To jest archiwalna wersja serwisu nj24.pl Tygodnika Nowiny Jeleniogórskie. Zapraszamy do nowej odsłony: NJ24.PL.

10 lat Karawany

10 lat Karawany

Działający przy sobieszowskim „Muflonie” Teatr Osób Uzależnionych Karawana, prowadzony przez Tadeusza Rybickiego, swoje dziesięciolecie spointował premierą sztuki Petera Handkego „Publiczność zwymyślana”, którą zaprezentował licznie zgromadzonej widowni 20 grudnia.

Zwymyślana przez aktorów publiczność wcale nie czuła się urażona czy obrażona, przeciwnie – zgotowała aktorom owacje na stojąco. Nic dziwnego, bo prowokacyjny, przewrotny tekst austriackiego noblisty zabrzmiał zadziwiająco aktualnie i znajomo - podobny słychać na zupełnie innej, bynajmniej nie teatralnej sali.
- Pracowaliśmy nad tym tekstem tak długo, że w międzyczasie Peter Handke dostał Nobla – zwierzał się Tadeusz Rybicki po spektaklu. Dziękował wszystkim za minione dziesięć lat współpracy i obiecał, że ta Karawana będzie jechać dalej. A na koniec wszyscy wspólnie – aktorzy i publiczność częstowali się wspaniałym jubileuszowym tortem.
Teatr Karawana
„Publiczność zwymyślana”
Reżyseria: Tadeusz Rybicki
Występują: Bartłomiej Antonowicz, Janusz Belczyk, Beata Chłopeniuk, Anna Dymszel-Ciołek, Wernika Duchnowska, Anita Flont, Anna Jodko-Górska, Adam Marzec, Piotr Snochowski i Lesław Zamaro.
Więcej o spektaklu i Karawanie w najbliższym wydaniu „Nowin Jeleniogórskich” z 24 grudnia 2019 r. Zapraszamy do lektury! 

01.jpg
02.jpg
03.jpg
04.jpg
05.jpg
06.jpg
07.jpg
08.jpg
09.jpg
10.jpg
11.jpg
12.jpg
13.jpg
14.jpg

Komentarze (2)

100 Lat Karawaniarze!

Pani Weronika jak zawsze, pięknie się prezentuje. Szkoda, że informacja o występie ukazała się po spektaklu. Na pewno nie opuściłbym występu tej grupy aktorów. Pozdrowienia dla wszystkich a w szczególności Pani Weroniki. D...