To jest archiwalna wersja serwisu nj24.pl Tygodnika Nowiny Jeleniogórskie. Zapraszamy do nowej odsłony: NJ24.PL.

Ambitne plany nowej burmistrz

Ambitne plany nowej burmistrz

– W kampanii wyborczej niczego nie obiecywałam, ale nadszedł czas, by przedstawić, co chcę zrobić – powiedziała Bożena Wiśniewska, nowa burmistrz Kowar na wczorajszym spotkaniu noworocznym. Jakie ma plany na 2015 rok?

Dzień wcześniej rada uchwaliła budżet i to jednogłośnie. – Mam wielką satysfakcję, że radni tak współpracują z władzami miasta. Nie wiem, jak bywało to wcześniej, ale teraz bardzo sprawnie to poszło. Owszem, były burzliwe dyskusje, ale przed głosowaniem – powiedziała Bożena Wiśniewska.
Spotkanie odbyło się w kowarskim domu kultury. Jako pierwszy punkt planów nowa burmistrz zaproponowała przebudowę Aleję Wolności. Ma to kosztować około 1,2 miliona złotych. – Jest to droga, która prowadzi do Podgórza, czyli tam, gdzie chcemy budować stację sportów zimowych – mówiła. – Mamy plan na 24 miejsca postojowe plus zatokę dla autobusów. W mieście nie ma takiego miejsca, gdzie można swobodnie zaparkować autobus.
Kolejnym punktem jest przebudowa drogi dojazdowej do Wysokiej Łąki. W planach jest też rozpoczęcie budowy łącznika od ul. Rejtana na Podgórze. Na 2015 rok przewidziano na to 420 tysięcy złotych. W Krzaczynie rozpocznie się modernizacja oświetlenia ulicznego – będzie to pierwszy etap przebudowy ciągów komunikacyjnych.
B. Wiśniewska zapowiedziała także kontynuację działań zmierzających do budowy Kowarskiej Stacji Sportów Zimowych. – Mam nadzieję, ze w tym roku uzyskamy pozwolenie na budowę – powiedziała.
Nowością ma być łącznik prowadzący z Parku Miniatur na kowarską starówkę. Będzie to szlak pieszy. – Marian Piasecki zdołał przyciągnąć masę turystów do Kowar, ale oni są tylko u niego. Chcemy zrobić ten szlak, by turysta mógł trafić także do centrum miasta – mówi burmistrz.
Szefowa Kowar chce wybudować scenę przy ul. Jagiellończyka, wraz z utwardzeniem terenu. W miejscu tym odbywają się imprezy miejskie.
Bardzo ciepło przez zgromadzonych przyjęty został pomysł budowy Kowarskiego Delfinka, czyli krytej pływalni przy Szkole Podstawowej nr 1. – Przybliżony koszt to 3 miliony złotych, ale inwestycja ma być finansowana w systemie 1/3 budżet państwa, 1/3 – budżet województwa i 1/3 budżet gminy. Dlatego będzie nas to kosztowało około miliona złotych – mówiła Bożena Wiśniewska.
Kolejnym zadaniem ma być uporządkowanie i zagospodarowanie kowarskiej wyspy. Nie wiadomo jeszcze, kto będzie za to płacił. B. Wiśniewska przewiduje dwa warianty. Pierwszy zakłada zrobienie tego ze środków gminy i UE, drugi – pozyskanie prywatnego sponsora. Listę planów zamyka punkt: przygotowanie terenów pod działalność strefy ekonomicznej.
Sporo pracy, jak na jeden rok.

IMG_5846.JPG
IMG_5847.JPG
IMG_5851.JPG
IMG_5856.JPG
IMG_5858.JPG
IMG_5859.JPG
IMG_5866.JPG
IMG_5872.JPG
IMG_5873.JPG
IMG_5874.JPG
IMG_5875.JPG
IMG_5877.JPG
IMG_5890.JPG
IMG_5907.JPG
IMG_5908.JPG
IMG_5914.JPG
IMG_5916.JPG
IMG_5919.JPG
IMG_5922.JPG

Komentarze (12)

Pani burmistrz czerwonych pogonić,to już będzie sukces!!!!!!!!!!

Czyżby nowa koalicja się tworzy PSL -UP,na ostatnim zdjęciu burmistrz Piechowic i p.Zakrzewska.PSL tylko na tym może przegrać.

