To jest archiwalna wersja serwisu nj24.pl Tygodnika Nowiny Jeleniogórskie. Zapraszamy do nowej odsłony: NJ24.PL.

IKAR zachwycił widzów

IKAR zachwycił widzów

W miniony weekend odbył się XVI Międzynarodowy Rajd Pojazdów Zabytkowych IKAR 2019 „Z Karkonoszem w bagażniku”. Około czterdziestu załóg z Polski i Niemiec stanęło na starcie, by rywalizować na dolnośląskiej trasie i zaprezentować swoje samochody.

Jak co roku pokaz przyciągnął tłumy widzów. Pierwszego dnia, w sobotę, uczestnicy pokonali trasę prowadzącą przez Kowary, Kamienną Górę, Marciszów i Ciechanowice. Głównym punktem imprezy była przede wszystkim prezentacja pięknych „klasyków”. Klasyfikacja kierowców odbyła się w dwóch kategoriach. Za najładniejsze auto w klasie Youngtimer, nieco młodszych, bo tworzonych od początku lat 90 XX wieku, okrzyknięto Gatsby’ego z 1972 roku Dariusza Bieniasa i Marioli Gruszeckiej. Za nimi uplasowali się Ryszard Danielewski z MG z 1952r. oraz Grażyna i Andrzej Kamińscy ze swoim Cadillaciem Fleetwood 1952 roku.
Za najbardziej elegancki w kategorii Oldtimer, czyli pojazdów zabytkowych mających co najmniej 40 lat i wyprodukowanych przed 1980 rokiem, pierwszą nagrodę zgarnął Edmund Buko z Agnieszką Duchno z Citroenem AC4 z 1928 roku. Na dalszych miejscach Triumph 2000 z 1949 roku, za którego kierownicą zasiedli Jacek Słuszniak z Bożeną Żołnierkiewicz, a na trzecim jedyny obcokrajowiec na podium, Niemiec Martin Dieter z DKW F7 Cabrio z 1937 roku. Oprócz tego przyznano również nagrodę publiczności dla najstarszego auta imprezy. Otrzymał je blisko stuletni amerykański samochód osobowy z okresu I wojny światowej wyprodukowany w ponad 14 milionowym nakładzie - Ford T z 1924 roku należącvy do Ryszard Piotrowicza.
Na niedzielę rano zaplanowano wystawę w Parku Zdrojowym, na której pojawiło się wielu widzów zainteresowanych zrobieniem pamiątkowych zdjęć z pięknymi autami i możliwością krótkiej przejażdżki po Cieplicach.
 

Ikar 2019 (1).jpg
Ikar 2019 (2).jpg
Ikar 2019 (3).jpg
Ikar 2019 (4).jpg
Ikar 2019 (5).jpg
Ikar 2019 (6).jpg
Ikar 2019 (7).jpg
Ikar 2019 (9)a.jpg

Komentarze (3)

Dziękujemy za informację po fakcie. Rewelacja wręcz. Media, które informują na samym końcu , albo po fakcie są … na samym końcu po prostu.

A od artykułem link do zapowiedzi z 24 czerwca "Zachwycą starymi autami". Ja byłem tam i dowiedziałem się właśnie z tej informacji. Naucz się lepiej szukać.