To jest archiwalna wersja serwisu nj24.pl Tygodnika Nowiny Jeleniogórskie. Zapraszamy do nowej odsłony: NJ24.PL.

Łużniak jednak poza sejmikiem

Łużniak jednak poza sejmikiem

Według oficjalnych danych wyborczych, Jerzy Łużniak, dotychczasowy wicemarszałek województwa dolnośląskiego, nie zdobył mandatu w okręgu nr 4. Głosy oddane na listę PO dały jej 3 mandaty, SLD, PiS i komitet Dutkiewicza będą miały w naszym okręgu po jednym przedstawicielu. Lewicę będzie reprezentować w sejmiku Grażyna Malczuk, PO - Józef Kozłowski ze Zgorzelca, Iwona Krawczyk z Kamiennej Góry i Jerzy Pokój z Karpacza, PiS - Tadeusz Lewandowski, a komitet Dutkiewicza - Marek Obrębalski.

Na 186761  głosujących w okręgu nr 4, na niebieskiej karcie oddano 163287 ważnych głosów.


Komentarze (16)

Platforma swój wynik wyborczy zawdzięcza panu Pokojowi, który popierał ludzi z SLD (karpacz, Podgórzyn, Piechowice) i skompromitowanych (Szklarska Poręba) kandydatów do fotela burmistza i wójta.
To spowodowało, że wielu dotychczasowych wyborców PO, tym razem oddawało głos na innych.

Jerzy Łużniak to autor bardzo wielu sukcesów pod którymi podpisuje się teraz pan Obrębalski np. obwodnica południowa, trermy czy orliki. Będzie wielką stratą dla tego miasta jak się nie załapie do Sejmiku.

Dziwne bo Łużniak ma więcej głosów niż Kozłowski!!! 4113-2051.

W sumie szkoda, uważam go za najporządniejszego z tego towarzystwa.
A co do głosów, to Kozłowski miał jednak więcej - 5,6 tys, a JŁ - 4,5 tys

szkoda :(

Nareszcie duecik jurek &jurek odpoczną od siebie i zaczną mniej myśleć o wspólnych interesach a więcej o Dolnym Śląsku. Cieszę się ,że weszła pani Iwona Krawczyk ,bo pokazuje, że potrafi więcej zdziałać niż Łużniak. Czas na kobiety.

Pani Malczuk powinna się sprawdzić w wyborach na Prezydenta Miasta. Narobiła bałaganu w Jeleniej Górze i wycofała się na "z góry" upatrzone pozycje. Z takimi osobami lewica sama się zmarginalizuje.

KONIEC KOŃCEM KONIUSZEK W PUPCI.gRATULEJSZYN DLA NIC ZA NIC.POLITYCY WON WRAZ W WIELEBNYM.TERAZ LUD MA COSIK DO POWIEDZENIA.Odpychologia ludu i zapłata za rozpierduszki to jest to!!!

1- Łużniak
2- Wielebny
3-??? kto to

Tylko szkoda że Jureczek wszedł. Ale jeden koleś mniej z kliki :evil:

To co teraz ten etatowy leniuszek będzie robił? Przeca on nic nie potrafi... gdzie mu teraz Pokój pracę znajdzie? Może przy koniach?

Pani Malczuk, jakby nie było szefowa Rady Powiatowej SLD, zamiast sama startować w wyborze na prezydenta JG /poddać się ocenie wyborców/- stchórzyła i wystawiła nie aktywistę SLD tylko człowieka, który nie był aktywny w tej partii, był nieznany mieszkańcom JG /chyba, że to popieranie Prystroma 4 lata temu/. Dlatego też nie ma się co dziwić, że miał taki marny wynik. Marny z niej strateg. A może jej nie zależy na organizacji?
No i jeszcze jej start do sejmiku.
W Jeleniej Górze przegrała ze startującym z 5 miejsca Józefem Kusiakiem. Jej szczęście, że wyborcy lubią głosować na 1 miejsce,dlatego "nadrobiła stratę głosów" w terenie /byłym woj, Jeleniogórskim/. Gratuluję znakomitego wyniku i wspaniałego samopoczucia.

bdb że pan łuzniak nie wszedł do sejmiku takich karierowiczów niepotrzebujemy niech lepiej zajmie sie prawdziwa praca na 8 godzin za 1400zł, tylko kto go zatrudni

jak to gdzie bedzie pracował?do czsu kiedy szeryf nie postawi hotelu na dzikim zachodzie to sie u zbynia chlebowskiego zachaczy

no szkoda ale co zrobić jak to mawia Pan Miedzinski kto se kury nie wyjebie ten nie będzie w niebie.