"chcemy budować stację sportów zimowych" a śnieg importować z Rosji. Na wyspie proponuję Afrikanę /sztuczne słonce podgrzewana woda a co nie wolno bogatemu?

Na miejscu Piaseckiego ,po takich słowach kobiety ,przeniósł bym się do innego miasta .Bocholera wie co jeszcze wymyśla geniusze samorządowi.

jakieś nieeleganckie to towarzystwo, w płaszczach stłoczeni w jakejs sali mało reprezentacyjnej ale para wszędobylskich Eli i Witka nawet nawet

A co ze sportem w Kowarach

Dosyc ambitne plany ale skad na to kasa.Basen dawno juz by byl zeby nie szanowny pan Rajkowski ktorego glos przeciwko pogrzebal ta inwestycje.No i zostal pozniej burmistrzem.Dlatego ludzie powinni wiedziec co sie dzieje podczas glosowania RM i kto za czym glosowal.Nigdy nie doszloby to takiej sytuacji jaka ma miejsce obecnie ze radni ktorzy totalnie zawalili sprawe wody a teraz zajmuja te same stanowiska.Prawda jest taka ze chodzi o interesy i powiazania biznesowe.Ciekawe kto bedzie wykonywal te wszystkie inwestycje o ktorych mowa.Mam nadzieje ze nie firmy powiazane z ZEZK bo na bank cena bedzie podwojna.Pani burmistrz zawsze byla zaprzyjazniona z ta firma zwlaszcza za czasow swojej prezesury w PSS Spolem i napewno nie da zginac swoim dawnym znajomym.Czas pokaze, ale trzeba pamietac ze urzednicy wydaja pieniadze podatnikow czyli mieszkancow Kowar a nie swoje.Dlatego powinnismy patrzec im na rece i ze wszystkiego rozliczac.

Z tego co pamiętam to głosowania RADY MIASTA były emitowane przez naszą telewizję regionalna .Wszyscy mogli zobaczyć co się dzieje na takich spotkaniach ,lecz komuś się to nie podobało.

Ja w tym towarzystwie nie widzę nikogo nowego ta sam orkiestra pani Zak...? Pam Mich.....? pan Ziem...? i tym podobne dziwne towarzystwo ci od dziwnego zatrudniania ludzi na dziwne umowy o pracę jeszcze tego z fabryki maszyn brakuje, który ma tylu pracowników a nie ma żadnego, ci ludzie już tu mieszają od x lat a co z tego wychodzi to mamy efekty na codzień. Życzę powodzenia ale jakoś nie mogę im zaufać że chcą dla mieszkańców tego miasta dobrze. To miast żeby istniało to ludzkie miejsca pracy a nie turystyka i bajanie w obłokach. Ale życzę powodzenia zobaczymy co z tego będzie za jakiś czas.

A komu mogo sie to nie podobac jak naszym wspanialym radnym.Kazdy z nich ma jakis swoj interes w zasiadaniu w radzie.Pamietacie Celmera ktory ma przychodnie na przeciwko UM, tez byly radny nabyl grunt w tak dogodnym miejscu bo byl radnym.Historia sie powtarza i radny Wrona tez dostaje mieszkanie po bardzo krotkim okresie oczekiwania.Wielu ludzi czeka a dostaje on,no bo jest radnym.Reka reke myje i uklady zostaja i tworza sie nowe.Cichy uklad ZEZK z glowna architekt UM w sprawie przetargow i wyborze wykonawcow tez jest jakos przemilczany.Proceder trwa wiele lat i nikt jakos nic z tym nie robi.Priorytetem powinno byc zlikwidowanie tego komunistycznego tworu.Powszechna praktyka tej firmy jest sprzeniewierzanie pieniedzy wspolnot mieszkaniowych.Czyli ich okradanie.Ostatnio byla afera z glowna ksiegowa ktora przelala pieniadze wspolnoty na swoje oprocentowane konto i kosila odsetki.Ale cicho sza nikt nic nie wie.Moze czas pomyslec o usunieciu tego pasozyta co wypija soki z tego miasta,nie dajac nic w zamian.

nie widze tu jakoś nowych inwestycji. Wszystkie to kontynuacja pomysłów poprzedniej rady i burmistrza. Ale szacunek za to, że Pani nie kombinuje i chce kontynuować to co dobre. Powodzenia! Choć uważam, że w 1 rok to raczej może 60% planu zostanie wykonana