Koncert Zespół „Nad Porami Roku” (w ramach VII Morenowego Zlotu Turystycznego eMZeTka”
Chata Izerska, ul. Piastowska 32
Godz. 21:30
Wstęp wolny
Nad Porami Roku, to grupa wywodząca się ze szczecińskiego środowiska muzycznego powstała w 2008 roku, wykonująca poezję śpiewaną w akustycznej, nowoczesnej, niepowtarzalnej formie i brzmieniu. Zespół czynnie występuję na festiwalach szeroko pojętego nurtu piosenki poetyckiej i turystycznej, w składzie wieloosobowym, jak również w koncertach granych solo przez założyciela zespołu Wojciecha Leśniaka – gitarzysty, wokalisty, kompozytora i aranżera. Od 2008 roku zespół gościnnie występuje na Litwie w ramach International Bards' Music Festival "This is Me".
W repertuarze Nad Porami Roku, znajdują się autorskie utwory, do których inspiracje zaczerpnięte są z wielu kierunków muzycznych, począwszy od jazzu poprzez muzykę klasyczną i celtycką skończywszy na poezji śpiewanej z kręgu Krainy Łagodności. Z inspiracji tych narodził się projekt muzyczno-literacki nawiązujący do twórczości polskich poetów. Program z muzyką do liryki Zbigniewa Herberta, Czesława Miłosza, a od roku 2011 – toruńskiej poetki - Wiesławy Kwinto-Koczan (WUKA), prezentowany był wielokrotnie podczas koncertów krajowych jak i zagranicznych, zdobywając uznanie publiczności i prasy.
Współpraca z poetką Wiesławą Kwinto-Koczan, zaowocowała kilkunastoma melodyjnymi utworami, gdzie trzy z nich: „Okna”, „Przytul mnie” i „Anielskie Posłanie”, zostały umieszczone na płycie zatytułowanej „W górach jest wszystko co kocham cz. VIII – Góry i Ludzie” wydanej w 2012 roku podczas festiwalu Pasterskie Anioły w Górach Stołowych.
Nad Porami Roku w 2014 roku wydał swoją autorską płytę zatytułowaną „Przytul mnie”.
Ostatnio komentowane
allergy asthma relief asthma rates
stromectol for sale http...
allergies and kids options treatment center
albuterol inhaler without...
Może cymbale zaczniesz się czepiać tych na górze?Boisz się prymitywów z...
severe hair loss gi journal
ivermectin for humans http ivermectin...
journal of gastrointestinal endoscopy fish allergy symptoms
...