barcinek może być dumny? Zdecydowanie tak. Jak podkreślał wójt, Stara Kamienica nie należy do najbogatszych gmin, a jednak udało się zrealizować to wyzwanie. Teraz będzie pora, aby zastanowić się nad patronem szkoły czy sztandarem, co będzie kolejnym krokiem w rozwoju tej szkoły – tłumaczyła kurator.

W dość długiej historii szkoły (datuje się na początek lat 70.) szkoła nie miała własnego obiektu wewnątrz budynku. Teraz szkoła wraz z orlikiem współtworzy kompleks sportowy, ponieważ wewnątrz placówki są toalety, prysznice i pomieszczenie do użytkowania przez sportowców i trenerów. – Rok w rok przemycały się informacje do gminy o budowie sali. Gdy powstał orlik, coraz bliżej było realizacji tego planu. Teraz wszystko ze sobą współgra i to właśnie nam chodziło – mówi dyrektor SP – Krzysztof Kuzia.

- Stawianie kontenerów przy orliku, gdzie miały być szatnie, toalety i prysznice moim zdaniem nie są dobrym rozwiązaniem, zwłaszcza w zimie. Udało się zrealizować nasze marzenia. Wytrwała praca zespołu kierownictwa gminy doprowadziły do pozyskania środków finansowych. Zajęliśmy szóste miejsce w Polsce w przeliczeniu na jednego wśród gmin miejskich, które skutecznie pozyskiwały środki. Wszyscy zdali egzamin, zarówno z cierpliwości jak i mądrości. W końcu jest komfortowo – mówi wójt gminy Starej Kamienicy – Wojciech Poczynek.

Uczniowie dojeżdżają do szkoły z okolicznych miejscowości. Dla nich to spełnienie marzeń - w końcu mają gdzie ćwiczyć. Na oficjalnym otwarciu swoimi występami artystycznymi zachwycili wszystkich gości. Odbyły się one już na nowym obiekcie.

- Wychowanie fizyczne w końcu nie będzie się odbywać się na korytarzach. Jest rewelacyjnie. Zostaną dokupione drabinki i inne akcesoria. Na sali będą odbywać się również spotkania, zebrania, apele czy koncerty. Biblioteka i dodatkowe sale to dla nas również ułatwienie, ponieważ do tej pory uczniowie uczyli się na dwie zmiany. Ci drudzy przyjeżdżali do szkoły na 11. Teraz będzie o wiele łatwiej pomieścić wszystkich naszych uczniów – dodaje dyrektor szkoły.

Warto dodać, że z roku na rok jest ich coraz więcej. Obecnie uczy się w niej około 200 dzieci.

Barcinek: Uczniowie doczekali się sali gimnastycznej
Barcinek: Uczniowie doczekali się sali gimnastycznej
Barcinek: Uczniowie doczekali się sali gimnastycznej
Barcinek: Uczniowie doczekali się sali gimnastycznej
Barcinek: Uczniowie doczekali się sali gimnastycznej
Barcinek: Uczniowie doczekali się sali gimnastycznej
Barcinek: Uczniowie doczekali się sali gimnastycznej
Barcinek: Uczniowie doczekali się sali gimnastycznej
Barcinek: Uczniowie doczekali się sali gimnastycznej
Barcinek: Uczniowie doczekali się sali gimnastycznej
Barcinek: Uczniowie doczekali się sali gimnastycznej
Barcinek: Uczniowie doczekali się sali gimnastycznej
Barcinek: Uczniowie doczekali się sali gimnastycznej
Barcinek: Uczniowie doczekali się sali gimnastycznej
Barcinek: Uczniowie doczekali się sali gimnastycznej
Barcinek: Uczniowie doczekali się sali gimnastycznej
Barcinek: Uczniowie doczekali się sali gimnastycznej
Barcinek: Uczniowie doczekali się sali gimnastycznej
Barcinek: Uczniowie doczekali się sali gimnastycznej
Barcinek: Uczniowie doczekali się sali gimnastycznej
Barcinek: Uczniowie doczekali się sali gimnastycznej
Barcinek: Uczniowie doczekali się sali gimnastycznej
Barcinek: Uczniowie doczekali się sali gimnastycznej
Barcinek: Uczniowie doczekali się sali gimnastycznej
Barcinek: Uczniowie doczekali się sali gimnastycznej
Barcinek: Uczniowie doczekali się sali gimnastycznej
Barcinek: Uczniowie doczekali się sali gimnastycznej
Barcinek: Uczniowie doczekali się sali gimnastycznej
Barcinek: Uczniowie doczekali się sali gimnastycznej
Barcinek: Uczniowie doczekali się sali gimnastycznej
Barcinek: Uczniowie doczekali się sali gimnastycznej
Barcinek: Uczniowie doczekali się sali gimnastycznej
Barcinek: Uczniowie doczekali się sali gimnastycznej
Barcinek: Uczniowie doczekali się sali gimnastycznej
Barcinek: Uczniowie doczekali się sali gimnastycznej
Barcinek: Uczniowie doczekali się sali gimnastycznej
Barcinek: Uczniowie doczekali się sali gimnastycznej
Barcinek: Uczniowie doczekali się sali gimnastycznej
Barcinek: Uczniowie doczekali się sali gimnastycznej
Barcinek: Uczniowie doczekali się sali gimnastycznej
Barcinek: Uczniowie doczekali się sali gimnastycznej
Barcinek: Uczniowie doczekali się sali gimnastycznej
Barcinek: Uczniowie doczekali się sali gimnastycznej
Barcinek: Uczniowie doczekali się sali gimnastycznej
Barcinek: Uczniowie doczekali się sali gimnastycznej
Barcinek: Uczniowie doczekali się sali gimnastycznej
Barcinek: Uczniowie doczekali się sali gimnastycznej
Barcinek: Uczniowie doczekali się sali gimnastycznej
Barcinek: Uczniowie doczekali się sali gimnastycznej
Barcinek: Uczniowie doczekali się sali gimnastycznej
Barcinek: Uczniowie doczekali się sali gimnastycznej
Barcinek: Uczniowie doczekali się sali gimnastycznej
Barcinek: Uczniowie doczekali się sali gimnastycznej

Komentarze (2)

Brawo i to się chwali. Szkoda że nikt z miasta nie raczył być na otwarciu :pinch:

ale pieknie,czysciutko sa tam wogole szyby w oknach zycze wszystkiego najlepszego w uzytkowaniu super sali gimnastycznej