To jest archiwalna wersja serwisu nj24.pl Tygodnika Nowiny Jeleniogórskie. Zapraszamy do nowej odsłony: NJ24.PL.

Artystycznie na "Trójkowym" skwerze

Artystycznie na "Trójkowym" skwerze

Do soboty na Skwerze Radiowej Trójki w Szklarskiej Porębie potrwa letni festiwal sztuki „Art Skwer”. W programie pokazy, animacje i działania artystyczne oraz spektakle dla dzieci, młodzieży i dorosłych.

Na skwerze stanęły warsztaty rękodzielnicze – szklarski, plastyczny, kowalski i garncarski. Można spróbować swoich sił i samemu wykonać szklane mozaiki, popisać się talentem plastycznym, zrobić sobie naczynka lub figurki na kole garncarskim lub zobaczyć, jak w dawnych wiekach wytwarzano broń i narzędzia.
Animatorzy zabawią najmłodszych wielkimi bańkami mydlanymi, malowaniem twarzy, zabawami z chustą klanza albo tworzeniem zabawnych kształtów z baloników.

W piątek działania artystyczne na skwerze od godziny 14 do 18, a w sobotę od 15 do 19.
W ostatnim dniu festiwalu, w sobotę zobaczyć będzie można także proces wytopu szkła w mobilnym piecu hutniczym, samodzielnie wykonać szklane koraliki oraz zobaczyć, jak wygląda wypalanie ceramiki.
Każdy, bez względu na wiek będzie miał okazję do do nauczenia się podstawowych kroków break dance, top rock, foot work i freeze w czasie warsztatów tanecznych. Albo spróbować bardziej akrobatycznych wygibasów - stania na rękach i na głowie, przejścia w przód i w tył.

Rodzice zajęci działaniami artystycznymi lub tanecznymi będą mogli zostawić swe pociechy na interaktywnym placu zabaw, gdzie maluchy korzystając z oryginalnych zabawek i gier, wykonanych z drewna, ręcznie pomalowanych w kolorowe obrazy i wzory o tematyce cyrkowej na pewno miło spędzą czas.

Na godzinę 16. zaplanowano pierwszy spektakl „Śpiewające trampki”. To pokaz taneczno-akrobatyczno-komediowy, w której widzowie czynnie uczestniczą. O godzinie 17 będzie można się zobaczyć pokaz iluzjonistyczny, a godzinę później „Śpiewające trampki” wystąpią w akrobatyce na drabinie.

Art Festiwal zakończy się na wesoło magicznym show Pana Ząbka. Satyryczna postać z absurdalnym poczuciem humoru z pogranicza groteski, w przedziwnej fryzurze i ze złotymi zębami potrafi rozśmieszyć do łez, by za chwilę niespodziewanie zaskoczyć dreszczykiem grozy.