To jest archiwalna wersja serwisu nj24.pl Tygodnika Nowiny Jeleniogórskie. Zapraszamy do nowej odsłony: NJ24.PL.

„Mieszko” denerwuje wspólnotę

„Mieszko” denerwuje wspólnotę

- To była taka ładna uliczka... - mówią mieszkańcy domu przy ul. Mickiewicza w Karpaczu. Ruszyła rozbudowa domu wczasowego „Mieszko” i wszystko się zmieniło. Brak miejsc parkingowych, hałas, ciasnota. Przybudówka nie powstaje zgodnie z projektem, ale nadzór budowlany nie zamierza wstrzymywać prac.

Sąsiedzi z domu naprzeciw potężnej przybudówki do „Mieszka” skarżą się na koparki kręcące się po ulicy, hałas, utrudnione – z powodu budowy – przejście do parku, czy brak miejsc parkingowych. Lista pretensji jest długa.

- Skoro jesteśmy sąsiadami, trzeba było do nas przyjść i porozmawiać. Uprzedzić, że będą trwały roboty. Na pewno moglibyśmy zawrzeć jakieś porozumienie – mówi Beata Gastoł-Bachłaj, która w domu naprzeciw przybudówki prowadzi restaurację.

Budowa kiedyś się skończy i problemy z jej powodu znikną. Niektórzy mają jednak także zastrzeżenia co do kształtu tego, co powstaje.
- Okna są poniżej chodnika – mówi Zbigniew Pleśniarski. - Czy tak projektuje się budynki?
Sąsiedzi poprosili nadzór budowlany o sprawdzenie, czy budynek powstaje zgodnie z projektem. Zwracają uwagę, że zasłania widok na ulicę, co łamie ład urbanistyczny. Ma to znaczenie nie tylko estetyczne, ale i praktyczne. Przechodnie nie znający miasta nie widzą placówki jednego z banków, która została „schowana” przez przybudówkę.

Cały artykuł w "Nowinach Jeleniogórskich" nr 31/09.
 

Komentarze (13)

Co tam "Mieszko"! Karpacz będzie miał wkrótce o wiele poważniejszy problem: hotel "Gołębiewski". Ale o tym jakoś dziwnie cicho. Ciekawe jak długo...

Wszystkich niezadowolonych mieszkańców Karpacza zapraszam do Szklarskiej Poręby.Jak zobaczycie, co się tutaj dzieje, a właściwie nie dzieje, to na pewno humory wam się poprawią.

POLITYCY MOGLIBY WZIĄZĆ SIĘ ZA PLANOWANIE A NIE TYLKO BUDOWY KTÓRE W WIĘKSZOSCI SĄ OBLICZONE NA PRZEJĘCIE WŁADZY MOŻE BY TAK ZROBIC PRAWDZIWY PLAN ZAGOSPODAROWANIA TERENU W POLSCE MAMY MAŁO GÓR I TAKIE MIEJSCA JAK JG CZY ZAKOPANE POWINNY MIEC OKRESLONE CO GDZIE WOLNO BUDOWAC JAK W JAKIM KOLORZE JAK WYSOKO ITD

ATAK W OGÓLE TO GDZIE JEST KONSERWATOR PRZYRODY MINISTERSTWO OCHRONY ŚRODOWISKA NADZÓR BUDOWLANY ITD?!?!?
w kieszeni oligarchów ktorym wolno wszystko uochhachahchaouuahc :woohoo: :woohoo: :woohoo: :silly: to mało zabawne nonie??? :evil:

Jak w ogóle można było się na taką budowę zgodzić.

A torowisko do granicy państwa,całkowicie nowa ulica 11 Listopada,Szklarska Górna - średnia Regeneracja nawierzchni 1 maja i innych ulic po skończonych inwestycjach Kanalizacyjno- ściekowych.Boiska przy podstawówce 1 Maja.6 nowych mostów.Dobrze prosperujące MZGl , MOPS i MOKSiAL i wiele innych instytucji promujących nasze miasto o tym nie chcesz napisać.Ogólna przestrzeń i swoboda, trasy rowerowe i narciarstwa biegowego, to nasze atuty.Zabetonujcie Karpacz i nie będzie większej różnicy pomiędzy Karpaczem a Poznaniem.

Dopóki Karpacz nie uruchomi linii kolejowej do Jeleniej Góry i nie zburzy Gołębiewskiego, nie powinien w ogóle odzywać się w sprawach rozwoju i promocji.

A po co ma o tym pisać, lepiej przemilczeć niewygodne tematy takie jak wybudowane boisko przy Waryńskiego, budowa sali gimnastycznej, budowa 2 kolejnych kompleksów boisk. Ale większość mieszkańców to widzi, a efektów będzie jeszcze więcej.

Zapomniałem o stworzeniu ośrodka kultury. Tego sosna nie widzi, że w Karpaczu takiego ośrodka nie ma.

Ogólnie w Karpaczu jest jedna wielka budowa. W porządku, ale co z ulicami zdewastowanymi przez ciężki sprzęt? Przykład: ul.Wilcz i Sarnia. Dlaczego nikt nie zadba o sprzątnięcie błota z ulic, itd,,,itd,,,

Dzięki za wsparcie,sam nie jestem w stanie przekonać opinii (sona)i innych że w Szklarskiej nic się nie dzieje. Może zaprosimy wstępnie gościa na przejażdżkę rowerową w góry Izerskie. Pokażemy mu co to znaczy przestrzeń , obcowanie z naturą.Pokażemy mu jak daleko są zaawansowane prace remontu torowiska i wiele innych inwestycji które zostały zakończone lub się kończy.Powiemy i pokażemy mu co było do tej pory a co się zmieniło.Może gościu zrozumie i doceni pozytywne atuty naszej gminy.

Czy pan Pleśniarski boi sie konkurencji bo ktos chce otworzyc sklep obuwniczy ,moze bedzie tanszy od jego sklepu.nie nie stac na sklep obuwniczy alicja i wielu mieszkancow karpacza tez .Dlaczego mamy jezdzic do jeleniej gory na zakupy jak ktos moze otworzyć taki sklep w karpaczu .wydaje mi sie ze to jest cala przyczyna opisania mieszka Konkurencja